Caut meseriasi pentru zugravit apartamentul

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • sebi2015
    Incepator
    • 05.iul.2015
    • 3

    Caut meseriasi pentru zugravit apartamentul

    Buna ziua,
    de curant am cumparat un apartament de 3 camere la dristor si vreau sal renovez complet, instalatia electrica si sanitara, usile (inclusiv cea de la intrare), balconul si pereti refacut complet la gata.
    Apartamentul este unul batranesc cu foarte mici imbunatatiri facute.
  • meseriasi-de-10
    Incepator
    • 04.iul.2015
    • 2

    #2
    Răspuns la: caut meseriasi pentru zugravit apartamentul

    Renovarea apartamentului va poate da foarte multe batai de cap daca stati sa alergati dupa tot felul de meseriasi, cu putina expeienta in domeniu, care nu stiu sa faca mai mult de una 2 opereratii cum trebuie, iar la restul ” se pricep”. Echipa noastra are meseriasi care acopera tot domeniul de activitate de la electricieni, instalatori, zugravi, faiantari, parchetari.
    Preturile noastre nu sunt nici cele mai mici, nici cele mai mari dupa piata de constructii din Bucuresti, dar garantam lucrari bine executate in cel mai scurt timp spune totul.
    Telefon: 0748413134
    Consultant: Buca Gabriel

    Comentariu

    • tambal
      Incepator
      • 29.iul.2009
      • 6

      #3
      Răspuns la: caut meseriasi pentru zugravit apartamentul

      Liviu 0722343864 putem stabili o întîlnire pentru vizualizare? Multumesc o zi buna
      rosculescu

      Comentariu

      • sebi2015
        Incepator
        • 05.iul.2015
        • 3

        #4
        Răspuns la: Caut meseriasi pentru zugravit apartamentul

        Am stabilit cu meseriasi-de-10 ( Buca Gabriel ) o intanire astazi la ora 18:00 sa vedem daca ne intelegem la pret pentru manopera la ceea ce vreau sa fac. Mi-am facut o idee care ar fi pretul de la cunoscuti care si-au renovat apartamentu, din pacate meseriasi cu care au facut nu sunt disponibili. Daca nu bat palma cu meseriasi-de-10 urmeaza sal contactez pe smeagle (Razvan) care mia trimit mesaj pe privat, urmand domnul Liviu (tambal) pentru ca nu vreau sa pun lumea pe drumuri.
        Cam ei sunt meseriasi care m-au contactat, o sa revin maine cu un post sa va zic ce am facut pentru ca vreau sa-mi scriu toata experienta cu renovarea apartamentului si poate gasesc o echipa de meseriasi buni la care sa mai apeleze si alte persoane cu incredere ca nu isi iau tzeapa.

        Aseara m-am intalnit cu meseriasi-de-10 ( Buca Gabriel ) si am batut palma cu el, mia cerut un pret pe care eu il consider rezonabil pe care l-am negociat si lam stabilit de comun acord. Este si putin mai mic ca cel al prietenilor mei care si-au zugravit apartamentul fiind aceiasi suprafata si cam aceleasi operatiuni necesare si am stabilit sai dau bani dupa fiecare etapa terminata cu un mic avans.
        Maine se apuca de treaba pentru pregatirea peretilor, am stabilit si noul traseu al circuitului electric (cate prize si corpuri de iluminat vreau) si cel sanitar ramand la fel.
        Materialele o sa ma duc cu sefu de echipa sa le iau pentru ca am nevoie de anumite sfaturi (sa fie cat de cat de calitate si nu foarte scumpe).
        Acum sa vedem cu se descurca echipa meseriasi-de-10 si sper sa nu am probleme cu ei.
        Peste cateva zile o sa mai postez cum decurg lucrarile pentru ca tot timpul liber care il am o sa stau cu meseriasi si multumesc domnului Liviu (tambal) pentru mesajul dat in privat.

        Comentariu

        • Silvestru Sterie
          Incepator
          • 13.aug.2014
          • 33

          #5
          Răspuns la: Caut meseriasi pentru zugravit apartamentul

          Bună ziua!

          Oferta noastră pentru dumneavoastră.

