Caut meseriasi pentru renovare apartament 3 camere (Bucuresti, Militari)

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Sorin F
    Incepator
    • 20.mar.2017
    • 1

    Caut meseriasi pentru renovare apartament 3 camere (Bucuresti, Militari)

    Buna seara,

    Caut o echipa de meseriasi (minim 2 oameni) pentru renovarea unui apartament cu 3 camere (~76 m2) in Bucuresti (cartierul Militari).
    Ar fi de facut in mare urmatoarele lucruri:
    - spart gresia si faianta din baie, wc, bucatarie si balcon + gresia de pe hol
    - turnat sapa astfel incat sa fie acelasi nivel in toata casa (exceptand baia, wc si balcon)
    - inlocuit calorifere
    - curatat peretii ( momentan e aplicat calciu "stropi") apoi INDREPTAT peretii
    - montat tavan fals in toata casa (exceptand balconul)
    - refacut instalatie sanitara + montat obiecte sanitare in bai+ alimentare apa/scurgere pt masina de spalat in hol (perete comun cu baia)
    - montat gresie pe podea si pe pereti in baie, wc si balcon + portiunea dintre blat si corpurile suspendate in bucatarie

    Instalatia electrica va fi facuta probabil de altcineva, usile de interior vor fi montate de altcineva ulterior, parchetul va fi montat de altcineva ulterior.
    Pentru orice alte informatii despre aspecte ce mi-au scapat va rog sa lasati intrebari.

    Va multumesc
    Atasat este releveul apartamentului.
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20170320_210704-01.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	321,6 KB 
ID:	641864
  • Temelye
    Living Legend
    • 23.apr.2014
    • 1395

    #2
    Răspuns la: Caut meseriasi pentru renovare apartament 3 camere (Bucuresti, Militari)

    Sal. Poate ma insel dar am senzatia ca partea electrica o lasati complet la atitudinea meseriasului ce o executa. Nu contest ca omul e ok dar e imortant sa stiti si dvs destul de amanuntit ce doriti si de ce pt. A sti ce anume sa-i pretindeti. In final, o instalatie electrica bine facuta o pot folosi linistit nepotii pe cind zugraveala va fi refacuta de mai multe ori. Puneti mai multe prize decit pare ca ati avea nevoie, incusiv in masca de sub ghiveta. Inca nu am intlnit pe cineva care sa se plinga ca are prea multe prize,de obicei sunt insuficiente. Daca inca nu aveti copii, puneti prize si la inaltimea intrerupatoarelor, o sa le folositi cel mai mult daca o sa aveti vreo 2 baietei
    Ultima editare de Temelye; 21.mar.2017, 21:19.
    Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

    Comentariu

    • emanu
      Membru marcant
      • 06.oct.2008
      • 504

      #3
      Răspuns la: Caut meseriasi pentru renovare apartament 3 camere (Bucuresti, Militari)

      Partea de instalatii pot sa o fac eu! Dar atat, doar instalatia, caloriferele! Ce e de zugravit, faianta, sape, tavane nu ma pricep

      Comentariu

      • Claudiu1234
        Incepator
        • 27.mar.2017
        • 1

        #4
        Răspuns la: Caut meseriasi pentru renovare apartament 3 camere (Bucuresti, Militari)

        Bună ziua daca mai este de actualitate anuntul contactațima și vom negocia un preț bun și pentru noi cât și pentru dumneavoastră. 0772027408

        Comentariu

        Procesare...