Pret tavan gipscarton

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • dvally2016
    Incepator
    • 07.nov.2016
    • 5

    Pret tavan gipscarton

    buna ziua,
    vreau si eu o parere de la dvs, cum vi se pare pretul de 100 lei / mp de tavan din rigips ( in pret este inclusa manopera + materiale). sunt cumprinse toate materialele inclusiv la etaj 90-100 mp de vata pt izolatie...mie mi se pare cam mulltt, la pereteti cu tencuiala mecanizata mi s -a dat pret de 12 euro mp cu toate materialele incluse, fara lavabila.

    Astept parerile dvs!
    O zi placuta!
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2210

    #2
    Răspuns la: Pret tavan rigips

    Discutia despre materiale este destul de relativa. Conteaza detaliile despre modul de constructie al suprafetelor acoperite cu gipscarton, tip structura etc.
    Corect ar fi sa aveti manopera separata de materiale.
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC

    Comentariu

    • cavas
      Incepator
      • 09.dec.2014
      • 3

      #3
      Răspuns la: Pret tavan gipscarton

      De ce acceptati pret cu materiale incluse ??, si nu va cumparati dvs. materialele ??

      Comentariu

      • georgeflorin
        Membru marcant
        • 15.sep.2009
        • 306

        #4
        Răspuns la: Pret tavan gipscarton

        daca se respecta la tavane modul corect de montaj pretul este foarte bun , despre tencuiala .........asta ar trebui sa va dea pret per mc nu la metru patrat

        Comentariu

        • DEKOTEAM
          Incepator
          • 31.ian.2016
          • 2

          #5
          Răspuns la: Pret tavan gipscarton

          o firma serioasa lucrează doar cu materialele ei, eu nu accept sa fac o lucrare cu materialele clientului pentru ca nu ii pot da nici o garanție

          Comentariu

          • Armata
            Membru
            • 14.sep.2008
            • 251

            #6
            Răspuns la: Pret tavan gipscarton

            Daca clientul vine cu aceasi gama de produse precum cele pe care le folositi dumneavoastra nu puteti sa-i acordati garantie?
            Meseria se fură - să nu faceţi reclamaţii!

            Comentariu

            • PowerMC
              Administrator
              • 02.mai.2007
              • 2210

              #7
              Răspuns la: Pret tavan gipscarton

              Postat în original de DEKOTEAM
              o firma serioasa lucrează doar cu materialele ei, eu nu accept sa fac o lucrare cu materialele clientului pentru ca nu ii pot da nici o garanție
              Nu cred ca este o exprimare prea fericita. Sunt destule firme serioase care lucreaza fara a asigura baza materiala. De altfel, aceasta activitate de asigurare a bazei materiale poate fi realizata atat de firma executanta, orice alt distribuitor sau chiar de beneficiar. Calitatea materialelor utilizate si brandul/tipul, fac parte din intelegerea beneficiar-executant.
              Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

              Community Manager MC

              Comentariu

              • DEKOTEAM
                Incepator
                • 31.ian.2016
                • 2

                #8
                Răspuns la: Pret tavan gipscarton

                Postat în original de Armata
                Daca clientul vine cu aceasi gama de produse precum cele pe care le folositi dumneavoastra nu puteti sa-i acordati garantie?
                Clientul vine în cele mai multe cazuri cu materiale ieftine, luate la oferta de te miri pe unde, transportate sau depozitate în mod necorespunzător. Eu, ca executant am dreptul de a-mi selecta clientela după criteriile care mi se par rezonabile.

                Comentariu

                • Armata
                  Membru
                  • 14.sep.2008
                  • 251

                  #9
                  Răspuns la: Răspuns la: Pret tavan gipscarton

                  Postat în original de DEKOTEAM
                  Eu, ca executant am dreptul de a-mi selecta clientela după criteriile care mi se par rezonabile.
                  Da, aveti acest drept. Dar asta nu da si masura seriozitatii dumneavoastra. @PowerMC a explicat foarte clar care sunt variantele posibile. Daca dumneavoastra excludeti din start orice posibilitate ca un client sa vina cu materialele, atunci, in opinia mea, picati testul seriozitatii(si clientii au dreptul sa-si aleaga constructorul dupa criteriile care li se par lor rezonabile)
                  Meseria se fură - să nu faceţi reclamaţii!

                  Comentariu

                  Procesare...