          Vă rugăm să aveți încredere în noi și ca executanți de lucrări în construcții, dar și ca oameni (vă vom restitui banii necheltuiți pentru materiale până la ultimul leu).
          Atunci când vom stabili toate detaliila vă vom putea comunica și un preț fix pentru materiale și pentru manoperă. Acum vă comunicăm doar un preț aproximativ, mai ales pentru materiale.
          Renovare casă, apartament 30 euro/mp, cu materialele proprietarului.
          Prețul poate fi și mai mic cu aproximativ 30% -40 % - 50% -70 %, dar și mai mare tot cu aproximativ 30% - 40% -50% -70%, în funcție de ajutorul pe care îl poate oferi sau nu îl poate oferi proprietarul, dar și în funcție de simplitatea sau complexitatea lucrărilor executate, lucrări pe care le vom stabili împreună cu proprietarul după vizionare la fata locului.

          CONSTRUCȚII CASE, VILE

          Construim case, vile cu 50 euro/MP suprafață construită la ROȘU, cu materialele proprietarului (prețul poate fi chiar și 25 euro/MP atunci când prețul pentru manoperă se reduce cu 50%).

          Construim case, vile cu 100 euro/MP suprafață construită la CHEIE, cu materialele proprietarului (prețul poate fi chiar și 50 euro/MP atunci când prețul pentru manoperă se reduce cu 50%).

          Construim case, vile cu 150 euro/MP suprafață construită la ROȘU, cu materialele noastre (prețul poate fi chiar și 125 euro/MP atunci când prețul pentru manoperă se reduce cu 50%).

          Construim case, vile cu 300 euro/MP suprafață construită la CHEIE, cu materialele noastre (prețul poate fi chiar și 250 euro/MP atunci când prețul pentru manoperă se reduce cu 50%).
          Construim pretutindeni - și în țară și în străinătate.
          Executăm toate lucrările de construcții necesare cu sculele aduse de noi, cu utilajele aduse de noi și cu materialele aduse de noi (proprietarii merg cu noi la depozit, notează denumirea materialelor și prețurile lor și apoi plătesc doar materialele, iar noi ne ocupăm de transportul tuturor materialelor…).
          Veți putea vedea prețul materialelor și veți putea plăti separat și exact valoarea acestor materiale.
          Veți putea plăti separat manopera.

          REDUCERI DE PREȚURI - PENTRU MANOPERĂ

          Se acordă o reducere de preț de 2 % / MP suprafață construită pentru apă - deci, în acest caz proprietarul asigură apa.
          Se acordă o reducere de preț de 4 % /MP suprafață construită pentru energie electrică - deci, în acest caz proprietarul asigură energia electrică.
          Se acordă o reducere de preț de 4 % / MP suprafață construită pentru săparea gropii pentru fundație și transport pământ în apropiere - deci, în acest caz proprietarul se ocupă de săparea gropii pentru fundație… .
          Se acordă o reducere de preț de 4 %/ MP suprafață construită pentru unele materiale, scule sau utilaje puse la dispozitie de proprietar (scândură, popi, panouri cofraje, doka, tego, schelă, unele scule sau utilaje)… .
          Se acordă o reducere de preț de 6 % / MP suprafață construită pentru cazare - deci, în acest caz proprietarul asigură cazarea.
          Se acordă o reducere de preț de 6 % / MP suprafață construită pentru fier adus de proprietar gata fasonat.
          Se acordă o reducere de preț de 10 % / MP suprafață construită pentru pază - deci, în acest caz proprietarul asigură paza materialelor, ... permanent.
          Se acordă o reducere de preț de 14 % / MP suprafață construită pentru aprovizionare cu materiale inclusiv aprovizionare cu beton (turnat cu pompa lor) - deci, în acest caz proprietarul se ocupă de aprovizionare.
          Se acordă și alte reduceri de preț pentru neexecuția unor lucrări.
          Proprietarii pot beneficia de una sau mai multe reduceri de preț, dar și de o fracțiune din una sau mai multe reduceri de preț.

          CREȘTERI DE PREȚURI - PENTRU MANOPERĂ

          În cazul în care proprietarul dorește execuția unor lucrări complexe pentru care se cere mai multă forță de muncă (de multe ori acestea sunt lucrările cu materiale mai scumpe) și/sau execuția unor lucrări suplimentare ca de exemplu: construcție gard și alei, transport pământ la distanță, termoizolație și suplimentară, hidroizolație suplimentară, parchet lemn masiv în loc de parchet obișnuit... , prețul din ofertă crește cu 30 % - 40 % -50% -70%. De exemplu, în cazul construirii la roșu cu materialele proprietarului a unei vile cu mansardă, pentru lucrările suplimentare - construcție gard și alei, montaj uși, ferestre, învelitoare tablă, hidroizolație și termoizolație mansardă, rigips mansardă -, prețul ar crește cu 24 % / MP suprafață construită, pentru transportul pământului la distanță de 100-300 metri prețul ar crește cu încă 2 % - 6% / MP suprafață construită, iar pentru lucrările de branșare/racordare la rețeaua de apă și canal, la rețeaua de gaze, la rețeaua termică, la rețeaua electrică, se va negocia o sumă fixă… .

