Vaccinurile, Medicament sau Otrava

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Armata
    Membru
    • 14.sep.2008
    • 249

    #91
    Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Postat în original de Temelye
    O opinie moderata si realista, exact de pe link-ul ce a fost postat e dvs. (si de fapt in afara de cei 2 useri care evident au interes sa minta ce mint, ceilalti 90% sunt impotriva variantei cit mai multe vaccinuri)
    Si care este interesul evident in a mintii? Pentru ca eu nu vad nici un "interes evident".

    Va spuneam mai sus de alegerea selectiva. Sa vina si raspunsul:
    Domnule Stoian, stiti cati oameni mor in accidentele rutiere in Romania? 90 la un milion, anual. Ia calculati, la populatia Romaniei, cati oameni sunt omorati zilnic de catre masini.
    Incomparabil mai multi decat in cazurile de morti accidentale care s-au intamplat in trecut din cauza unei contaminari la productia unor vaccinuri.

    Si totusi nimeni nu cere sa fie scoase masinile in afara legii, nimeni nu-i acuza de “nazism” pe cei care spun ca acestea sunt accidente si “victime colaterale”, nimeni nu sare ca e vorba de “conspiratia producatorilor de masini”.

    Si daca vreti sa vorbim despre accidente de contaminare, haideti sa vorbim.
    Ati auzit de carnea contaminata cu prioni? De maladia Creutzfeldt–Jakob sau “boala vacii nebune”? De ce nu va isterizati si impotriva consumarii vacilor? A interzis cineva carnea? Nu, doar a reglementat mai strict producerea ei.

    De oamenii morti de trichineloza din cauza produselor contaminate din carne de porc, ati auzit? De ce nu militati impotriva consumarii porcului? A interzis cineva carnea? Nu, a introdus controale mai stricte.

    De tireotoxicoza (intoxicatia organismlui cu hormoni tiroidieni) din cauza hamburgherilor contaminati cu extract de tiroida bovina, ati auziti? A interzis cineva hamburgherii? Nu, a modificat procesul de productie.

    In clipul pe care il prezentati, nu este vorba de un “autodenunt”, asa cum il intituleaza tendentios persoana care il posteaza si care ori nu intelege despre ce e vorba, ori e rau-voitoare.
    E vorba de povestirea unor accidente care s-au petrecut in trecut si de a explica astfel de ce exista controale foarte stricte atunci cand e vorba de producerea vaccinurilor. Pericolul de contaminare exista oricand, atunci cand manipulam materiale biologice, fie ca sunt vaccinuri, fie medicamente, fie alimente. De-asta industria farmaceutica are mecanisme foarte stricte de control.

    Da, accidente s-au intamplat in trecut, dar acum vaccinurile sunt diferite, nu mai exista aceleasi riscuri. Se vor mai intampla accidente? Posibil, la fel cum se vor mai intampla accidente rutiere, la fel cum aveti riscul sa muriti de cate ori bagati in gura orice produs care vine intr-un ambalaj si despre care nu stiti daca, din greseala, nu a fost contaminat in timpul productiei.
    Se isterizeaza cineva daca la gradinita sau la bufetul scolii li se servesc copiilor produse din carne de porc? De ce, n-au existat atatea cazuri in care oameni au murit in urma contaminarii cu trichineloza? De ce exista acest dublu standard? De ce sunt demonizate vaccinurile, care salveaza atatea vieti, pentru niste riscuri minore, pe cand acceptam cu seninatate riscuri mai mari atunci cand e vorba de propriul confort?

    Va invit sa militati si impotriva antibioticelor, doar pentru ca in trecut au murit foarte multi oameni din cauza anafilaxiei cauzate de penicilina. Conteaza cati oameni a salvat penicilina de la moarte?
    Nu… hai sa scoantem toate antibioticele in afara legii, sa-i acuzam pe doctori de “nazism” si sa lasam selectia naturala sa-si faca treaba. Pana la urma, exista oameni care supravietuiesc pneumoniilor, la fel cum exista oameni care supravietuiesc poliomielitei.
    Meseria se fură - să nu faceţi reclamaţii!

