Infiltrare apa scara exterioara

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Gemini
    Moderator
    • 06.iun.2006
    • 15141

    #16
    Răspuns la: Infiltrare apa scara exterioara

    Din pacate nu.

    Comentariu

    • lacramioara123
      Incepator
      • 22.aug.2017
      • 30

      #17
      Răspuns la: Infiltrare apa scara exterioara

      Postat în original de Gemini
      Foto cu scara aveti? Cum este construita scara fata de perete, pe zona de contact intre ele? Posibil sa fie cavitati pe unde se scurge apa sau alte probleme datorate unei solutii de realizare scara , nu tocmai corecte.
      As putea folosi produse din gama Sika și care? Mi s-a spus de Sikalastic 490 T , ce părere aveți?

      Comentariu

      • Gemini
        Moderator
        • 06.iun.2006
        • 15141

        #18
        Răspuns la: Infiltrare apa scara exterioara

        Acea membrana poliuretanica impermeabilizeaza pe zone drepte, la dvs, poate fi o problema la contactul scara-perete si nu va tine solutie.Acolo orice fisura poate duce la infiltratii de apa. Probabil se poate remedia mai usor daca se afla unde este zona pe unde se infiltreaza apa pe acel perete, dinspre scara.

        Comentariu

        • lacramioara123
          Incepator
          • 22.aug.2017
          • 30

          #19
          Răspuns la: Infiltrare apa scara exterioara

          Nu se vede nicio fisura , dar treptele care sunt lipite de peretele exterior au mici ,,găurele,, unde chitul de rosturi nu a ajuns . Un ,,meșter,, mi-a spus sa chituiesc din nou gresia de pe trepte , altul mi-a spus sa trag tinci pe tot peretele ( pt că nu este decât tencuiala peste care s-a dat cu o vopsea cauciucata ) și sa chituiesc și treptele .

          Comentariu

          Procesare...