Loc de discutii in contradictoriu, postari off topic

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • intransingentul
    Membru Marcant
    • 26.iul.2012
    • 996

    Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off topic

    emanuelguzu
    1. Domnilor administratori ,cu tot respectul,consider ca forumul acesta este dedicat constructiilor si solutiilor,daca invatam ceva de aici este benefic pentru toata lumea
    ,
    2. daca un coleg prezinta casa si tehnologia folosita la aceasta fiecare din noi alegem,criticam,invatam sau sfatuim in limita cunostintelor,daca nu ne place un subiect nu il urmarim.
    3. Prefer sa nu dau nume..dar un coleg al nostru a optat pentru aceasta tehnologie..sper ca la terminarea lucrari sa prezinte dansul tehnologia,costuri si rezultatele acesteia.
    1. Aici ai perfecta dreptate. Ce ai invatat tu pe altii?
    2.Un coleg care isi prezinta casa si tehnologia folosita nu inseamna ca face reclama, atata timp cat nici un produs nu este distribuit, comercializat de el.
    Tu nu te incadrezi in aceasta pozitie.
    Tu faci reclama.
    3. Colegul fara nume poate prezenta tehnologia, atata vreme cat nu va destainui provenienta produselor folosite, nu-l poate invinui nimeni de reclama indirecta.

    In concluzie:
    Nu incerca sa schimbi ceva ce nu trebuie schimbat.
    De schimbat,trebuie sa te schimbi tu si sa lasi interventiile de nevinovatie catre administratori.
    De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

    Comentariu

    • Dosarele x
      Membru Marcant
      • 22.iul.2012
      • 545

      Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off topic

      Emanuelguzu
      Bun..si de ce nu am vazut pana acum un planseu din Lemn cu cofrajul asta?Ia vezi gasesti ceva e internet?Nu exista ..si cand spun nu exista spun din experienta..nu de pe internet ca unii.Cofrajul respectiv Nu se foloseste la plansee din lemn,acel cofraj este pentru structuri din Otel, pentru cladiri si hale industriale, poate ne spui si pretul de 130 ron mp fara tva si fara transport..intradevar este foarte bun cofrajul..pentru cine isi permite.Poate citesti si fisa tehnica sa vezi ce deschideri si ce incarcaturi sunt prezentate.Inca nu am intalnit plansee de lemn cu deschideri de 7_8 m si interax de 1.70-2m Cat de josnica poate sa fie o persoana care urmareste un subiect 6 luni ,peste 800 de postari unde se specifica 0.5 Galvanizat...si afirma acum 0.3 ? Sa ne fereaca D_zeu de astfel de sfatuitori.
      Cofrajul tau poate face asta?
      Cofraj
      Cofraplus 60 este un cofraj autoportant, dispus între grinzi. Punerea sa în operă poate fi realizată cu sau fără popi.
      Greutatea redusă facilitează manipularea elementelor de dimensiuni mari, livrându-se la lungimi de până la 15 m.
      Armătura inferioară
      Crestăturile laterale de pe profil conduc la o mai bună aderentă a betonului la suprafaţa tablei.
      Ca armatură, Cofraplus 60, de grosime 0,75mm conduce la un aport de oţel în valoare de 10,29 cm2/ml sau 13,91 cm2/ml,
      la o grosime de 1,00mm, în direcţia portantă a planşeului.

      Cofraplus 60 este un profil nervurat crestat lateral, destinat construirii dalelor din beton.
      Cofraplus 60 evită decofrarea, uşurează planseul si economiseşte un strat de armătura.
      Daca cofajul asta care este mult mai gros si mult mai ramforsat decat sita ta, economiseste un strat de armatura dar nu ambele, cum se face ca jucaria ta se poate turna fara armatura?

      In privinta interaxului- nu-ti bate capul- poate fi si mai mic, ex. din 60 cm in 60 cm.

      Cofrajul asta bate de la distanta pe a ta sita de nisip.

      Da asa este muncesc zilnic..de 15 ani,am norocul sa fiu patron la doua societati,una in Spania si una in Romania..si vreo 12 angajati,7 in Spania si 5 distribuitori in Romania...caci merge treaba,
      Vrei profesionalism..citeste aici.
      . poate mai invatati cate ceva de la oameni cu experieta de santier si din tehnologii pentru profesionisti.
      Te paste.... ceva.
      Tot ce spuneti si faceti se trece la DOSAR

      Comentariu

      • emanuelguzu
        Living Legend
        • 30.oct.2013
        • 1000

        Răspuns la: Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off topic

        Cofrajul tau poate sa faca ce face Nervometal? Nu cred ...))