    Comentariu

    • Temelye
      Living Legend
      • 23.apr.2014
      • 1342

      #92
      Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

      Acest video desi avea milioane de vizionari, a disparut subit de pe youtube. oare din ce motiv? https://www.youtube.com/watch?v=t_Md (acum apar alte clipuri care nu au legatura)

      Cit despre acidentele auto, comparatia nu e reala, marea parte a acidentelor auto apar datorita celor ce conduc masina, mai rar din cauza masinii insusi, pe cind victimele vaccinarilor nu au nici o vina, poate doar faptul ca nu se informeaza suficient de riscurile ce le presupune un vaccin. Iar daca se va pregati o "lege" care sa impuna masinile obligatorii, atunci se poate ridica un semn de intrebare. Spuneati de parintii care pling prin cimintire copii care au murit ca nu ar fi fost vacinati. (desi acei copii au avut cu totul alte probleme) Dar de parintii care pling toata viata sau multi ani ( si care sunt de citeva sute de ori mai numerosi, oficial luati in evidente ar fi vb. de 30-50000,nr real find mai mare) pe linga niste copii "legume" care depind de parinti si care nu stiu ce va fi cu ei cind parintii nu vor mai fi, nu spuneti nimic? Aveti idee cit costa societatea si parintii terapiile copiilor cu autism? Sau luati de bune aiurelile care se spun la stiri despre vindecarile de pe o zi pe alta a cazurilor de autism? Desi se stie problema vaccinurilor in mediul medical, e mai rentabil sa se afirme ca nu are nici o legatura. Uitat-va in ce hal am ajuns cu consumul de medicamente (chipurile ne tratam, de fapt ne intoxicam), marea parte a medicilor prescriu pe rupte pentru afectiuni care ar avea si solutii mai putin distructive. Dar nu-i asa ca suntem moderni, nu ne tratam babeste.
      Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

      Comentariu

      • 10000
        Membru
        • 18.ian.2007
        • 120

        #93
        Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

        Orice medicament are reactii adverse, toti cred ca suntem vaccinati si orice medicament are autorizatie de punere pe piata. De aici mai departe, nu cred ca este cineva care sa poata garanta ceva sau exista unsegment de oameni cu alergii la anumite ....
        Ce o fi dincolo de ele, ce programe sau teste se fac, evident nu o sa cunoastem niciodata. Stiu sigur ca solutia de a nu lua medicamente sau a nu te vaccina nu este mai sigura decat a le lua ... Nu poate fi o chestie de masa, toti nu sau toti da... ne zbatem in degingolata romaneasca unde nu mai exista nimic gandit si organizat cum trebuie. Vorba aia, cat credinta ca se fac lucruri corecte nu este la ea acasa, va fi inlocuita de manipulare, dezbinare si interese personale pe spatele multimilor.... ma si mir ca mai existam...

        Comentariu

        • Temelye
          Living Legend
          • 23.apr.2014
          • 1342

          #94
          Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

          Postat în original de 10000
          Ce o fi dincolo de ele, ce programe sau teste se fac, evident nu o sa cunoastem niciodata. Stiu sigur ca solutia de a nu lua medicamente sau a nu te vaccina nu este mai sigura decat a le lua ....
          Acest aspect este valabil in cazurile extreme, cind nu mai sunt alternative si nu mai ai ce pierde. La polul opus, cunosc o femeie cu scoala inalta care lua frecvent antibiotice preventiv. ca sa nu cumva sa se imbolnaveasca de ceva. Priviti putin in jur, in ce hal se indoapa oamenii cu tot felul de pastile. Pe termen lung, sanatatea lor pierde mai mult decit cistigul aparent, de moment. Tot cam asa e si cu vaccinurile, in trecut erau citeva, acum am "avansat" avem 'n variante de vacinuri. Asa cum spuneti, marea parte am fost vacinati. Eu, in copilarie, am fost vaccinat anti-oreion si cu toate acestea, nu la mult timp am facut oreion si inca o forma urita. Nici pe departe medicina nu stie atit cit se afirma ca stie. Iar cind medicina contesta chestiuni de minim bun simt, ar fi o problema cu mine daca as fi de acord orbeste cu ce afirma nu stiu ce mare medic, care in final e mai intersat de profitul lui decit de sanatatea mea.
          Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

          Comentariu

          • 10000
            Membru
            • 18.ian.2007
            • 120

            #95
            Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

            Pai de... nimic nu poate fi garantat iar discernamantul unora este dus la zero. De exemple particulare fug, le pot lua ca referinta si trece prin filtrul personal. Nu sunt adeptul medicamentelor excesive, iar cand nu se mai poate alfel sau cand e mai bine asa, dupa cum considera medicii si cum imi impun.
            Cum spuneam, si eu am fost vaccinat in anii de dinainte de 89 si nu am patit nimic. Din aceasta cauza spuneam ca niciun medicament nu e 100% eficient pe oricine. Execptiile exista si din pacate nu pot fi realizate teste pentru fiecare, inainte. La fel si la cei alergici la anumite medicamente, sau cei ce nu tolereaza. Cineva are uncopil alergic la o substanta.. va sti toata viata sa se fereasca de ea si va cauta inlocuitori. Viata este intai de toate o lupta personala, apoi una cu sistemul, daca nu ai ce face. Nu cred insisteme perfecte dar cre din oameni care isi ridica standardele si fac ce trebuie. Consecinta este una singura, acei oameni vor fi impliniti. Sistemul nu se poate schimba radical si rapid, din pacate, dar poate fi uneori influentat pe perioade mai lungi sau mai scurte de timp.

            Comentariu

            • Armata
              Membru
              • 14.sep.2008
              • 249

              #96
              Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

              Postat în original de Temelye
              Spuneati de parintii care pling prin cimintire copii care au murit ca nu ar fi fost vacinati. (desi acei copii au avut cu totul alte probleme)
              Nu au murit fiindca nu au fost vaccinati, ci pentru ca au pierdut lupta cu o boala pentru care exista un vaccin prins in schema nationala de vaccinare. Nu stiu daca sesizati diferenta.

              Va spun sincer ca ma sperie atitudinea dumneavoastra: cum adica au avut cu totul alte probleme? Ati fost dumneavoastra la capul lor sa vedeti ce probleme au avut? Spuneti-ne si nou ce probleme au avut daca ceea ce spus stirile este fals. Cum puteti sa negati realitatea ca bolile, in unele cazuri, dau complicatii care sunt fatale? Inteleg ca aveti un caz nefericit, dar orice viata distrusa de un vaccin sau de lipsa lui e de plans, nu de pus in balanta in abordari de tipul Dar de parintii care pling toata viata sau multi ani[...] nu spuneti nimic . Va reamintesc ca la inceputul acestui topic am descris un caz de deces in care eu invinovatesc vaccinul. Dar haideti sa fim rationali in aceasta problema, nu sa aruncam asa niste vorbe ca "au interes evident sa minta" iar ceilalti sunt niste ingeri care ne vor noua tot binele din lume.

              Cum zicea si @10000 exemplele particulare nu ar trebui generalizate: sunt medici intre medici, sunt pacienti intre pacienti. Mie, spre exemplu, imi expira paracetamolul si aspirina in blister, ca altceva oricum nu folosesc.
              Meseria se fură - să nu faceţi reclamaţii!

