Alternativa la incalzirea nefunctionala

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Dumitrescuandei
    Incepator
    • 11.iun.2017
    • 11

    Alternativa la incalzirea nefunctionala

    Salut am o problema și aș vrea să o soluționez alaturi de niste meșteri ,in vara am cumpărat un apartament și proprietarii nu au semnalat că nu merge returul la baie și bucătărie pe calorifere ,eu am schimbat caloriferele cu unele din oțel și se încălzesc doar un sfert din ele sus și acolo sunt calâi, am văzut pe eMag o ofertă la panourile radiante infraroșu de 1000w care încălzește 45metriicubi , întrebarea mea este ar putea să mă ajute sa încălzesc o baie și o bucătărie ? Menționez că sunt de confort 2 adica mici in condițiile in care stau la etajul 4si nu am izolație . Vreau să îl montez pe hol că sa încălzească uniform ... Va mulțumesc !!!
  • spik1
    Living Legend
    • 20.apr.2012
    • 2342

    #2
    Răspuns la: Salut

    Dacat sa dai banii pe radiatoare mai bine repari instalatia.
    Zic si eu...tot tre' sa repari...

    Comentariu

    • Temelye
      Living Legend
      • 23.apr.2014
      • 1344

      #3
      Răspuns la: Salut

      Avind in vedere ca orcum platesti caldura, curata tevile decit sa mai platesti suplimentar si curent. Deocmdata, in Romania, caldura obtinuta electric e cea mai scumpa varianta.
      Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

      Comentariu

      • Dumitrescuandei
        Incepator
        • 11.iun.2017
        • 11

        #4
        Răspuns la: Salut

        Daca v-am spus că nu se incalzeste atunci am agent termic in instalație și veolia nu îmi permite golirea instalatiei, am incercat tot ce era de incercat plus de asta nu merge nici la 3nici la 2 așa că soluția este înlocuirea instalației ,vreau soluții pentru rezolvarea problemei cu căldură dacă panourile radiante nu sunt palpabile , chiar și așa de ce nu ? Cine îmi poate explica dintre voi 2?!

        Comentariu

        Procesare...