extractor surub-antifurt

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • edy2017
    Banned
    - Exclus de pe forum -
    • 16.mar.2017
    • 21

    extractor surub-antifurt

    salut
    mi sa rupt antifurtul la o roata il pot scoate cu extractor
    multumesc
  • spik1
    Living Legend
    • 20.apr.2012
    • 2343

    #2
    Răspuns la: extractor surub-antifurt

    Greu de crezut ca la acest pret acele scule sunt capabile sa desurubeze un prezon bine strans cum este la roata auto.
    Poti pune o poza cu modelul antifurtului?

    Comentariu

    • draku
      Membru Marcant
      • 12.mar.2007
      • 342

      #3
      Răspuns la: extractor surub-antifurt

      Postat în original de edy2017
      salut
      mi sa rupt antifurtul la o roata il pot scoate cu extractor[/url] ?
      multumesc
      NU
      cu nicio scula de acel tip si marime
      poti suda un surub mai mare (M10/12) pe ciotul ramas dupa care folosesti o cheie fixa potrivita pentru desurubarea prezonului

      Comentariu

      • spik1
        Living Legend
        • 20.apr.2012
        • 2343

        #4
        Răspuns la: extractor surub-antifurt

        Daca optezi pentru varianta cu sudarea...si nu ai loc pe exterior, poti suda o bucata de teava pe interior cu electrozi bazici...trebuie putina indemanare, dar se poate.
        Sudarea asigura si incalzirea surubului implicit usurarea desfiletarii, daar numai dupa racire!

        Comentariu

        • uceniculgica
          Membru Marcant
          • 10.ian.2013
          • 573

          #5
          Răspuns la: extractor surub-antifurt

          precis s-a rupt cheia antifurt, roata fiind montata, nu este loc de sudat acolo ca strica roata

          depinde ce model de roata si surub antifurt este, daca gaura este suficienta pe langa capul surubului poti folosi asa cevaClick pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	locking_nut_remover_tool.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	9,4 KB 
ID:	628550, atentie ca surubul poate avea un inel care se invarte, daca are trebuie spart cu o dalta

          daca gaura este mai stramta si afuda cum sunt unele roti de Mercedes, atunci trebuie polizat capul surubului, ca e cimentat si dupa aia dai gaura si-l scoti cu un extractor normal, pentru asta eu folosesc un polizor cu banda de smirghel ingusta, nu stiu cum se cheama la voi

          oricum este un lucru migalos, trebuie rabdare multa si indemanare, succes

          Comentariu

          Procesare...