Caut meseriasi renovare apartament 2 camere

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • victorash01
    Incepator
    • 06.apr.2017
    • 1

    Caut meseriasi renovare apartament 2 camere

    Buna ziua,

    Sunt interesat de amenajarea apartamentului cu 2 camere (suprafata totala 49 mp).In prezent urmeaza sa vina 2 meseriasi sa vada lucrarea si sa imi spuna si pretul pentru manopera.
    In mare ar fi urmatoarele lucrari :
    1. Schimbat instalatie electrica integral ( inclusiv santuri in beton,stau la ultimul etaj din pacate ).Preferabil un meserias cu atestat
    2. Glet + zugrav. lavabila : in sufragerie(integral), bucatarie ( partial ; intre corpurile suspendate de mobilier si cele de pe pardoseala va fi montata faianta) , dormitor (integral ), hol (integral ) , baie (tavanul ) , balcon integral .Exista posibilitatea sa decopertez eu peretii pana la placa de beton in cazul in care obtin un pret mai bun.
    3. Montat faianta : bucatarie (o mica portiune, aproximativ 3 m) + baie integral pana la tavan
    4. Montat gresie : integral hol + bucatarie
    5.Montat parchet laminat : sufragerie + dormitor
    6. Daramat camara in bucatarie (treb sa dau jos un perete, nu este din beton)
    7.Montat usi 3 bucati
    8.Refacut instalatie sanitara baie
    9.Montat in baie diferite obiecte sanitare (vas wc, baterii....)
    10.Renovat balcon(izolat pe interior un perete, glet,zugraveli lavabile) +montat un calorifer

    Obs!Pentru a nu devia foarte mult de la subiectul principal, nu doresc rigips sau alte lucrari in plus.Incerc sa obtin un pret cat mai bun si cat mai apropiat de cel corect pentru a ma duce la banca sa iau banii.Din pacate totul va fi facut cu bani imprumutati,deci toate cheltuielile vor fi atent facute.

    Avand in vedere ca nu sunt de meserie, presupun ca micile lucrari care vor aparea pe parcurs (montat coltare, ingropat fire internet + cabru,montat prize...) vor intra in costul total.
    Am rugamintea, in masura in care se poate, sa imi comunicati un pret orientativ pentru lucrarile de mai sus.Daca exista si disponibilitate din partea vreunui meserias serios(referinte ),rog trimitere oferta completa (manopera/timp executie) pe adresa de email victorashhh01@gmail.com

    Va multumesc anticipat !
  • Temelye
    Living Legend
    • 23.apr.2014
    • 1382

    #2
    Răspuns la: Caut meseriasi renovare apartament 2 camere

    Bucurestiul find mare, probabil o sa aveti oferte. Spuneti ca o sa taiati canale pt instalatia electrica. Poate meseriasii au si freza mare si va pot taia si locurile de doza, daca puneti aparataj modular, si de asemenea va pot taia elegant si acel perete,nu de alta dar ma gindesc ca locuiti in bloc cu 10 nivele si aveti multi vecini, in ideea ca daca mergeti pe spart la doze si perete, o sa fie multe guri care o sa va injure din cauza zgomotului
    Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

    Comentariu

    • cadaralin
      Incepator
      • 11.mai.2017
      • 3

      #3
      Răspuns la: Caut meseriasi renovare apartament 2 camere

      Echipa de meseriasi detalii la 0749871325

      Comentariu

      Procesare...