        Comentariu

        • intransingentul
          Membru Marcant
          • 26.iul.2012
          • 996

          Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off topic

          Oda Guzului Nervozat

          Guzu grabit sa si inaltat,
          nervo....... sa stricat,
          caci altul a inventat un cofrag mai evoluat,
          si mai tare, si mai gros,
          Guzu e intors pe dos,
          poti sa pui beton mai mult,
          si un rand de plasa sus,
          chiar si-o armatura-n plus,
          iese mult mai rezistent,
          daca nu torni doar ciment,
          nu-i nimic,Emanuel
          mai inveti si tu nitel,
          cum se face un planseu,
          cu beton si fier in el,
          si de mai revi aici pe net,
          ia si lectii de la el,

          Nu uita ca te iubim, ca .. tine nu gasim.
          P.S. Stiu ca esti undeva sus, de auzit nu te auzim,dar poate poti sa citesti.

          Postat în original de provilla
          ..., nu iti bate prea tare capul
          Curand voi scrie o poezie despre lucruri fel de fel, dar si de emanuel.
          O sa fie veselie pt unii, pt altii cine stie!
          O sa fie o poveste cum a fost si nu mai este.
          Despre plasa cu cofrag si ce plasa el a luat.
          Dar aveti un pic rabdare, poetul e in cautare.
          Ultima editare de intransingentul; 13.mai.2015, 07:48.
          De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

          Comentariu

          • mbostangiu
            Membru Marcant
            • 31.dec.2011
            • 594

            Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off topic

            Frateee. ...
            Păstrează-ți ceva demnitate și lasă omul în pace.
            “Quality means doing it right when no one is looking.”

            Comentariu

            • intransingentul
              Membru Marcant
              • 26.iul.2012
              • 996

              Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off topic

              Postat în original de mbostangiu
              Frateee. ...
              Păstrează-ți ceva demnitate și lasă omul în pace.
              Mare dreptate ai.
              Cum te vezi? Meserias pe bicicleta?
              Cand te duci la proprietar,ii ceri scule ca sa-ti faci treaba?
              Apoi dle draga daia-s suparat pa acest om, a uitat de unde a plecat.
              Ne face meseriasi pe bicicleta care lucram cu sculele beneficiarului.
              Dta accepti? Eu, nu.
              Cati meseriasi sunt in tara?
              Dupa el, doar el, restul sunt doar "biciclisti".
              De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

              Comentariu

              • coby
                Living Legend
                • 21.feb.2012
                • 6869

                Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off topic

                Postat în original de ABBA
                Eu privind la fotografia expusa mi se pare ca este "autostrada".
                Dvs. vi se pare sa fie drum national?
                Dj.?Oare?
                DC. Cred.
                Daca ai pune putin mana pe carte si ai citi cate putin din lege ai vedea ca pe DN uri nu se sparge drumul pt canalizare - inchizand toata circulatia ( pe ambele sensuri )


                Postat în original de ABBA
                Uitate in urma dumitale, vei vedea cine plictiseste forumul cu postari inutile, uneori haioase,ilare,inutile, si totusi uneori, dar numai uneori utile.
                Asa ca, o lasam mai moale Dle COBY, din respect pt.... .
                Nu ma intereseaza cele 5000 de postari, 50% - postati foto.
                Eu zic sa te abtii de a mai strica topicurile si daca ai ceva de comentat fa o aici .N are importanta cate postari are fiecare ci conteaza continutul - in cazul tau majoritatea sunt ironii de prost gust .
                Te comporti ca si emanuelguzu , pesemne ti dor rau de el ..
                Ultima editare de coby; 23.mai.2015, 19:51.
                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                Comentariu

                • Seni
                  Living Legend
                  • 05.mar.2006
                  • 3524

                  Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off topic

                  iar a plecat guzu in vacanta?

