Vaccinurile, Medicament sau Otrava

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Armata
    Membru
    • 14.sep.2008
    • 249

    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Ba da, dar cica stie Temelye ca au murit de altceva. II tinea de mana cand a fost sa fie si a aftat el astfel cum minte statul in datele oficiale...
    Meseria se fură - să nu faceţi reclamaţii!

    Comentariu

    • Temelye
      Living Legend
      • 23.apr.2014
      • 1343

      Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

      Explicatii de minim bun simt;- http://www.ziaristionline.ro/2015/09...tie-sau-boala/
      Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

      Comentariu

      • Armata
        Membru
        • 14.sep.2008
        • 249

        Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

        Hai sa vedem cum e cu acel minim bun simt:

        Din surse oficiale ale conducerii SUA, doar in 2010, au murit in urma complicatiilor postvaccinale, 2699 de copii iar alti 101 au fost diagnosticati cu autism
        si da un link, nu catre raportul oficial al US Health Department's National Vaccine Injury Compensation Program, ci cate un ziar din care selectam doar atat:
        "Safe" childhood vaccines killed or injured 2,699 children last year in America
        Deci, statistica oficiala ne pute, ca ne minte, dar minciuna antivaccinistilor este ridicata la rang de bun simt...
        Meseria se fură - să nu faceţi reclamaţii!

        Comentariu

        • Temelye
          Living Legend
          • 23.apr.2014
          • 1343

          Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

          Nu imi vine sa cred cum puteti denatura lucrurile. Cind am scris "Explicatii de minim bun simt" era vb. de explicatiile Doamnei Dr. Christa Todea Gross. Acolo erau explicatii, nu era vb. de nu stiu ce ziare, de filmulete sau stiu si eu ce altceva. Da,e greseala mea ca nu am specificat in amanunt si am postat direct link-ul. In fond, probabil nici nu avea rost sa postez direct explicatiile, find vb. de destul de multe pagini pe care nu toti sunt dispusi sa le citeasca chiar daca sunt atit de importante. De fapt, oamenii dau importanta cind sunt patiti, daca nu sunt patiti merg pe minciunule oficiale, e mai comod si mai la indemina.

          Dr. Virgiliu Gheorghe, despre ce inseamna asa zisa"lege" a vaccinarii cu forta. https://www.activenews.ro/stiri-sana...e-VIDEO-146161

          ACTUALIZARE ORA 19:00 Costel Stanciu, președinte APC, a vorbit despre ceea ce presupune eventuala aprobare a legii privind vaccinarea obligatorie.

          „Atragem atenția parlamentarilor români că se află într-o gravă eroare, că vor fi părtași la votarea unui proiect de lege anticonstituțional. Se încalcă dreptul la integritate fizică și psihică a cetățeanului român, se încalcă și alte tratate internaționale la care România este parte și la care a achesat. Din păcate în toate comunicările publice făcute de către reprezentanții instituțiilor statului român, nu ni s-a spus că este vorba și despre vaccinarea obligatorie a adulților, nu ni s-a spus că o epidemie se poate declanșa de către o comisie consultativă printr-un ordin al ministrului Sănătății, ba se poate declanșa o epidemie în România, se poate declanșa și în urma unei recomandări a Organizației Mondiale a Sănătății. Să ne aducem aminte cu toții ce s-a întâmplat cu gripa aviară, când ne-am dat seama după câteva luni că de fapt nu a fost o gripă aviară, dar atunci vaccinarea nu era obligatorie.

          Eventuale epidemii false ar duce la vaccinarea unor cetățeni și ar duce și la îmbolnăvirea lor. Sunt împotriva obligativității vaccinării, deci ficare cetățean al acestei țări trebuie să decidă ce face cu corpul lui. Se încalcă și legea privind drepturile pacienților: prelevarea de probe sau administrarea unor medicamente sau realizarea unei proceduri medicale trebuie să se realizeze numai cu consimțământul informat al pacientului. Nădăjduim că în Camera Deputaților, care este forul decizional pe acest proiect de lege, se vor schimba fundamental lucrurile. Dacă nu se vor schimba, vom ataca această lege la Curtea constituțională, deci în continuare vom face toate demersurile legale pentru a opri aplicabilitatea acestui act normativ anticonstituțional.
          Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

