Armare glet

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • donutgheorghe
    Incepator
    • 22.mai.2012
    • 5

    Armare glet

    Va salut ! am tot cautat i numai nu am gasit un raspuns concret , daca sa am omis un topic imi cer scuze si rog moderatorul sa stearga acest topic !
    Casa care o renovez este din Vaioaga (caramida din pamant ...) am procedat in felul urmator:
    -am indepartat lipitura din pamant de pe pereti am curatat peretii dupa aplicarea plasei de sarma am umezit peretii si am mers pe varianta clasica spritz , tencuiala , tinci facut in betoniera cu putin nisip galben .... deci partea de finisaj dupa aprox 15 zile inca nu observ crapaturi deci pare sa fi reusit treaba urmatorul pas ar fi aplicarea gletului teoretic in doua straturi unul de umplere si altul pentru extra finisaj dar sunt doua lucruri care nu le stiu :

    1.Plasa de fibra in aceasta situatie este recomanadata sau obligatorie ?
    2. Daca pun plasa plasa poate fi prinsa cu CT 126 de la ceresit dupa care se da o mana de ct 127 sau sa prind plasa cu un material mai tare gen Goldband Knauf

    (un amic care lucreaza in domeniu imi recomanda Rimano Ten si strat doi CT 127 , dar nu cred ca e bine sa combin producatorii , vad ca si rimano are varianta de glet clasic , Duo si top ma gandesc ca Rimano top este echivalentul lui CT 127 iar duo este o combinatie intre 126-127 ct ... )
    Multumesc anticipat !
  • insolventul
    Membru
    • 26.iul.2012
    • 236

    #2
    Răspuns la: Armare glet

    Plasa de armare se foloseste pt a rigidiza un suport slab.
    In cazul dvs nu este nevoie de plasa.
    Folositi produsele Ceresit.

    Comentariu

    Procesare...