Video interfon si yala

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • zeppelyn20
    Incepator
    • 27.feb.2015
    • 63

    Video interfon si yala

    Va solicit sfatul pentru realizarea unui traseu de video interfon si yala. Ma intereseaza ce materiale trebuiesc folosite si mai ales in ce fel trebuiesc conectate.Atasez cateva fotgrafii cu locul in care doresc sa pozitionez postul interior marcat cu un X cu cretaClick pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20150323_150246.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	321,3 KB 
ID:	639956Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20150323_150304.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	333,6 KB 
ID:	639957Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20150323_150315.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	253,7 KB 
ID:	639958.
  • bubu_bogdan
    Incepator
    • 22.ian.2013
    • 33

    #2
    Răspuns la: Video interfon si yala

    Nu e complicat deloc. Eu am primit suport de la firma de la care am cumparat videointerfornul si a mers totul brici. Iti recomand kitul asta: http://www.skut.ro/kit-videointerfon-amvi-pav7058c-7/ AMVI e brand de incredere si SKUT are suport tehnic bun. Din poze, sincer, eu nu prea imi dau seama ca sa te ajut, dar daca dai la magazinul ala sigur primesti ajutor. Bafta

    Comentariu

    • John DOE11
      Incepator
      • 10.aug.2015
      • 1

      #3
      Răspuns la: Video interfon si yala

      Salut, in primul rand trebuie sa faci un traseu intre poarta si interior unde vrei sa montezi postul sau posturile de interior(al meu merge pe ftp CUPRU), daca il ai atunci de la postul de exterior la yala trebuie sa te duci cu 2 fire daca cumperi un videointerfon de la Atu TECH http://www.a2t.ro/videointerfon-rezi...e-card-sd.html. Baietii aia mi-au zis pas cu pas cum sa-l montez si merge brici, in plus are o gramada de functii, pot sa leg pe el si camere de supraveghere, sa-l deschid cu tag, sa deschid automatizarea din el e SUPER!

      Comentariu

      • matea_bogdan
        Incepator
        • 03.feb.2015
        • 63

        #4
        Răspuns la: Video interfon si yala

        eu am portile la 160 de m casa. are cineva idee daca pot baga interfon la distanta asta?

        Comentariu

        • Marius-Ciprian
          Incepator
          • 31.mai.2015
          • 60

          #5
          Răspuns la: Video interfon si yala

          Sigur ca se poate.

          Comentariu

          • matea_bogdan
            Incepator
            • 03.feb.2015
            • 63

            #6
            Răspuns la: Video interfon si yala

            Omul care monteaza automatizarea zice ca e greu si ca nu stie daca o sa gaseasca interfon pt distanta asta, ca ar trebui un amplificator dar nici asa nu se stie...

            Comentariu

            • matea_bogdan
              Incepator
              • 03.feb.2015
              • 63

              #7
              Răspuns la: Video interfon si yala

              ca idee, la distante mari fata de interfon e mai indicat un modul GSM, care nu-i foarte scump (aprox. 400 lei si in care bagi o cartela pe care o incarci la 6 luni.si suni poarta si se deschide. daca dai mesaj se deschide pietonal(doar o poarta aprox 1 m. bineinteles ca ramane ca sistem de back up telecomenzile si cheia cu care deschizi poarta manual. dar mi se pare foarte tare ca poti deschide poarta indiferent unde esti printr-un apel. iar pt amicii pe care vrei sa-i le dai nr. de tel poti avea in memoria cartelei 200 de numere pe care ii poti baga la utilizator. eu sunt incantat de sistem

              Comentariu

              Procesare...