Ajutor alegere vas WC

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • trubadur
    Incepator
    • 11.dec.2015
    • 1

    Ajutor alegere vas WC

    M-am mutat si closetul+bazinul sunt groaznice(stau si arunc cu ligheanul de fiecare data). Am desfacut bazinul si are vreo ~4 litri pentru ca are ditamai captuseala pe dinauntru impotriva condensului(banuiesc). Vasul e mostenit de pe vremea raposatului banuiesc deci daca as schimba bazinul n-as rezolva multe.

    Dupa ce sa ma uit daca vreau sa-mi iau un closet care sa-mi traga si parul din nas cand trag apa dar totusi sa nu imi omoare bugetul?

    Am vazut in MD un kit la ~250 RON si mergea super deci as cauta ceva in jurul numarului asta(maxim 400) in Romania. Daca nu, renteaza sa ma duc sa-l iau de-acolo la urmatoarea vizita.
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    Răspuns la: Ajutor alegere vas WC

    Problema este rezervorul si nu neaparat vasul WC. Se poate schimba doar rezervorul daca vasul WC este in stare buna. Kiturile ale sunt cele mai ieftine optiuni, sper sa fie si bune. Eu iti recomand un set Mondial, undeva la 400-500 lei.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • Costin8906
      Incepator
      • 16.iul.2017
      • 6

      #3
      Răspuns la: Ajutor alegere vas WC

      Postat în original de trubadur
      M-am mutat si closetul+bazinul sunt groaznice(stau si arunc cu ligheanul de fiecare data). Am desfacut bazinul si are vreo ~4 litri pentru ca are ditamai captuseala pe dinauntru impotriva condensului(banuiesc). Vasul e mostenit de pe vremea raposatului banuiesc deci daca as schimba bazinul n-as rezolva multe.

      Dupa ce sa ma uit daca vreau sa-mi iau un closet care sa-mi traga si parul din nas cand trag apa dar totusi sa nu imi omoare bugetul?

      Am vazut in MD un kit la ~250 RON si mergea super deci as cauta ceva in jurul numarului asta(maxim 400) in Romania. Daca nu, renteaza sa ma duc sa-l iau de-acolo la urmatoarea vizita.
      Facile Cersanit e ceva ok pentru bugetul tau. Productie Polonia , nu are o forma speciala , dar e bun calitate / pret .

      Link: https://www.neakaisa.ro/vase-wc-si-c...-cersanit.html

      Comentariu

      • Seni
        Living Legend
        • 05.mar.2006
        • 3481

        #4
        Răspuns la: Ajutor alegere vas WC

        cred ca intr-un an si jumatate a rezolvat problema.., totusi link-ul poate fi de folos colegilor forumisti care vor sa faca schimbari...

        Comentariu

        Procesare...