Se incalzesc caloriferele cand folosesc apa calda

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Karmen Liliana
    Incepator
    • 23.iun.2017
    • 1

    Se incalzesc caloriferele cand folosesc apa calda

    Buna ziua.
    A achizitionat acum 9 luni o centrala termica Arca Poket. Pana acum am fost multumita de ea dar, de vreo 2 luni incoace am probleme. La inceput, ori de cate ori foloseam apa calda, se incalzeau si caloriferele, iar apa calda aveam alternativ cu rece. Cand ti-era lumea mai draga, venea apa rece. Centrala este pusa in regim de vara. Am chemat pe cei de la service .... mi-au dat niste explicatii tehnice de mai, mai, ma faceau sa cred ca e normal sa functioneze asa si, la insistentele mele, au schimbat vana cu 3 cai. Acum am apa calda, e ok, dar .... caloriferele ard de traznesc. Uneori, caloriferele se incalzesc de nu pot tine mana pe ele. Culmea e ca se incalzeste caloriferul mic din imediata apropiere si cel din baie care e destul de departe de centrala. La caldurile care sunt afara, calorifere fierbinti mai imi lipseau. Ce sa fac ? Oare care este problema. Multumesc !
  • spik1
    Living Legend
    • 20.apr.2012
    • 2342

    #2
    Răspuns la: Se incalzesc caloriferele cand folosesc apa calda

    Vana cu 3 cai...nu comuta sau nu sta bine...

    Comentariu

    • Temelye
      Living Legend
      • 23.apr.2014
      • 1342

      #3
      Răspuns la: Se incalzesc caloriferele cand folosesc apa calda

      Da, recent o cunostinta avea exact aceleasi probleme. Se pare ca la el a contribuit ceva si folosirea caloriferelor vechi care aveau depunere, depuneri combinate cu slaba calitate a vanii cu trei cai a dus la blocarea acesteia.
      Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

      Comentariu

      • yo8sbg
        Membru
        • 18.feb.2009
        • 139

        #4
        Răspuns la: Se incalzesc caloriferele cand folosesc apa calda

        Inchideti robinetii pentru incalzire (tur-retur) si va lamuriti!
        Mii de multumiri OAMENILOR...

        Comentariu

        • gcom61
          Incepator
          • 04.iun.2010
          • 75

          #5
          Răspuns la: Se incalzesc caloriferele cand folosesc apa calda

          Daca este in garantie nu mai stati la discutie .Exista si protectia consumatorului.

          Comentariu

          Procesare...