Pareri despre producatorii tigla metalica

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • STeghby
    Incepator
    • 20.sep.2017
    • 2

    Pareri despre producatorii tigla metalica

    Salutate la toti, as dori o parere despre acesti producatori de tigla metalica coilprofil, rufster , wetterbest, belprofile sau sa-mi recomandati un producator pret/calitate mai bun ca cei mentionati, fiindca as vrea sa cumpar tigla metalica de 0,5 pentru un acoperis de 140 mp in 2 ape si nu stiu pe care sa ii aleg ca toti is lauda marfa incat ma interb daca tot ce spun ei e si adevarat.
  • fanero
    Living Legend
    • 02.aug.2008
    • 2107

    #2
    Răspuns la: Pareri despre producatorii tigla metalica

    Wetterbest.
    Dupa 3 ani de la montaj se comporta bine si si-a schimbat putin (matuit) culoarea.

    Toti producatorii de tigla metalica folosesc tabla vopsita pe care o profileaza functie de solicitari.

    Cautati o echipa specializata pentru montaj si FOARTE IMPORTANT nu acceptati sa taie tabla cu "flexul".
    Dupa prima ploaie, rugineste in zona taieturilor.

    Comentariu

    • Seni
      Living Legend
      • 05.mar.2006
      • 3481

      #3
      Răspuns la: Pareri despre producatorii tigla metalica

      GERARD, eu am ales si nu regret. Are 10 ani de la montaj..

      Comentariu

      • Bogdan2015
        Incepator
        • 31.ian.2015
        • 3

        #4
        Răspuns la: Pareri despre producatorii tigla metalica

        Salut ! Iti recomand Coilprofil ( Metigla ),,Eu am ales o culoare mata si pot sa zic ca este foarte buna,,se imbina perfect panourile intre ele ,,culoarea este intacta si are 275g de zinc pe m2 garantat ..multi producatori inca nici acum nu garanteaza asta ,,,deci este de durata si o am de ceva timp

        Comentariu

        • Mircea G
          Living Legend
          • 14.ian.2007
          • 12085

          #5
          Răspuns la: Pareri despre producatorii tigla metalica

          Nu tabla conteaza , ci membrana si montajul .
          Citi stiu ca membrana tine doar citiva ani , ca suruburile trebuie schimbate dupa niste ani , ca buretii se schimba ???? Citi stiu si citi fac asta ?
          Instalatii verificari-revizii gaze

          Comentariu

          • Seni
            Living Legend
            • 05.mar.2006
            • 3481

            #6
            Răspuns la: Pareri despre producatorii tigla metalica

            Postat în original de Mircea G
            Nu tabla conteaza , ci membrana si montajul .
            Citi stiu ca membrana tine doar citiva ani , ca suruburile trebuie schimbate dupa niste ani , ca buretii se schimba ???? Citi stiu si citi fac asta ?
            GERARD nu se monteaza cu suruburi, asa ca nu prea este nevoie sa se schimbe ceva..

            Comentariu

            Procesare...