          Comentariu

          • Armata
            Membru
            • 14.sep.2008
            • 249

            Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

            Postat în original de Temelye
            Cind am scris "Explicatii de minim bun simt" era vb. de explicatiile Doamnei Dr. Christa Todea Gross. Acolo erau explicatii, nu era vb. de nu stiu ce ziare, de filmulete sau stiu si eu ce altceva.
            Fix despre explicatiile doamnei Gross era vorba. Pasajul citat se gaseste la pagina 10. Iar linkul despre care vorbesc se gaseste tot acolo, in notele de subsol. Asa ca lasati gargara asta cu denaturarea si mai cititi odata sustineriile doamei Gross. Preferabil cu spiritul critic la purtator, nu in modul "ce bine le zice".
            Meseria se fură - să nu faceţi reclamaţii!

            Comentariu

            • Temelye
              Living Legend
              • 23.apr.2014
              • 1343

              Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

              "Spiritul critic" in cazul acesta e acelasi lucru cu vinatoarea de "morti de rujeola",declansata la comanda, pe care toata media din tara o sustine din plin. Ca unii din noi nu au sau nu vor sa aiba nici cea mai mica urma de gindire normala, nu pot intelege. Cind jumatate din populatie va ajunde sa aiba un copil nenorocit de vaccinuri cum am eu,probabil va incepe sa ii intereseze pe mai multi dar va fi cam tardiv. Insusi simpla idee de a fi supus unui act medical,egal de care, fara acordul propriu e nebuneasca si incalca orce urma de omenie si ne plaseaza intr-o societate nazista. In fond,parerea mea probabil nu conteaza prea mult dar pina si unul de talia lui Robert De Niro are un copil nenorocit de vaccinuri si afirma acelasi lucru, ca multi altii de altfel. https://www.youtube.com/watch?v=dArybTbZGkw
              Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

              Comentariu

              • Armata
                Membru
                • 14.sep.2008
                • 249

                Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                Gandirea normala presupune sa nu inghiti pe nemestecate ce ti se serveste. Din nici o parte. Iar dumneavoastra nu faceti asta, cel putin pe acest subiect.

                Postat în original de Temelye
                Insusi simpla idee de a fi supus unui act medical,egal de care, fara acordul propriu e nebuneasca si incalca orce urma de omenie si ne plaseaza intr-o societate nazista.
                Nu te alearga nimeni cu seringa in mana ca sa te vaccineze. Nu-ti place viata in comunitate? Foarte bine: dai cu semnatura ca nu vrei vaccin si ai rezolvat problema.
                Meseria se fură - să nu faceţi reclamaţii!

                Comentariu

                • doru_marciuc
                  Living Legend
                  Expert amenajari
                  • 01.oct.2012
                  • 1409

                  Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                  Comentariu

                  • Temelye
                    Living Legend
                    • 23.apr.2014
                    • 1343

                    Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                    Postat în original de Armata
                    Nu te alearga nimeni cu seringa in mana ca sa te vaccineze. Nu-ti place viata in comunitate? Foarte bine: dai cu semnatura ca nu vrei vaccin si ai rezolvat problema.
                    Cred ca glumiti. Sfatul acesta poate fi urmat de un naiv care care nu a avut nici o problema in domeniu. Daca as da scris nu as face altceva decit sa imi dau acordul sa fiu hartuit pe nedrept, cu acte in regula.
                    Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                    Comentariu

                    • Armata
                      Membru
                      • 14.sep.2008
                      • 249

                      Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                      Nu glumesc deloc. Cititi legea. Si daca gasiti acolo "ca veti fi supus unui act medical, impotriva vointei", atunci aveti dreptate sa clamati lipsa de omenie si nazismul. Dar daca nu gasiti, atunci asumati-va sub semnatura optiunea. Ca asa e civilizat: sa respecti regulile comunitatii din care faci parte.
                      Meseria se fură - să nu faceţi reclamaţii!