              Comentariu

              • Temelye
                Living Legend
                • 23.apr.2014
                • 1342

                #97
                Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                Incerc sa nu generalizez si sa judec la rece dar cind vezi niste probleme evidente (de ex. oficial se nega atitea aspecte, eu find in mediul copiilor cu probleme le vad des) e greu. Cumva, situatia acesta de negare a realitatii e ca in problema romilor. Desi orce natie are uscaturile ei,procentul e cit de cit moderat pe cind procentul infractorilor de tot felul in cazul romilor e urias, probabil undeva la 50%. Daca indraznesti sa spui ceva,automat esti un discriminator. Daca iei un interviu unui lider de romi iti va spune o poezie de genul ca si ei sunt ca ceilalti,bla,bla.( desi toata lumea stie opusul, ne facem ca ploua)
                Solutia rezolvarii unei probleme e sa o ca prima data sa recunosti existenta ei apoi sa incerci sa faci ceva
                Ei iau pe nu in brate. Am avut nesansa sa am de a face cu ei (de fapt ei cu mine datorita conjucturii de locatie) asa ca chiar stiu ce vb.
                Revenind la situatia vaccinurilor, desi sunt atitea cazuri cu probleme, oficial aproape totu e e roz si ca sa nu para situtia prea trasa de coada, mai lasa de la ei si "recunosc" ca la 1000000 de cazuri cica poate fi o problema.
                Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                Comentariu

                • Armata
                  Membru
                  • 14.sep.2008
                  • 249

                  #98
                  Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                  Cu toata compasiunea, stintific nu a fost dovedit ca vaccinurile sunt responsabile de autism. Dar a fost dovedit ca cel de la care a plecat aceasta idee a fost necorect(a publicat un studiu cu date false). Astea sunt fapte. Sarea de mercur a fost eliminata din vaccinurile administrate copiilor din 2009, fara sa se schimbe ceva in incindenta cazurilor de autism.

                  Acum inlaturarea oricarei date oficiale sub motivarea "au un interes evident sa minta" sau crederea oricarei persoane, mai mult sau mai putin interesata sa faca niste bani pe seama disperarii, este o alegere personala.
                  Meseria se fură - să nu faceţi reclamaţii!

                  Comentariu

                  • Temelye
                    Living Legend
                    • 23.apr.2014
                    • 1342

                    #99
                    Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                    Postat în original de Armata
                    Cu toata compasiunea, stintific nu a fost dovedit ca vaccinurile sunt responsabile de autism. Dar a fost dovedit ca cel de la care a plecat aceasta idee a fost necorect(a publicat un studiu cu date false). Astea sunt fapte. Sarea de mercur a fost eliminata din vaccinurile administrate copiilor din 2009, fara sa se schimbe ceva in incindenta cazurilor de autism.

                    Acum inlaturarea oricarei date oficiale sub motivarea "au un interes evident sa minta" sau crederea oricarei persoane, mai mult sau mai putin interesata sa faca niste bani pe seama disperarii, este o alegere personala.
                    Oficial, Timerosalul a fost eliminat din tarile de prima mina si teoretic si din Romania, practic se vad in jur cit a fost de eliminat Timerosalul si alti compusi.Tot "stintific" a fost "dovedit" si cam toata elita medicala, academica si de care o mai fi ( ma refer la cei promovati in media oficiala,ceilalti care au alta parere dispar miraculos de pe sticla) proclama sus si tare ca omul se trage din maimuta, tot ce e in jur a evoluat si spun ei, astea sunt fapte nu credinte depasite. Neoficial, destui de multi stiu ca e doar o minciuna ordinara, iar in scoala se preda ba una ba alta.
                    Tot oficial, legea gratierii de la noi e o lege pozitiva,constructiva, in realitate e orbire in fata si atac asupra societatii. Are rost sa mai continui?
                    Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                    Comentariu

                    • Armata
                      Membru
                      • 14.sep.2008
                      • 249