          REDUCERI DE PREȚURI - PENTRU MATERIALE

          În cazul în care construim cu materialele noastre (materiale plătite de noi) și proprietarul dorește o construcție simplă, o constructie cu materiale puține, o construcție cu o fundație simplă (cu beton și cu fier beton puțin, mai ales la fundație) sau o construcție cu materiale ieftine sau foarte ieftine, se va negocia altfel și deci, se va ține cont și de cantitatea de materiale consumate în minus, dar și de prețul acestor materiale.

          CREȘTERI DE PREȚURI - PENTRU MATERIALE

          În cazul în care construim cu materialele noastre (materiale plătite de noi) și proprietarul dorește o construcție foarte specială, o construcție cu o fundație foarte solidă (cu beton și cu fier beton mult, mai ales la fundație) sau o construcție cu materiale scumpe sau foarte scumpe (lemn masiv, inox, marmură, siding…), se va negocia altfel și deci, se va ține cont și de cantitatea de materiale consumate în plus, dar și de prețul acestor materiale.

          ALTE LUCRĂRI

          Montaj lemn tratat, lambriuri exterioare (“vinyl siding”), inclusiv vată, folie - 7 euro/MP, cu materialele proprietarului.

          NOTĂ
          Prețurile sunt negociabile.
          Toate prețurile de mai sus sunt fără TVA 24% și fără impozit 16%.
          Avansul este negociabil (30%).

          Silvestru Sterie
          Telefon: 0733975725
          steriesilvestru@gmail.com

          (Șef Șantier la extinderea și consolidarea Spitalului de Urgență Bagdasar Arseni din București - 3000 mp, lucrare care s-a finalizat și poate fi văzută și pe internet.)

          Vă urez numai fericire și să ajungem cu toții în Rai!
          Părintele ortodox Ierodiacon Visarion Iogulescu a arătat foarte clar ce este
          fericirea adevărată și cum pot fi fericiți toți oamenii care doresc și
          aici pe pământ și veșnic în Rai - învățătura Sfintei Biserici Ortodoxe.
          ierodiaconvisarion.ro

          Comentariu

          • coby
            Living Legend
            • 21.feb.2012
            • 6867

            #6
            Răspuns la: Răspuns la: Caut meseriasi pentru zugravit apartamentul

            Postat în original de Silvestru Sterie
            ....
            Vă urez numai fericire și să ajungem cu toții în Rai!
            Părintele ortodox Ierodiacon Visarion Iogulescu a arătat foarte clar ce este
            fericirea adevărată și cum pot fi fericiți toți oamenii care doresc și
            aici pe pământ și veșnic în Rai - învățătura Sfintei Biserici Ortodoxe.
            ierodiaconvisarion.ro
            Cea mai tare " reclama " , dar ce te faci cand beneficiarii is atei sau musulmani ?? Pierzi clientul ...
            Si din nimicuri poti face ceva bun .

            Comentariu

            • sebi2015
              Incepator
              • 05.iul.2015
              • 3

              #7
              Răspuns la: Caut meseriasi pentru zugravit apartamentul

              Revin cu o postare noua despre renovarea apartamentului si echipa cu care am ales sal zugravesc.
              In primu rand cand te apuci de renovare trebuie sa stii de la inceput ce vrei sa faci si cum vrei sa iasa la final (aproximativ pentru ca pe parcurs sar putea sa mai modifici cate ceva), sa ai cat mai mult timp la dispozitie sa stai langa meseriasi ca atunci cand nuti place ceva sa poata modifica din timp.
              In privinta echipei meseriasi-de-10 sunt multumit, se descurca foarte bine si nu mi-au creat probleme pana acuma se vede ca au experinta si stiu sa-si faca treaba bine.
              In cateva zile cand o sa termine o sa revin cu o postare noua daca ii recomand si daca sunt intradevar meseriasi-de-10.

              Comentariu

              Procesare...