Robinet de apar cu olandez rupt

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • cosmintr
    Membru Marcant
    • 30.iul.2006
    • 567

    Robinet de apar cu olandez rupt

    Buna ziua,
    duminica seara stateam ca tot omul, cand la un robinet de trecere de sub CT(situata in bucatarie) i-a sarit tija cu maneta. Pina m-am dezmeticit s-a strans ceva apa in bucatarie. Cand am montat acei robineti nu erau cei mai ieftini. Asa ca m-am apucat de schimbat ieri toti robinetii de trecere. Alta problema nu am gasit in comert robineti noi 1/2 cu olandez la lungimea celui vechi. Nu sunt doi robineti pe piata de aceeasi lungime. Am facut o strutocamila, am schimbat robinetii si am pastrat olandezul de la vechiul robinet..... Daca schimb si olandezul nu mai pusca lungimea care imi trebuie.... Trebuie modificata conductele. Am schimbat si la WC robinetii de trecere cu robineti ceramici... cei mai scumpi care i-am gasit si racorduri de inox. Am atasat 3 poze, tija puscata de apa, poza cu strutocamila(juma de robinet nou si olnadez vechi) si cei de la WC.
    Ce parere aveti?
    Fișiere Atașate
  • coby
    Living Legend
    • 21.feb.2012
    • 6865

    #2
    Răspuns la: Robinet de apar cu olandez rupt

    Merge la tara , ce mai conteaza daca e totul functional , pana aveti timp si chef sa faceti un lucru bun pana la capat ( taiat adaugat teava de cu pana la lungimea data de olandez cu robinet ... ) . Totul e sa nu fie in tensiune c-apoi ii bai mare !
    D-aia urasc eu instalatiile pe Cu , ca de se f*** ceva stai si plangi .
    Si din nimicuri poti face ceva bun .

    Comentariu

    • emanu
      Membru Marcant
      • 06.oct.2008
      • 504

      #3
      Răspuns la: Răspuns la: Robinet de apar cu olandez rupt

      robinetii pusi de tine, cei noi cu fluture negri sunt f buni! Eu am pus modelul asta acum vreo 14 ani si merg si acum ca-n prima zi!
      Robineti solizi si buni sunt si Giacomini, cei cu lamaj in bila

      Comentariu

      Procesare...