Tip calorifer aluminiu

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Golden Phoenix
    Incepator
    • 21.mai.2017
    • 3

    Tip calorifer aluminiu

    Salutare. Mi-am luat o centrala termica si acum a venit randul caloriferelor. Dupa ce m-am interesat in deajuns m-am gandit sa optez pentru cele din aluminiu insa dilema abia acum incepe. Observ ca si aici oferta e diversa mai ales la preturi, ele variind intre 30 roni/element pana la 50 roni/element. Nepricepandu-ma deloc cer o parere avizata. Care ar fi mai potrivit, pret/calitate/marca. As dori exemple
    Ultima editare de Golden Phoenix; 12.iun.2017, 09:52.
  • coby
    Living Legend
    • 21.feb.2012
    • 6701

    #2
    Răspuns la: Tip calorifer aluminiu

    Instalatia din ce va fi facuta ?
    Si din nimicuri poti face ceva bun .

    Comentariu

    • Golden Phoenix
      Incepator
      • 21.mai.2017
      • 3

      #3
      Răspuns la: Tip calorifer aluminiu

      M-ai incuiat. Cred ca am nevoie de ajutor si aici. Sincer nu vreau sa fac prin firma, mi se pare mult, asa vreau sa cumpar totul si sa apelez la un particular.
      Ce fel de instalatie s-ar plia mai bine. De asemenea, am nevoie de un sfat pentru calorifere.

      Comentariu

      • coby
        Living Legend
        • 21.feb.2012
        • 6701

        #4
        Răspuns la: Tip calorifer aluminiu

        La calorifere NU merita aluminiu dpmdv ! Dar banii is ai dvs deci din partea mea luati aluminiu .
        Caloriferele de otel ( tot dpmdv ) is mai bune intr-o aplicatie de genul dorit de dvs . Referitor la instalatie acolo iar aveti cateva optiuni si unii zic ca pe cupru altii pe ppr , altii henco , irelevant cat timp e degustibus si in functie de buget .
        Sfatul meu e sa faceti proiectul si sa cereti preturi pt toate tipurile , apoi decideti unde va incadrati ...
        Si din nimicuri poti face ceva bun .

        Comentariu

        • Golden Phoenix
          Incepator
          • 21.mai.2017
          • 3

          #5
          Răspuns la: Tip calorifer aluminiu

          Sa inteleg ca daca optez pentru cele din aluminiu, trebuie sa am grija la ce materiale folosesc cand fac instalatia, ca radiatorul sa nu fie supus coroziunii electrochimice.
          Puteti totusi sa-mi dati un exemplu de radiator din aluminiu, macar sa-mi fac o idee, un link extern ceva cat de cat sugestiv, acelasi lucru va rog si in cazul celor din otel.
          Merci anticipat !

          Comentariu

          Procesare...