                      Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                      Ce se preda in scoala nu are nici o relevanta asupra subiectului. Nici politica.
                      Evolutia medicala a insemnat progres in societate. Vaccinurile au fost un real progres si au salvat de la moarte multe vieti de cand sunt practicate. Au si omorat, prin reactiile adverse. Astea sunt fapte. Ca sunt cate unii care spun ca de fapt ridicarea nivelului de trai a dus la eradicarea acelor boli, este iarasi un fapt. La fel cum si anumite materiale de constructii au fost declarate cancerigene (asbest) este posibil sa descoperim ca vaccinurile nu sunt bune. Dar asta presupune o demonstratie clara. Care pana acum nu exista. Sau cel putin eu nu stiu de ea.
                      In era internetului, nimeni nu mai poate fi cenzurat. Daca exista cercetatori "independenti" care au demonstrat clar ca vaccinurile fac mai mult rau decat bine, dovezile alea ar trebui sa se gaseasca pe internet. Momentan se gasesc numai "dovezi" ca nu e asa.
                      Meseria se fură - să nu faceţi reclamaţii!

                      Comentariu

                      • Temelye
                        Living Legend
                        • 23.apr.2014
                        • 1342

                        Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                        Citez;

                        In brosura masonica “Pe cerul albastru-auriu” se spune ca “francmasonii au fost pionierii si promotorii vaccinarii”. Cel care a inceput in 1796 sa promoveze vaccinarea “preventiva” a fost doctorul francmason Edward Jenner.

                        Doctor in stiinta, doctor in medicina, in chimie si farmacie, marele savant Antoine Bechamp (1816-190 este chiar si azi aproape necunoscut. Si-a concentrat studiile asupra modului in care microorganismele influenteaza corpul omenesc. A aratat ca atata timp cat adoptam un stil de viata coerent (fara a face abuzuri in nici o directie), bacteriile ne vor fi de folos. Bechamp considera ca bolile se dezvolta in trup atunci cand conditiile interioare de echilibru natural sunt bulversate, iar tensiunea electrica dintre celule este mult redusa. O celula sanatoasa are o tensiune cuprinsa intre 60 si 100 mV, in timp ce o celula canceroasa are 20 mV.

                        Insa un alt om de stiinta francez, chimistul si medicul francmason Loius Pasteur (1822-1895) a facut afirmatia ca toate microorganismele, atat cele din interiorul cat si cele din exteriorul corpului, produc boli si trebuie sa fie, de aceea, controlate cu ajutorul vaccinurilor. Spre deosebire de Bechamp care nu a primit nici un ajutor financiar pentru cercetarile sale, Louis Pasteur a primit subventii imense si recunoastere pe plan international. Alimentarea ideii de necesitate a vaccinarii preventive pe scara larga a fost motivul pentru care Pasteur a realizat profituri uriase in cariera sa.

                        Principala sursa de bani a lui Pasteur a fost familia Rothschild din Paris, cu precadere baronul francmason Gustave Rothschild. Propaganda masonica intensa a facut din Pasteur un nume foarte cunoscut. Pe patul de moarte, moment foarte important pentru cineva crescut intr-o tara catolica, la 28 septembrie 1895 Pasteur si-a infirmat teoria neadevarata si simplista prin cuvintele urmatoare: “Microbii nu inseamna nimic. Mediul este totul!”.

                        In anul 1900, un numar de patologi si oameni de stiinta importanti au inghitit milioane de bacterii de holera intr-o incercare disperata dar naiva de a schimba mentalitatea elitei societatii. Ingestia de bacterii holerice nu le-a provocat nimic altceva decat o usoara diaree, desi s-a demonstrat ca bacteriile au trait cu adevarat in intestinele cercetatorilor. Elita nu a dorit de la bun inceput sa ia in seama experimentul, deoarece era interesata de introducerea cu ajutorul vaccinurilor a substantelor chimice si a virusurilor in corpul uman, iar ca sa existe o justificare pentru acest lucru nu trebuia sa se stie despre un asemenea experiment.

                        Practicantii ignoranti ai medicinei spun ca vaccinurile sunt principala explicatie pentru rata scazuta a bolilor in prezent. Statisticile arata insa ca rata infectiilor a inceput sa scada inainte de marile campanii de vaccinare din anii 1900. Mai mult, bolile comune ale copiilor nu sunt devastatoare si nici nu dau efecte secundare atunci cand sunt tratate corespunzator, o calitate a lor fiind aceea ca stimuleaza dezvoltarea sistemului imunitar. Vaccinurile au provocat in schimb o crestere considerabila a prezentei poliomielitei la copii, dupa multi ani de scadere constanta. Astazi vaccinurile asa zis preventive sunt singura cauza a poliomielitei in Statele Unite.

