+ Răspuns la subiect
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: PAL lovit

PAL lovit

Buna seara! Am o mobila din PAL. Din pacate, a fost lovita, iar acum nu arata bine deloc. Este necesara schimbarea PAL ului sau se poate cumva masca sau repara? Multumesc.
    Miniaturi atașate Miniaturi atașate Dă click pe imagine pentru versiunea extinsă.

Nume:	IMG_20170725_224534.jpg‎ 
Afișări:	37 
Mărime:	116,9 KB
ID:		97970  

Răspuns la: PAL lovit

În principiu, este mai puțin costisitor să înlocuiești un panou bordurat din PAL decât să-l repari. Din poza făcută de tine nu-mi dau seama dacă eliminarea unei porțiuni de circa 30 mm din lungimea deteriorată a panoului afectează funcționalitatea și estetica ansamblului.

Răspuns la: PAL lovit

Iti spun eu solutia, daca nu ai rezolvat intre timp:
    Ce vad eu din poza nici macar nu este placa PAL ci SIPCA PAL, ceva de dimensiuni: latime:max 100 mm cu lungime 1000-2000 mm.
    In aceasta situatie schimbi intreaga SIPCA, nu se ma merita sa o carpesti. Te duci la un atelier de mobila care debiteaza(taie) si vand PAL, iar acolo sigur au resturi din material la culoarea ceruta( o mostra cu tine). O sa-ti ceara impreuna cu taiat si aplicat cand(margine) in jur de 30 RON.
    Daca nu cunosti firmele, anunta-ma si iti comunic eu in functie de zona din Bucuresti.

+ Răspuns la subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii