Piese rezervor wc fonta

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • mihai123
    Incepator
    • 11.iun.2010
    • 79

    Piese rezervor wc fonta

    Salut baieti,am doua intrebari:
    1.am un rezervor wc la inaltime vechi de fonta si caut:clopot cu suport parghie si robinet cu plutitor pe care le produce: armatura-Cluj,eu stau in Bucuresti va rog sa-mi spuneti daca le-ati vazut la vre-un magazin ,pe net nu le gasesc la vanzare in buc.
    2 rezevorul de wc are multa rugina si l-am mai curat de pojghite ca de ceapa ruginite desprinse din fonta,ce vopsea as putea da sa nu mai rugineasca dar sa fie rezistenta la apa sau merge sa o ung cu vaselina pe interior?
    Fișiere Atașate
  • spik1
    Living Legend
    • 20.apr.2012
    • 2343

    #2
    Răspuns la: piese rezervor wc fonta

    Poate gasiti prin Targul Vitan, duminica.
    Vopsea speciala se gaseste numai ca trebuie aplicata pe luciu metalic, altfel se va desprinde.

    Comentariu

    • Mircea_G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12202

      #3
      Răspuns la: Piese rezervor wc fonta

      http://www.wc-turcesc-fonta.250.ro/ ia unul " cu totul " .
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • mihai123
        Incepator
        • 11.iun.2010
        • 79

        #4
        Răspuns la: Piese rezervor wc fonta

        nu am gasit ce am cautat...Am rezolvat pana la urma aruncand la gunoi vechiul rezervor de fonta si cuparand unul de plastic la inaltime.

        daca tot sunt la capitolul baie cu ocazia asta vreau sa si "zugravesc baia"
        de la jumate in jos am faianta si in sus vopsea normala universala alchidica( nu vreau alta munca sa ma duc cu faianta pana la tavan)
        ca sa nu deschid alt tread,va rog sa-mi spuneti merge sa cumpar vopsea de fatada(exterior) si data peste vopseaua alchidrica?vreau sa fac asta fiinca vopseaua in baie isi schimba culoarea (se ingalbeneste) si ma gandeam la vopsea de fatada va prinde peste cea alchidrica?

        Comentariu

        • spik1
          Living Legend
          • 20.apr.2012
          • 2343

          #5
          Răspuns la: Piese rezervor wc fonta

          Postat în original de Mircea G
          Nu cumparati de acolo!!!
          Eu am luat pt. la serviciu rezervorul si cand am desfacut ambalajul...era vechi si spoit ...total nefunctional!

          Comentariu

          Procesare...