Ministatie de epurare SBR 1/6 LE

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • videanuadrian
    Incepator
    • 19.sep.2017
    • 1

    Ministatie de epurare SBR 1/6 LE

    Salut, am achizitionat o ministatie de epurare modelul SBR 1/6 LE.
    Ea vine si cu un panou de comanda, care actioneaza pompele de apa/aer (cel putin asta cred eu ca face).
    Implicit are un cablu electric de 15 metri de la statie pana la panoul de comanda, numai ca mie mi-ar trebui undeva la 30 de metri.

    1. Avand in vedere ca din ce am vazut eu, firele care pleaca spre statie din panou sunt fire de comanda ale pompelor, nu cred ca este o pb sa le prelungesc, dar totusi voiam o confirmare.

    2. Aveti idee cata apa scoate aproximativ odata atunci cand trebuie sa mai dea afara apa epurata ?
    Intreb pentru ca as vrea sa-i fac evacuarea pe shantul de la poarta (din ce am vorbit cu anumiti instalatori spuneau ca este perfect legal si ok sa faci asta).As vrea ca teava de evacuare (care este actionata de o pompa) sa iasa peste partea de ciment a gardului (undeva la 30 cm deasupra solului) si care ar trebui sa arunce direct in shant. Shantul fata de gard este undeva la maxim 1 m.

    Orice alte hinturi sau pareri despre instalarea/exploatarea statiei sunt binevenite.

    Multumesc,
Procesare...