+ Răspuns la subiect
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: Invertor de sudura

Invertor de sudura

Vreau sa cumpar acest invertor de sudura pentru a-l avea pe langa casa si pt confectionarea unui gard de otel. Bugetul meu este de maxim 800 de lei iar in banii astia as vrea si masca cu LCD.

http://www.emag.ro/aparat-de-sudura-.../pd/DC8MH3BBM/

Aparat de sudura Proweld MMA140 + gratuit masca de sudura
    Eu m-am gandit la acesta avand in vedere ca e pana in 800 de lei, are sistemul IGBT care mi se pare un plus, e usor si compact.

Vreau sa stiu ce randament da la curent alternativ la tara, unde stim cu totii ca sunt fluctuatii de curent? Are nevoie de curent continuu obligatoriu?

A mai cumparat cineva acest model sau de la firma asta?

Nu-mi este frica de cat de casant e sau alte probleme, sunt grijuliu cu aparatele si nu le folosesc in scop industrial sau profesional, vreau doar sa fac doua porti din otel si cateva garduri pe langa ele [6 la numar] tot din bare din otel.

Daca aveti alte sugestii, va rog sa fie pana in 800 de lei cu tot cu masca LCD si de preferat tot de la EMAG. Multumesc anticipat.

Răspuns la: Invertor de sudura

BUMP. Cineva?

vezi ca vexio de ex. il vinde mult mai ieftin, iei si masca care o vrei si-ti ramane de bere sa te racoresti cand faci gardul....

Citat Postat în original de Seni Vezi post
    vezi ca vexio de ex. il vinde mult mai ieftin, iei si masca care o vrei si-ti ramane de bere sa te racoresti cand faci gardul....
    Multumesc de atentionare. Totusi cum e cu, curentul pe care-l foloseste? Pot folosi curent alternativ pt otel? Il pot folosi la tara unde sunt fluctuatii de curent? O sa am probleme? O sa mi se lipeasca electrodul? Se opreste arcul?

Citat Postat în original de ravaell Vezi post
    Multumesc de atentionare. Totusi cum e cu, curentul pe care-l foloseste? Pot folosi curent alternativ pt otel? Il pot folosi la tara unde sunt fluctuatii de curent? O sa am probleme? O sa mi se lipeasca electrodul? Se opreste arcul?
    Intrebarea asta stupida cu folosirea curentului alternativ ai pus-o si pe forumul celalalt in care ai deschis o discutie similara si ar fi trebuit sa intelegi deja raspunsurile pe care le-ai primit acolo. Daca nu intelegi faptul extrem de simplu ca aparatul se alimenteaza la reteaua electrica cu tensiunea 230 V curent ALTERNATIV, atunci cum ai pretentia ca vei sti sa lucrezi cu un astfel de aparat?
    LARGO AL FACTOTUM

Citat Postat în original de ravaell Vezi post
    ravaell, sa inteleg ca acum vei pune mana pe un cleste de sudura? daca da, te atentionez ca pe langa aparat, fie el cat de performant ar fi, trebuie si .... mana...

Cautare...pareri "x" aparat...si iti faci o parere...poti intreba posesorii..

Bună seara, pot face sudura cu acest generator?
    https://www.dedeman.ro/braila/genera...5-cp/p/1034720
    Dacă se poate cu ce fel de electrozi sudez câteva balamale și ce fel de apartat de sudura am nevoie.
    Am mai auzit o varianta unde se leagă baterii auto...Dar nu știu cum este schema aceasta și Cum se fac legăturile la baterii.
    Mulțumesc.

Nu! Va trebuie un generator de macar 5 kw.

Citat Postat în original de spik1 Vezi post
    Nu! Va trebuie un generator de macar 5 kw.
    Mulțumesc domnule Spik1, mă gadesc sa cumpăr electrozi de 1.6 . Am vreo șansă?

+ Răspuns la subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii