Caut echipa de tamplari in Iasi

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • provilla
    Membru marcant
    • 23.mar.2010
    • 647

    Caut echipa de tamplari in Iasi

    intentionez sa construiesc garajul din planurile atasate mai jos , care este integral din lemn , structura si lambriu exterior .

    vreau un pret doar pentru lemnarie , nu ma intereseaza instalatii electrice , termice sau sanitare si nici finisaje interioare .

    nu vreau pret pentru izolatie , nici pentru acoperis , sau montat ferestre sau sticla pentru sera .

    pretul pentru care vreau sa se coteze aceasta lucrare este :

    structura din stalpi si grinzi prefabricate din dulapii si scandura proprie ( brad uscat natural de 6 ani )

    lambriu prelucrat si montat din scandura proprie

    scara de lemn interioara din aceleasi materiale mentionate mai sus

    usi interioare si exterioare din aceleasi materiale

    daca am omis ceva , astept complectari .

    doresc ca echipa sa imi poata prezenta lucrari recente si sa pot vorbi cu clientii lor .

    nu ofer avans , pot plati pe etapele prestabilite un maxim de 70% pentru fiecare etapa , la sfarsitul lucrarii sa se acumuleze pentru plata 30% din totalul lucrarii .

    echipa trebuie sa aiba scule proprii , sa se ocupe de protectia muncii si de managementul lucrarii un coordonator , permanet si acelasi pe toata perioada lucrarii .

    nu ma angajes sa ofer pe langa pretul agreat , mancare , beutura , tigari ....

    mentionez ca eu o sa asigur materialele necesare .


    fundatia este deja facuta .
    Fișiere Atașate
    Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.
  • provilla
    Membru marcant
    • 23.mar.2010
    • 647

    #2
    Răspuns la: Caut echipa de tamplari in Iasi

    nici un amator sa dea un pret ?
    Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.

    Comentariu

    • Giova
      Incepator
      • 04.apr.2015
      • 4

      #3
      Răspuns la: Caut echipa de tamplari in Iasi

      Buna ziua!
      Meseriasi ar fi, numai sa stiti unde sa-i gasiti. Am auzit de o platforma online in care postati lucrarea si veti fi contactat de pana la 5 firme sau mesteri din domeniul constructiilor. Ei va fac ofertele si dvs o alegeti pe cea mai buna. Totul este gratuit. O voi incerca si eu pt ca am o lucrare de facut. Platforma se numeste EstimariConstructii.ro

      Comentariu

      • provilla
        Membru marcant
        • 23.mar.2010
        • 647

        #4
        Răspuns la: Caut echipa de tamplari in Iasi

        eu cred ca au disparut meseriasii ,

        au emigrat cu totii si care au mai ramas ....... nu au timp de net probabil , dar speranta moare ultima ...

        au am tot ce tine de un atelier de tamplarie , insa utilajele mele sunt la 220 si treaba va merge mai incet , insa daca nu gasesc asa cum am descris , o sa incerc eu sa infiintez o echipa

        nu prea sunt inscrisi pe situl acela , dar nu se stie niciodata de unde poate aparea zana cea frumoasa
        Ultima editare de provilla; 04.apr.2015, 18:58.
        Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.

        Comentariu

        • Giova
          Incepator
          • 04.apr.2015
          • 4

          #5
          Răspuns la: Caut echipa de tamplari in Iasi

          Am inteles ca platforma este deschisa de 2 sap, dar mi se pare ok pentru inceput, usor de utilizat si foarte detaliata. Orice site, forum sau afacere la inceput este mai greu pana ce se face cunoscuta.

          Comentariu

          • provilla
            Membru marcant
            • 23.mar.2010
            • 647

            #6
            Răspuns la: Caut echipa de tamplari in Iasi

            am inceput lucararile la garaj de 2 saptamani , sunt f multumit de paul , baiatul care a contractat lucrarea .


            caut un designer gradini , poate imi recomanda cineva sau se autosesizeaza , pentru perioada august - septembrie .
            Fișiere Atașate
            Ultima editare de provilla; 18.iun.2015, 00:31.
            Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.

            Comentariu

            • provilla
              Membru marcant
              • 23.mar.2010
              • 647

              #7
              Răspuns la: Caut echipa de tamplari in Iasi

              proiectul este aproape gata la rosu , sticla la sera si ramele o sa le montez la iarna
              Fișiere Atașate
              Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.

              Comentariu

              Procesare...