Vaccinurile, Medicament sau Otrava

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • lmacsen
    Membru
    • 26.sep.2015
    • 299

    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Postat în original de Armata
    Si ce o sa mai urmeze in acest topic? HAARP? Chemtrails? NLP? GMO?

    Comentariu

    • mbostangiu
      Membru Marcant
      • 31.dec.2011
      • 594

      Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

      Postat în original de coby
      Si legatura cu titlul topicului ( creat de tine ) care este ???
      Dpmdv dumneata ai prea mult timp liber si asta dauneaza grav ( se vede din preocuparile matale de a scrie vrute si nevrute pe acest topic de kko ) .
      .
      Draga Coby,
      Care e problema "matale"?
      Eu citesc cu placere postarile de aici si as aprecia daca ai tine pentru tine remarcile si parerile de " kko"
      Multumesc.
      “Quality means doing it right when no one is looking.”

      Comentariu

      • coby
        Living Legend
        • 21.feb.2012
        • 6869

        Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

        Postat în original de mbostangiu
        .
        Draga Coby,
        Care e problema "matale"?
        Eu citesc cu placere postarile de aici si as aprecia daca ai tine pentru tine remarcile si parerile de " kko"
        Multumesc.
        Dar problema matale care e , ca nu am priceput nicicum ?! Ioooi , iti place sa citesti aberatiile unui om frustrat , am inteles ! Dar ai gresit zona , pt asta poti sa citesti despre " legile " care se dau in tara asta ca e material cacalau ...

        Referitor la acest topic de kko , parerea mea e ca ar trebui inchis si sters deoarece nu are treaba cu domeniul site-ului si in consecinta chiar e distructiv .
        Si din nimicuri poti face ceva bun .

        Comentariu

        • mbostangiu
          Membru Marcant
          • 31.dec.2011
          • 594

          Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

          Suntem la zona relaxare. Daca nu te poti relaxa, macar calmeaza-te.
          Si, ... DA ... Temelye imi e drag, asa ca-i tin partea.
          O fi bine sau nu, asa gandesc si nu bag nimanui pe gat opiniile mele, doar le sustin cum ma pricep mai bine.
          “Quality means doing it right when no one is looking.”

          Comentariu

          • coby
            Living Legend
            • 21.feb.2012
            • 6869

            Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

            Postat în original de mbostangiu
            Si, ... DA ... Temelye imi e drag, asa ca-i tin partea.
            O fi bine sau nu, asa gandesc si nu bag nimanui pe gat opiniile mele, doar le sustin cum ma pricep mai bine.
            Una e sa simpatizezi cu persoana si alta e cu ideile . Chiar is calm si ma distrez cate ineptii soate din " pana " domnu Temelye , problema e alta ca intra unu altu si citeste prostiile astea si le ia de bune , c-apoi ne miram de ce is atatia tampiti in tara asta ( nu fac referire la persoanele din discutie deci nu sariti in sus ca nu-i motiv ) .
            Si din nimicuri poti face ceva bun .

            Comentariu

            • Temelye
              Living Legend
              • 23.apr.2014
              • 1342

              Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

              Postat în original de mbostangiu
              Suntem la zona relaxare. Daca nu te poti relaxa, macar calmeaza-te.
              Si, ... DA ... Temelye imi e drag, asa ca-i tin partea.
              O fi bine sau nu, asa gandesc si nu bag nimanui pe gat opiniile mele, doar le sustin cum ma pricep mai bine.
              Multumesc de apreciere. Poate sunt si altii care realizeaza ca nu e vb.de frustrare in postarile mele dar nu o spun, poate din cauza ca nu vor sa il deranjeze pe " taticul" acestui forum cu opinii care nu ar fi pe placul lui.
              Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

              Comentariu

              • coby
                Living Legend
                • 21.feb.2012
                • 6869

                Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                Postat în original de Temelye
                Multumesc de apreciere. Poate sunt si altii care realizeaza ca nu e vb.de frustrare in postarile mele dar nu o spun, poate din cauza ca nu vor sa il deranjeze pe " taticul" acestui forum cu opinii care nu ar fi pe placul lui.
                Daca aceste opinii ar fi dovedite , n-ar fi nici un bai dar dumneta vorbesti ( scrii ) vrute si nevrute dand ca " dovezi " info din mass-media care valoreaza fix zero .
                Cand o sa produci o hotarare judecatoreasca care in urma unui proces bazat pe dovezi irefutabile , in care se stipuleaza ca " .. medicamentele si vaccinurile sunt otravitoare .. " atunci putem dezbate ; pana atunci e doar praf in ochii cititorului si instigare la polemici tembele .
                Imi pare rau pt situatia dumnitale si recunosc ca nu doresc nimanui asa ceva insa pana la a ajunge la a trage pe cineva la raspundere mai e cale lunga ...
                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                Comentariu

                • mbostangiu
                  Membru Marcant
                  • 31.dec.2011
                  • 594

                  Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                  Scurt de tot.
                  Inchizitia traieste.
                  “Quality means doing it right when no one is looking.”

                  Comentariu

                  • Temelye
                    Living Legend
                    • 23.apr.2014
                    • 1342

                    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                    Postat în original de mbostangiu
                    Scurt de tot. Inchizitia traieste.
                    In sensul ca aceiasi Marie exista dar are alta palarie, mai moderna, adaptata vremii actuale?

                    Azi am aflat ceva interesant. Sotia discutind cu o cunostinta de a ei, buna prietena cu un renumit medic din Timisoara, a aflat de la aceasta ca respectivul medic nu si-a vacinat deloc nici unul din proprii copii. Partea interesanta e ca am vb acum cam 2 ani cu respectivul medic si dumnealui mi-a spus ca vaccinurile sunt ok, nu e nici o problema, desi el stia realitatea in urma cu 15-16 ani cind marea parte a "prostimii" habar nu avea ca ar putea fi macar o mica problema legata de vaccinuri. Trist este ca inca exista o categorie care desi nu stiu mai nimic despre probleme trimbiteaza sus si tare ca totul e ok. Probabil sunt atit de egoisti incit nu are importanta ca sufera zeci de mii de copii, e mai important sa aiba ei falsa siguranta ca se afla intre oameni "sterilizati" care nu cumva sa prezinte cel mai mic risc pt ei.

                    Decizia Ministerului Sănătății de a propune un proiect de lege prin care vaccinarea copiilor devine obligatorie pentru a putea fi înscriși la școlile publice sau private, stârnește reacții dintre cele mai vehemente. Una din cele mai dure reacții îi aparține actriței Ani Crețu, mamă a unui copil. Ea spune că fiul său a avut de


                    Pt cultura generala, merita alocate 5 minute pt a fi citit acest articol de bun simt elementar. http://romanianoastra.info/2017/04/1...oiect-de-lege/
                    Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                    Comentariu

                    • emanu
                      Membru Marcant
                      • 06.oct.2008
                      • 504

                      Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                      Vreau să fiu foarte clar: decesul fiecărui copil care a murit în Europa de rujeolă cade în responsabilitatea celor care răspândesc astfel de minciuni în media, iar cei care fac asta fără argumente științifice sunt în egală măsură responsabili.

                      se simte cineva pe aici?



                      Romania este tara celei mai mari epidemii de rujeola din Europa: 24 de copii au murit pana acum din cauza acestei boli care poate fi prevenita. Majoritatea cazurilor au aparut in comunitati cu o acoperire foarte scazuta a vaccinarii si, in ultimii ani, in mai multe judete frecventa vaccinarii anti-rujeola a scazut cu mult sub pragul de siguranta de 80%. Am discutat despre aceasta situatie, despre cauzele si solutiile ei, cu comisarul european pentru Sanatate, medicul Vytenis Andriukaitis. Raspunsurile sale sunt neobisnuit de dure pentru un inalt oficial al Comisiei Europene.
                      Ultima editare de emanu; 29.aug.2017, 07:15.

