Telefoane robuste pt.constructori

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Temelye
    Living Legend
    • 23.apr.2014
    • 1395

    Telefoane robuste pt.constructori

    Ma gindeam ca ar fi util pt. meseriasii in diverse domenii care doresc un tel. rezistent si fiabil, un asemenea clasament.Prin telefoane se inteleg smartphone-uri, cele cu taste find depasite, putini constructori le mai folosesc.
    Pt inceput, propun cele 2 modele de la Samsung, si anume xcover 3 si xcover 4. Daca mai cunoasteti alte modele in acest gen, la un pret cit de cit rezonabil, va rog sa postati.
    Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    Răspuns la: Telefoane robuste pt.constructori

    Telefon ca telefon, dar de ce nu o husa de protectie adaptata conditiilor mai grele. De exemplu ceva ca in foto.
    Fișiere Atașate
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • spik1
      Living Legend
      • 20.apr.2012
      • 2271

      #3
      Răspuns la: Telefoane robuste pt.constructori

      Sa lasam tehnologia pentru ingineri...meseriasii sa lucreze!!!

      Comentariu

      • alexu77
        Incepator
        • 07.ian.2017
        • 54

        #4
        Răspuns la: Telefoane robuste pt.constructori

        Cand faceam munca mai de Jos distrugeam cam 3-4 telef pe an. X-cover3 m-a tinut binisor, dupa garantie s-a dus microfonul. Cat s30 deasemeni nu a fost rau dar Fotografii slabe......a plesnit ecranul dupa o cadere de la 8 m. Acum am un Cat s50 mere brici....sa vedem cat tine desi nu prea mai e in pericol pe santier
        Daca nu stiu ceva.......nu stiu deocamdata...

        Comentariu

        • Temelye
          Living Legend
          • 23.apr.2014
          • 1395

          #5
          Răspuns la: Telefoane robuste pt.constructori

          Postat în original de spik1
          Sa lasam tehnologia pentru ingineri...meseriasii sa lucreze!!!
          Pai nu spune nimeni sa nu lucreze dar un tel.robust i-ar ajuta sa scape de un stres suplimentar si ar lucra mai cu spor
          Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

          Comentariu

          • Temelye
            Living Legend
            • 23.apr.2014
            • 1395

            #6
            Răspuns la: Telefoane robuste pt.constructori

            Postat în original de alexu77
            Cand faceam munca mai de Jos distrugeam cam 3-4 telef pe an. X-cover3 m-a tinut binisor, dupa garantie s-a dus microfonul. Cat s30 deasemeni nu a fost rau dar Fotografii slabe......a plesnit ecranul dupa o cadere de la 8 m. Acum am un Cat s50 mere brici....sa vedem cat tine desi nu prea mai e in pericol pe santier
            Da,probabil e ok CAT-ul s50, dar se pare ca Xcoverul-4 de la Samsung e chiar mai ok si la jumatate de pret,adica undeva la 900 lei. Nu sunt fan Samsung dar am auzit numi lucruri bune despre el. Xcoverul-3 a fost ok la vremea lui (cu toate ca si acum costa cam 800 lei ) dar unii utilizatori actuali se pling ca e lent si mai da cite o eroare.
            Ar mai fi de asemenea variantele S5active,S6active,S7active, tot de la Samsung, dar nu am auzit mare lucru despre ele, se pare ca totusi Xcoverul4 e mult mai robust.
            Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

            Comentariu

            • doru_marciuc
              Living Legend
              Expert amenajari
              • 01.oct.2012
              • 1393

              #7
              Răspuns la: Telefoane robuste pt.constructori

              Cel mai robust e ala care nu cade in galeata cu ghips si ala care are un buzunar fabricat special pentru el pe haina de lucru. Ar mai fi ceva, nu e ala cu ecran de tableta. Eu tarai dupa mine un 4S de aproape 4 ani, neprorejat cu folie sau husa, are sticla zgariata dar in rest e ok. E drept insa, ca nu l-am scapat in galeata, inca.

              Comentariu

              Procesare...