                        Dr. Viera Scheibner (Australia), cel mai renumit expert international in bolile produse de vaccinuri, a descoperit o legatura intre vaccinul triplu impotriva difteriei - tusei convulsive – tuberculozei si sindromul de moarte subita la copii. Faptul este acum dovedit stiintific. Multi copii carora li s-a facut acest vaccin au ajuns invalizi. Un fapt deloc de neglijat este ca aproximativ 80% din vaccinurile pentru copii sunt fabricate in laboratoarele controlate de familia masonica Rockefeller.

                        Viera Scheibner a cercetat riguros literatura medicala despre vaccinuri. CONCLUZIA EI: “Nu exista nici o dovada ca vaccinurile au capacitatea de a preveni aparitia bolilor. Dimpotriva, sunt foarte multe dovezi despre efectele lor negative grave!”.

                        Dr. Viera Scheibner

                        In Statele Unite, in perioada 1989-1999, 1400 de familii care dispuneau de mijloacele financiare pentru a-si permite un proces la tribunal si care aveau informatiile necesare pentru a face anumite corelatii si a gasi exemple in literatura medicala au ajuns in instanta si au castigat procesul. Copiii lor fusesera sanatosi si s-au dezvoltat normal pana in momentul vaccinarii. Au inceput apoi sa aiba febra sau convulsii iar unii au intrat in coma. Boala lor a devenit cronica si unii dintre ei au ajuns autisti.

                        Imediat dupa primul razboi mondial, intre 1918 si 1919, cand a inceput vaccinarea impotriva gripei spaniole, au murit cel putin 25 de milioane de oameni in toata lumea. Tarile care nu au achizitionat vaccinul american (Grecia, Egipt) au scapat. In aceste tari nu a murit nimeni. In cartea sa din 1977 “Demascarea gripei porcine”, doctorita Eleanora I. McBean arata ca gripa spaniola din 1918 a fost provocata: “Asa s-a inceput cea mai mare campanie de vaccinare organizata vreodata in SUA”. Nici nu se stia despre vreo epidemie atunci, prin urmare populatia a fost pacalita pentru a se putea justifica masurile luate. S-a facut afirmatia ca soldatii au venit acasa cu tot felul de boli din tari straine si, prin urmare, trebuie utilizate toate metodele posibile impotriva combaterii acestora. Oamenii au crezut afirmatia pentru ca au vrut s-o creada si multi soldati s-au imbolnavit cu adevarat. Ceea ce nu au stiut a fost faptul ca vaccinurile le-au cauzat boala. Medicii militari au tacut ca niste tradatori si lasi, neoferind nici o informatie despre diversiunea criminala.

                        Intr-un lung articol din revista germana Natura Heilpraxis despre cat de daunatoare sunt vaccinurile, se arata ca interactiunea vaccinurilor cu sistemul imunitar este, printre altele, o cauza a diabetului. S-a aratat si ca vaccinul impotriva pojarului poate provoca paralizie, sistemul nervos si creierul copiilor fiind afectat negativ de cocktail-ul de substante chimice si tulpini virale patogene.