                      Comentariu

                      • Temelye
                        Living Legend
                        • 23.apr.2014
                        • 1342

                        Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                        Foarte clar cu ce? Cu minciunile oficiale? Cu legile aberante care sunt propuse ? Daca moare un copil de rujeola(care in paralel mai avea si alte probleme) vuiesc stirile dar cei peste 30 000 de copii cu probleme datorita prostiilor bagate in ei, nu conteaza, de ei nu se spune nimic oficial, ca si cum nu exista. Nimic despre atitea cazuri de cancer si alte afectiuni provocate de sistemul pe care suntem mereu indemnati sa-l adaptam. Propaganda aceasta cu rujeola e atit de penibila si totusi....... Cine crede ca decizile majore in sistemul medical se iau fara substrat financiar si politic(prin politic se intelege manevrarea prostimii pe o anumita directie), e cel putin f.naiv
                        Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                        Comentariu

                        • lmacsen
                          Membru
                          • 26.sep.2015
                          • 299

                          Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                          Doi profesori coreeni ai unor prestigioase univesități din SUA au dovedit care este principala cauză a autismului.


                          Nimic despre vaccinuri? Pai ce-ai facut ma, nene, ma?

                          Comentariu

                          • Temelye
                            Living Legend
                            • 23.apr.2014
                            • 1342

                            Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                            Postat în original de lmacsen
                            http://www.digi24.ro/stiri/actualita...utismul-796860

                            Nimic despre vaccinuri? Pai ce-ai facut ma, nene, ma?
                            Exista o vorba; oficial ne merge bine dar de fapt realitatea e alta. Cit despre genul acesta de "descoperiri", lunile trecute descoperisera alta cauza, intre timp nu s-a mai auzit nimic de ea. De fapt daca ar avea cineva timp si nervi sa caute cu amanuntul despre multele "descoperiri" ar observa ca in destule cazuri se contrazic si se anuleaza unele pe altele. As fi curios de catre cine sunt achitate costurile acestui gen de cercetari. Mai degraba cred ce imi spunea un parinte pe care l-am intilnit la una din terapiile copilului . Omul imi povestea cazul copilului lui care pina la 1 an si ceva era un copil normal iar dupa ce i-a facut ROR-ul,comportamentul lui si starea psihica a inceput sa se degradeze intr-un ritm alert. Au umblat in stinga si in dreapta dar evident ca au ramas cu umblatul. Au ajuns prin cineva sa faca analize genetice in SUA, care au costat mii de euro iar in urma analizelor a reiesit ca copilul are gene sub medie ca rezistenta si ca atare nu reuseste sa elimine din corp metale grele/usoare precum si alte substante. Intrebarea e cum au ajuns acestea in corpul copilului? Unii vor afirma ca din conserve de ton dar sa fim seriosi, nu cred ca i-au dat copilului conserve. Omul avea si remuscari,spunea ceva de genul: Domnule, cu mina mea l-am tinut sa nu se zbata la vaccin si uite ce am facut, mi-am nenorocit propriul copil. De asemenea, daca ati observat cind se dau cantitatile de substante naspa din vaccinuri, se dau in procente ca sa para mici pt. prostime, pentru ca nu multi stiu ca in realitate nu se masoara in procente ci in PPM (parti pe milion) una e sa scrii 0,1% si alta e sa afisezi 1000 PPM si de fapt 1000 PPM e groaznic de mult pentru substante de genul celor folosite la unele vaccinuri.
                            Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                            Comentariu

                            • coby
                              Living Legend
                              • 21.feb.2012
                              • 6869

                              Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                              Temelye , ti-ai vaccinat copiii ?
                              Si din nimicuri poti face ceva bun .

                              Comentariu

                              • Temelye
                                Living Legend
                                • 23.apr.2014
                                • 1342

                                Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                                Postat în original de coby
                                Temelye , ti-ai vaccinat copiii ?
                                Evident, alfel nu as avea problemele pe care le am.
                                Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                                Comentariu

                                Procesare...