Caut sa angajez lucrare tamplarie casa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Yellow
    Incepator
    • 03.sep.2006
    • 30

    Caut sa angajez lucrare tamplarie casa

    Este vorba de o casa in Ilfov, zona sud.
    Geamurile sunt deja puse, tamplaria e destul de proasta (a fost teapa de la constructor - unul din motivele pentru care nu am continuat cu respectiva firma).
    Proiectul prevede rulouri _deasupra_ geamurilor la parter. Exista constrangeri care nu permit alta solutie.
    Sunt geamuri de dimensiuni mari (geamul la terasa, cu usa, 3.45/3.30, alt geam 5/1.80, dimensiuni aproximative, pot furniza valorile exacte). Restul geamurilor au dimensiuni mai mici.
    Am cerut ceva oferte de rulouri si am primit niste devize destul de mari. Am comandat pana la urma rulourile in Franta, la un pret mai bun.
    Momentan locurile de rulouri (goluri de 27-30cm) sunt inchise cu lemne si sunt pusi tiranti care sa tina tamplaria in partea de sus.
    Vreau sa montez rulourile.
    Rulourile sunt facute pentru profile frantuzesti si inca nu le-am desfacut. Se pot vedea in casa rulourile.
    Trebuie facute cadrele in care sa fie prinse rulourile. Aceste cadre trebuie sa rigidizeze si geamurile. Prinderea se face direct pe structura de beton. Nu exclud alte solutii tehnice, pana acum solutia cu cadru de prindere a casetelor pare cea mai rezonabila.
    Casa este terminata pe afara, a ramas doar zona in jurul rulourilor nefacuta.
    Betonul nu este turnat perfect, la 5m de geam pe orizontala de ex, e cam 1cm diferenta intre dimensiunea golului intr-o parte si dimensiunea golului in cealalta parte.
    Caut pe cineva care sa faca lucrarea si as vrea sa stiu si cat costa. Contact pe pm. Se poate merge la casa sambata sau duminica.
    Multumesc anticipat pentru propuneri.
Procesare...