Șurubelnițe, clești, dălți, pile etc

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Temelye
    Living Legend
    • 23.apr.2014
    • 1382

    #16
    Răspuns la: Șurubelnițe, clești, dălți, pile etc

    Sal. Boloboc Stanley am de multi ani si pina in prezent sunt multumit,indica inca corect dupa destule cazaturi pe jos. Cit despre surubelnitele de la Felo, e adevarat ,sunt cele mai ok din tot ce am avut pina acum,isi tin f bine gura,otelul e de calitate. Chiar daca sunt ceva mai scumpe isi merita banii cu prisosinta. La burghie pt metal ar fi o varianta daca gasiti din intimplare din cele facute la Risnov, modelele vechi, luate din piata la un pret bun.
    Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

    Comentariu

    • Chroma
      Membru
      • 12.ian.2015
      • 120

      #17
      Răspuns la: Șurubelnițe, clești, dălți, pile etc

      Sâmbătă am lucrat la un amic sa-l ajut să facă niște îmbinări în pana pt acoperiș. Orintre altele am folosit un fierăstrău coada de vulpe Stanley. Mi-a ramas la suflet. Daca toate sculele lor sunt pe jumătatea acelui fierăstrău....

      Comentariu

      • DeCasa
        Membru
        • 09.mar.2008
        • 158

        #18
        Răspuns la: Șurubelnițe, clești, dălți, pile etc

        Stanley sunt OK. Atentie insa ca si ei au diverse categorii: normale, FatMAx, FatMAx Extreme. Eu am folosit de la ei pana acum 2 ferastraie, o foarfeca de tabla, cutter cu lama fixa, razuitor, cheie reglabila, rașpilă, si surubelnite (astea n-au fost insa de nivelul celorlalte, erau normale), si scula pe care o folosesc cel mai des, 2 rulete, exceptionale.

        Comentariu

        • Chroma
          Membru
          • 12.ian.2015
          • 120

          #19
          Răspuns la: Șurubelnițe, clești, dălți, pile etc

          A mai trecut timpul, am mai bagat ceva bani in scule ca deh... la casa ai nevoie si goanga-i goanga. Am luat si ceva Stanley: o surubelnita cu cap magnetic si multe accesorii (vreo 50 de ron, pret bun, calitate ok. Macar acum in asta am torxuri, imbus, ph,pz, late etc), nivele pt fir (15 ron/buc parca, super bune), niste lame de cutter cu carbura de tungsten (8 lei 2 buc) care m-au lasat praf in sensul ca taie exceptional si rezista, rezista, rezista (cred ca una din asta tine cat un set de 10), o rindea de mana (asa pt goanga, mi-a placut cum arata), un set de ascutit foarfeci, dalti, lame rindele etc (asta chiar e util, cu piatra, ulei de piatra, ulei alb si un dispozitiv de calibrat la unghi, vreo 60 de lei toate astea), niste marker-e, cutter-e, un levier si nu mai stiu ce. Toate Fatmax, pretul ok si calitate peste medie.

          Comentariu

          • dmih
            Membru Marcant
            • 05.feb.2007
            • 632

            #20
            Răspuns la: Șurubelnițe, clești, dălți, pile etc

            404 ...

            Edy2017, vezi ca adminul tau ti-a facut-o; da-l afara ca-ti saboteaza marele biznis.

            Altfel vorbind, nu as cumpara de pe siteul ala nici macar un cui la cum se prezinta. Chiar nu puteai sa te duci sa faci pozele afara fara blitz? Ai facut pozele cu mobilul pe masa din bucatarie? Jalnic.

            Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	9,0 KB 
ID:	628551

            Cat despre preturi:

            Tu ai asa ceva:

            Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	9,6 KB 
ID:	628552

            La 30 ron.

            Eu tocmai am luat azi din L-M un set cu 9 filiere, 9 tarozi plus port tarod si port filiera la 48 ron. Chiar nu se compara la pret iar aia cheltuiesc o gramada de bani pe spatiu si personal, nu ca tine. Nu ma iluzionez ca as fi cumparat best of, dar nici nu imi trebuie la cat le folosesc eu. Dar tu incerci sa vinzi scule de obor pe un site cu pretentii de scule profesionale. Pardon; Profi. Bleah.

            Comentariu

            • dummy_
              Membru Marcant
              • 16.mai.2009
              • 670

              #21
              Răspuns la: Răspuns la: Șurubelnițe, clești, dălți, pile etc

              Postat în original de Chroma
              Mai devreme am găsit la cineva o trusă de scule. Cică a fost casata la Oltcit pe vremuru. Tot ce este în ea sunt nii nouțe. 300 de ron totul. Pe toate apare crom vanadiu, unele chestii mărci de renume: Suga Japonia, Nws Solingen, și cred ca IUS. Urc câteva poze, poate cei mai experimentați dintre voi știu mai multe. Și un detaliu cu un patent. Este ceva diferenta? Am tăiat acum sârmă de 3.5. Adică AM TĂIAT.
              Cum se comporta pilele Bahco ? vreau sa imi iau un set

              Comentariu

              Procesare...