                        In cartea sa din 1997 “Noii virusi: SIDA si EBOLA”, Dr. Len Horowitz a demonstrat cum Departamentul Apararii al SUA nu doar ca a incercat dar a si reusit sa creeze o arma biologica eficienta la inceputul anilor 1970. Arma pe care au creat-o cercetatorii americani este astazi cunoscuta drept SIDA. In mod cinic, chiar numele SIDA (sindromul imunodeficientei dobandite - abreviere a denumirii originale din limba engleza: AIDS = Acquired Immune Deficiency Syndrome) arata ca aceasta imunodeficienta a fost cumva CONTRACTATA / DOBANDITA / PROCURATA si nu dezvoltata natural. Cum a fost procurata? Prin vaccinurile administrate de catre cei care isi spun "autoritati". Documentele oficiale arata ca vaccinul antipoliomielitic infestat cu HIV a fost administrat unui mare numar de oameni din Africa inainte de izbucnirea epidemiei. Conform informatiilor oficiale, pana in luna februarie din anul 2007 murisera de SIDA 30.000.000 de oameni. In vara lui 2006, 65.000.000 de oameni fusesera diagnosticati cu HIV la nivel mondial. Dr. Horowitz a demonstrat, utilizand numeroase documente, ca HIV a fost administrat si unui numar semnificativ de homosexuali din New York si San Francisco, pe post de vaccin impotriva hepatitei B, iar de la grupurile acestea HIV s-a transmis mai departe in toata America.

                        Fundatia Bill si Melinda GatesVaccinuri daunatoare sanatatii umane concepute special pentru a invalida si reduce populatia globului sunt trimise in continuu in tarile in curs de dezvoltare, spre exemplu pentru a combate, chipurile, MALARIA. Francmasonul Bill Gates, proprietarul Microsoft, are o fundatie impreuna cu sotia sa, Melinda Gates, care numai de asta se ocupa. Ei au investit 750 de milioane de dolari in programul de vaccinare intensiva a lumii a treia si au raspandit vaccinuri tematice peste tot in lume. Presedintele Bill Clinton a recunoscut ca vaccinul impotriva TETANOSULUI trimis de fundatia Bill & Melinda Gates in lumea a 3-a a produs sterilitatea unui mare numar de femei (“The Idaho Observer” – Octombrie 1999). Bill Gates a fost intotdeauna extrem de amuzat de acuzatiile care i se aduc dar asta nu l-a impiedicat sa contribuie la infiintarea peste tot in lume (inclusiv in Romania) de fundatii satelit care se ocupa cu vaccinarea preventiva si cu popularizarea vaccinurilor.

                        La noi in tara a fost lansata in 2012 o lucrare de referinta in domeniul medicinei anti-vaccin, sub semnatura dr. Christa Todea Gross - "Vaccinurile: preventie sau boala? O noua patologie pediatrica." Insa contrar demersurilor facute pentru o informare obiectiva, campaniile de vaccinare continua furibund. Iata una dintre acestea, surprinsa pe Facebook in Aprilie 2016 si derulata, evident, printr-o fundatie locala (Coalitia Romania Sanatoasa)..

                        Continuarea citatului;

                        Campanii de vaccinare in Romania

                        Bineinteles ca demersurile de vaccinare nu se incheie aici. Iata pe scurt evenimentele declansate din luna Septembrie 2016 de promotorii vaccinarii:

                        Epidemia mediatica e propaganda vaccinalista

                        Se bate moneda pe faptul ca vaccinarea este un DREPT, dar ea se vrea inclusa intr-o noua lege a sanatatii ca OBLIGATIE. Ori cele doua notiuni sunt antagonice, cu implicatii diametral opuse. S-au facut decalaratii publice din partea celor de la Minister conform carora, in baza noii legi, unui copil nevaccinat ar trebui sa i se interzica accesul la cresa / gradinita / scoala pentru a nu pune in pericol comunitatea. Insa aceasta propaganda nu este doar voit mincinoasa ci si complet ilogica: daca acel copil nevaccinat prezinta risc de "boli grave" precum oreionul sau rujeola - de care ceilalti copii nu mai pot fi afectati pentru ca s-au imunizat prin vaccinare - care mai este pericolul pentru comunitatea vaccinata reprezentat de copilul nevaccinat?

