Recomandare spuma poliuretanica de calitate nu cantitate

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • inregistraremail
    Incepator
    • 13.aug.2017
    • 8

    Recomandare spuma poliuretanica de calitate nu cantitate

    Buna seara,

    Recent am comandat niste usi, au venit '' meseriasii '' le-au montat si ma dezamagit spuma folosita.
    Spuma pe care au folosito mi sa parut de proasta calitate, dupa o zi de la aplicare este destul de moale se rupe foarte usor nu prea sa expandat mai mult de 20 % din momentul aplicarii, spuma sa aplicat cat mai putina si au ramas spatii goale. Spuma in cauza este Spuma poliuretanica de volum Den Braven Super Foam 870 ml ( mi sa parut slaba rau din toate punctele de vedere.
    As dorii o recomandare de spuma poliuretanica de calitate densa ( tare si de calitate )

    Am atasat poza cu produsul respectiv

    Multumesc
    Fișiere Atașate
    Ultima editare de inregistraremail; 24.sep.2017, 22:49.
  • Temelye
    Living Legend
    • 23.apr.2014
    • 1344

    #2
    Răspuns la: Recomandare spuma poliuretanica de calitate nu cantitate

    Daca respumuiti, tineti cont sa puneti propte dese intre tocuri, alfel o sa le curbati. Montatorii anume folosesc spuma cu expandare redusa, tocmai pt a avea deformari cit mai reduse.
    Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

    Comentariu

    • Consultant Tamplarie
      Moderator
      • 27.mai.2008
      • 903

      #3
      Răspuns la: Recomandare spuma poliuretanica de calitate nu cantitate

      Exista spume mai dense sau mai "usoare". Puteti utiliza o spuma poliuretanica Ceresit sau deasemenea de la Tytan.

      Comentariu

      • inregistraremail
        Incepator
        • 13.aug.2017
        • 8

        #4
        Răspuns la: Recomandare spuma poliuretanica de calitate nu cantitate

        Imi puteti recomand un model exact de spuma ? Atat la ceresit cat si la Tytan sunt foarte multe feluri nu stiu pe care sa o aleg

        Comentariu

        • inregistraremail
          Incepator
          • 13.aug.2017
          • 8

          #5
          Buna seara,
          Am inteles, sunt de acord cu expandarea redusa dar sa aiba o denistate mai mare, din pacate nu este cazul la spuma folosita, in spuna intra degetul foarte lejer

          Buna, sunt in cautarea unei usi de exterior, am nevoie de un model care sa ofere siguranta si sa fie de o calitate inalta, puteti sa-mi sugerati niste producatori? Am nevoie de niste sugestii. Am gasit acest model ( link-ul e atasat mai jos) ce parere aveti despre acest model de usa, nu ma pot decide in privinta acesteia.

          baumall.ro/usi-de-intrare/6790-usa-de-exterior-metalica-dt-5-2050x860x70mm.html
          Ultima editare de Consultant Tamplarie; 19.ian.2018, 08:22.

          Comentariu

          • Consultant Tamplarie
            Moderator
            • 27.mai.2008
            • 903

            #6
            Răspuns la: Recomandare spuma poliuretanica de calitate nu cantitate

            TS65 Mega de la Ceresit este un produs bun chiar daca ati rezolvat problema.
            Usa respectiva este o usa bunicica, utilizabila pentru apartamente sau case cu intrarea mai putin expusa. Atentie ca este destul de grea.
            Ultima editare de Consultant Tamplarie; 19.ian.2018, 08:23.

            Comentariu

            Procesare...