                      Comentariu

                      • Temelye
                        Living Legend
                        • 23.apr.2014
                        • 1343

                        Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                        Despre care reguli ale carei comunitati vorbim? Sa fim realisti. Acest gen de "reguli" sunt facute in numele nostru de catre niste comisii guvernamentale controlate de corporatii. Sa ne amintim ca exemplu miscarea cu iodarea sarii din 2002. Initial a fost o campanie masiva ca prostimea sa intelega "beneficiile" sarii iodate apoi, la pachet, a venit si legea aberanta ca absolut toata sarea trebuie iodata,pina si cea pentru animale. Nu-i asa ca si animalele trebuie sa sa fie mai "inteligente"? (una din reclame spunea ceva de genul 'fii istet,consuma sare iodata ) Cam aceiasi placa si cu vaccinurile, au tras tare cu vinatoarea de fantome(mortii de rujeola, de fapt morti din alte cauze) pe toata media din tara apoi, tot la pachet au venit cu legea vaccinarii obligatorii.Pentru cultura generala, ca idee ce inseamna banii si corporatiile si cum se impun "legi" de genul acesta,urmariti va rog urmatorul documentar https://www.youtube.com/watch?v=Radc5vSvNQs&t=1068s
                        Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                        Comentariu

                        • Armata
                          Membru
                          • 14.sep.2008
                          • 249

                          Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                          "Sa fim realisti" vs "(mortii de rujeola), de fapt morti din alte cauze"
                          Meseria se fură - să nu faceţi reclamaţii!

                          Comentariu

                          • emanu
                            Membru Marcant
                            • 06.oct.2008
                            • 504

                            Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                            Este Temelye un PROPAGANDIST , genul descris in articol?
                            Un model al modului în care se răspândesc (viralizează) opiniile dezvăluie modul în care propagandiștii folosesc procesul științific chiar împotriva

                            Comentariu

                            • Temelye
                              Living Legend
                              • 23.apr.2014
                              • 1343

                              Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                              Postat în original de emanu
                              Este Temelye un PROPAGANDIST , genul descris in articol?
                              http://stiintasitehnica.com/trucuril...omite-stiinta/
                              Ar trebui sa ma simt jignit dar imi dau seama ca nu e cazul. Am senzatia ca unii oameni nu realizeaza pe ce lume traiesc decit atunci cind asa zisa stinta le creeaza probleme suficient de mari incit sa dea cu capul de pragul de sus si sa inceapa sa isi puna intrebari.

                              Legat de propaganda, aceasta se face dintr-un interes de obicei iar in marea parte a cazurilor acest interes are motivatie financiara. Acest microbiolog roman da niste explicatii destul de clare pe aceasta linie.


                              Am fost recent la o doamna mai in virsta sa rezolv citeva defectiuni electrice. Find mai multe si find vorba de chestii vechi, care in mod normal unele ar fi trebuit inlocuite dar a dorit sa incerc sa le repar, a durat ceva. In acest timp am vorbit una alta, aflind ca sufera de hidrocefalee, avind dren,la nastere find extrasa cu forcepsul. Desi mai cunosc cazuri asemanatoare,e printe putinele ok, din pacate in alte cazuri copii sunt cu handicap f grav,in carucior, nu vorbesc,etc.Cu toate ca medicina a avansat mult (cel putin asta ni-se tot spune) nr.operatiilor de acest gen nereusite este net mai mai mare decit cele reusite.
                              A avut sansa sa fie operata de dr.Constantin Arsene si doctorita Horvat de la spitalul nr.9 din Bucuresti, si desi operatia a vut loc undeva la inceputul anilor 60, a fost un success. Partea interesanta e ca nu a facut nici un vaccin, avind o hirtie din partea doctoritei Horvat in care se stipula clar ca nu are voie sa faca vreun vaccin. Cu toate acestea, in zilele noastre, vaccinurile sunt universal valabile, sunt bune la toti, nici nu mai auzi de vreun caz in care sa fie contraindicate. Culmea, la italieni, vaccinul contra varicelei ( care stim cu toti ca e o boala normala a copilariei, pe care o faci o data si apoi esti imun) a devenit aproape obligatoriu. Dupa nu stiu ce “studii” au ajuns la concuzia ca totusi varicela e periculoasa. In ritmul acesta, nu mai dureza mult si o sa faca niste “studii” din care o sa reiese ca totusi e periculos sa gindesti prea mult si vor scoate un vaccin care sa ii tempereze pe cei care par sa gindeasca excesiv si sa iasa din ritmul “turmei”

                              Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                              Comentariu

                              • VYS
                                Living Legend
                                • 19.aug.2005
                                • 13008

                                Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                                Suntem varza.... poate ne hotaram sa devenim seriosi in tara asta. Dar pana atunci oricum vom fi prea putini si scapam de griji.
                                VYS Blog DIY

                                Comentariu

                                Procesare...