                        Conform dr. Viera Scheibner si dr. Crista Todea Gross, adevaratele boli ale copilariei nu sunt grave si nici mortale. Bolile copilariei sunt infectii tratabile la momentul instalarii, necesar sa existe in viata unui copil pentru ca viitorul adult sa beneficieze de o imunitate naturala trainica si durabila. Cu toate acestea, un pseudo-minister al pseudo-sanatatii care distruge de ani buni spitalele si impiedica accesul romanilor la medicamente vine acum sa ne spuna ca ii pasa de sanatatea copiilor nostri, dorind pe aceasta cale sa-i vaccineze pe toti pentru a-i feri de imbolnaviri. Absolut hilar!

                        Insa ne putem astepta la altceva de la francmasoni?! Sau mai bine zis "si la altceva"? Ei bine, da..
                        Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                        Comentariu

                        • Armata
                          Membru
                          • 14.sep.2008
                          • 249

                          Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                          Asta e pe principiul un nebun arunca o piatra in balta si zece intelepti se chinuie sa o scoata.

                          Daca dumneavoasta alegeti sa credeti pe oricine care spune ca medicii militari au tacut ca niste tradatori si lasi, neoferind nici o informatie despre diversiunea criminala., ca si cum toata tagma medicala este formata numai din bestii care vad numai bani si big pharma, va urez sincer sa aveti parte de multa sanatate, ca nu avem nevoie de exemple gen Steve Jobs sau Gyuri Pascu
                          Meseria se fură - să nu faceţi reclamaţii!

                          Comentariu

                          • coby
                            Living Legend
                            • 21.feb.2012
                            • 6869

                            Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                            Postat în original de Armata
                            Asta e pe principiul un nebun arunca o piatra in balta si zece intelepti se chinuie sa o scoata.

                            Daca dumneavoasta alegeti sa credeti pe oricine care spune ca medicii militari au tacut ca niste tradatori si lasi, neoferind nici o informatie despre diversiunea criminala., ca si cum toata tagma medicala este formata numai din bestii care vad numai bani si big pharma, va urez sincer sa aveti parte de multa sanatate, ca nu avem nevoie de exemple gen Steve Jobs sau Gyuri Pascu
                            Lasa-l ca nu ai cu cine din pacate ... mintea unora e foarte limitata si cel mai rau este cand citeaza de pe net ce a postat unul altul care nu are nici o treaba cu realitate .
                            Si din nimicuri poti face ceva bun .

                            Comentariu

                            • lmacsen
                              Membru
                              • 26.sep.2015
                              • 299

                              Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                              Amenzi usturătoare pentru refuzul unui vaccin, în Germania

                              Deciziile guvernului german vin şi după agravarea situaţiei în alte ţări europene ca Italia şi România.


                              Ministrul Sănătăţii susţine că măsura este necesară, din cauza epidemiei de rujeolă prezentă şi în Germania.

                              Copiii aflaţi în această situaţie vor fi exmatriculaţi, până la remedierea situaţiei.

                              Noua lege ar trebui să intre în vigoare de la 1 iunie şi vine după mai multe decese cauzate de complicaţii provocate de contractarea rujeolei.

                              Deciziile guvernului german vin şi după agravarea situaţiei în alte ţări europene ca Italia şi România.

                              Între timp, la noi în țară, ieri s-a înregistrat al 27-lea deces din cauza rujeolei. O fetiță de patru luni, internată cu diagnosticul de rujeolă, a murit la Craiova. Copila ar fi luat boala de la mama ei, o adolescentă de 16 ani care nu a fost vaccinată.

                              Comentariu

                              • emanu
                                Membru Marcant
                                • 06.oct.2008
                                • 504

                                Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                                PROSTIA CHIAR OMOARA!
                                exista vaccin contra prostiei, invatarea sistematica, dar are o gramada de efecte secundare nasoale (dureri de cap, somnolenta, chef de duca, dat cu capul de pereti, sinucideri, depresii, bagari de sule, injuraturi, samd) si de asta exista o gramada care evita efectele secundare groaznice ale invatatului ramanand prosti
                                Treadul asta exact despre asta este, VACCINURILE E NASPA, protejati-va, ramaneti nevaccinati

                                Comentariu

                                Procesare...