Scule electrice Felisatti

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • felishvet
    Incepator
    • 22.sep.2007
    • 98

    Scule electrice Felisatti

    dintre cei care au fost plecati pe afara sau le-a picat in mana, puteti spune ceva despre aceasta marca? la performantele pe care le-am vazut pe youtube banuiesc ca nu se gasesc pe santiere!
  • uceniculgica
    Membru Marcant
    • 10.ian.2013
    • 573

    #2
    Răspuns la: Scule electrice felisatti

    la preturi vad ca sunt peste DeWalt (la scule pe care le cunosc eu), la calitate, nu stiu

    oricum, vad ca este o firma mai mica, fiind inca pe piata, banuiesc ca au si ceva calitate

    Comentariu

    • Temelye
      Living Legend
      • 23.apr.2014
      • 1382

      #3
      Răspuns la: Scule electrice felisatti

      Sal. Scule Felisati am vazut de vinzare atit la Horbach cit si la Dedeman. Din ce stiu paremi-se ca sunt spaniole la origine dar nu stiu sigur
      Rotopercutanta de la ei am avut-o in mina. E putin mai grea si masiva ca cele uzuale de la Makita,Hitachi,etc
      Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

      Comentariu

      • uceniculgica
        Membru Marcant
        • 10.ian.2013
        • 573

        #4
        Răspuns la: Răspuns la: Scule electrice felisatti

        Postat în original de Temelye
        Din ce stiu paremi-se ca sunt spaniole la origine dar nu stiu sigur
        italieni, dar acum cu globalizarea,pot fi produse oriunde

        Comentariu

        • felishvet
          Incepator
          • 22.sep.2007
          • 98

          #5
          Răspuns la: Scule electrice felisatti

          m-ar interesa ca varianta de marca pentru casa, au preturi mai mici decat bosch, makita, din clipurile de prezentare de pe youtube nu functionaeza perfect-ma refer de ex la portscula sds de la jig saw sau reglajele de taiere la unghi a circularelor portabile-acele leviere; au mici imperfectiuni, plasticul arata putin mai grosier, intrerupatorul pare a fi ca la sculele de duzina. dar o rindea de 1100w e 450 lei, la makita 600. un slefuitor din vf gamei 700, la makita 1000 si tot asa. va multumesc pentru interes si asteptam pareri!

          Comentariu

          • Temelye
            Living Legend
            • 23.apr.2014
            • 1382

            #6
            Răspuns la: Scule electrice felisatti

            Sal. Imi plac rotopercutoarele Makita dar punctul slab e mandrina, la daltuire in beton pica repede. Pare interesant rotopercutorul de 900W, profesional, de la Felisatti. E mai masiv si pare ca duce mai multa daltuire. Sau doar pare? Rog colegii care au lucrat cu el sa-si expuna parerea.
            Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

            Comentariu

            Procesare...