                  Comentariu

                  • ABBA
                    Membru
                    • 12.iun.2014
                    • 228

                    Răspuns la: Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off topic

                    Postat în original de coby
                    Daca ai pune putin mana pe carte si ai citi cate putin din lege ai vedea ca pe DN uri nu se sparge drumul pt canalizare - inchizand toata circulatia ( pe ambele sensuri )
                    Eu zic sa te abtii de a mai strica topicurile si daca ai ceva de comentat fa o aici .N are importanta cate postari are fiecare ci conteaza continutul - in cazul tau majoritatea sunt ironii de prost gust .
                    Te comporti ca si emanuelguzu , pesemne ti dor rau de el ..
                    Departe de mine gandull de a se "sparge DN-ul", d-ta ai gandit treaba asta.
                    Era vorba daca acel drum este DN, sau altceva ,parerea mea este ca ai gresit,este un drum "maxim" judetean, si nimeni nu a zis ca trebuie sa fie spart.
                    Daca nu sti sunt tehnologii care pot sapa sub sosea fara sa afecteze intru-n fel structura "DN-ului".
                    Despre ce carte era vorba?
                    De ce ai adus aminte de emanuelguzu?
                    Am impresia ca cine se aseamana se aduna, dumneata esti leit guzu, nu-ti pica bine nici un fel de critica.
                    Afla ca, din momentul asta am sa-ti urmaresc toate postarile pe care le vei face, la orice pas gresit te voi ataca asa cum numai eu stiu. Pe acest topic, dar si pe acest forum in totalitate, astept sa gresesti.
                    Te pup.
                    Cu regrete ABBA.
                    Nu stiu daca sti si muzica?

                    Si ca sa fiu un pic carcotas, dupa ce ai aflat ca este DJ (drum judeteean), ai iesit de pe net.
                    Vei reveni, sunt sigur, dar tardiv.

                    Comentariu

                    • coby
                      Living Legend
                      • 21.feb.2012
                      • 6869

                      Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off to

                      Postat în original de ABBA
                      Afla ca, din momentul asta am sa-ti urmaresc toate postarile pe care le vei face, la orice pas gresit te voi ataca asa cum numai eu stiu.
                      Asa cum am zis , te plictisesti si pierzi vremea pe forum comentand vrute si nevrute , mai mult te bagi in seama cand intrebarea nu ti era adresata .
                      Te rog sa urmaresti toate postarile mele poate inveti cate ceva , iar comenturile poti sa ti le ti ca nu e nimeni curios .
                      Cu asta am incheiat ca esti demn de mila .
                      Si din nimicuri poti face ceva bun .

                      Comentariu

                      • uceniculgica
                        Membru Marcant
                        • 10.ian.2013
                        • 573

                        Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off topic

                        Postat în original de Seni
                        iar a plecat guzu in vacanta?
                        ar trebui mai multi, sa fie on pe schimburi, se simte lipsa lui, au inceput sa se manance intre ei daca nu-l mai au pe guzu

                        Comentariu

                        • PowerMC
                          Administrator
                          • 02.mai.2007
                          • 2236

                          Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off topic

                          Daca am acceptat acest topic, nu inseamna ca este permisa postarea oricaror mesaje sau discutiilor despre persoane, jigniri sau alte astfel de manifestari ce contravin regulilor forumului.
                          Autocontrolul si autocenzura sunt utile, atat in spatiul real cat si in cel virtual.
                          Astept sa vad aceste lucruri pe forum si mai ales in acest topic.
                          Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

                          Community Manager MC

                          Comentariu

                          • ABBA
                            Membru
                            • 12.iun.2014
                            • 228

                            Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off topic

                            La 8 - 9 ore de munca pe zi nu au nevie de pauza de masa , ca de fac pauza de masa si baga la mat adio lucru apoi ..
                            Am citit pe un topic aceasta propozitie,postata de catre un coleg.
                            Mie unul mi se pare a fi o mare greseala.
                            Dvs cum vi se pare?

                            Comentariu

                            • intransingentul
                              Membru Marcant
                              • 26.iul.2012
                              • 996

                              Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off topic

                              Aberatie.
                              Este normal sa se ia pauza de masa.
                              Omul este "patron", si nu-i convine ca muncitorii sa faca pauza.
                              De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

                              Comentariu

                              • ABBA
                                Membru
                                • 12.iun.2014
                                • 228

                                Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Loc de discutii in contradictoriu, postari off to

                                Postat în original de coby
                                Asa cum am zis ,
                                Te rog sa urmaresti toate postarile mele ...
                                Am urmarit,ieri.
                                V-a trecut glontul pe la ureche.
                                Ce nu se stie, este ca ati mai facut afirmatii de genul celei de ieri.
                                Este posibil ca data viitoare tinta sa fie atinsa.

                                Comentariu

                                Procesare...