+ Răspuns la subiect
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 17 din 17

Subiect: Sageac imitatie lemn din profile tabla

Răspuns la: Sageacul - necesitatea alegerii materialului potrivit

Buna ziua,

Bineinteles ca va pot oferi toate informatiile tehnice de care aveti nevoie. Nu cunosc foarte clar politica acestui forum prin urmare nu am stiut daca pot oferi o prezentare detaliata a produsului. Daca binevoiti sa imi transmiteti un mesaj privat va voi oferi toate informatiile solicitate.

Scuze pentru intarzierea raspunsului, am avut impresia ca mesajul meu fusese sters.

Răspuns la: Sageac imitatie lemn din profile tabla

De ce sa nu le postati la vedere, sa stie tot omul...
    Se preteaza si la un gard? Ce dimensiuni si ce pret are o "foaie"?

Dă click pe imagine pentru versiunea extinsă.

Nume:	14037910_841436602623210_795847256_o.jpg 
Afișări:	116 
Mărime:	207,7 KB
ID:		95055buna ziua, unde pot gasi materialul din ultima poza? tabla imitatie lemn?
    Ultima modificare făcută de marianstefan; 21.08.2016 la 13:15.

Salutare tuturor, si eu sunt interesat de costurile pe ml de astfel de sageac metalic. Sa inteleg ca in locul paziei se monteaza tot profil metalic? Comparativ cu PVC-ul sau lemnul cum este ca pret?

Citat Postat în original de marianstefan Vezi post
    unde pot gasi materialul din ultima poza? tabla imitatie lemn?
    Citat Postat în original de senoval Vezi post
    Salutare tuturor, si eu sunt interesat de costurile pe ml de astfel de sageac metalic. Sa inteleg ca in locul paziei se monteaza tot profil metalic? Comparativ cu PVC-ul sau lemnul cum este ca pret?

De exemplu, incercati AICI .

Multumesc, dar pe site-ul respectiv nu exista preturi si nici vreo comparatie intre costurile diferitelor tipuri de sageac. Acolo spune ca sageacul metalic ar fi mai ieftin desi interesandu-ma la o firma care monteaza invelitori metalice, mi s-a spus ca e mult mai scump decat varianta cu PVC sau lemn. Eu voiam sa stiu daca are cineva cunostinta de aici cat ar costa sa zicem la o latime de cca 60 cm un metru liniar "la cheie" de sageac (inclusiv pazie) in diferite variante. Presupunem ca exista schela.

Citat Postat în original de Gutterman Vezi post
    Pot publica cateva fotografii de la lucrarile noastre pentru a va elucida si pentru a afla opiniile dvs.

Atașament 86869Atașament 86870Atașament 86871Atașament 86872Atașament 86873
    Din cate imi dau eu seama acest sistem de sageac metalic (pare a fi Caretta) este compus din tabla cutata (T8 probabil), pazia metalica care imbraca pazia din lemn si un fel de profil U care se fixeaza pe perete? Daca pe perete este profil tip U atunci fixarea pe verticala este asigurata daca are inaltimea exact cat grosimea tablei (cu tot cu cute) - astfel incat sa nu il umfle vantul de exemplu. Dar cum se fixeaza pe verticala in zona paziei? Are si aceasta in partea de jos un profil U sau se monteaza pazia de tabla mai jos decat pazia de lemn astfel incat distanta respectiva sa formeze acel U? Fiindca nu vad nituri sau holsuruburi de tabla. Care este latimea maxima la care se poate folosi exact ca in pozele 3-4 fara a fi nevoie de sustinere suplimentara pe mijloc prin sistem de sipci de lemn?

Cand este recomandat sa se monteze sageacul metalic? Inainte de tencuiala decorativa sau dupa?

+ Răspuns la subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii