Hidroizolatie acoperis tabla la casa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • eulucian
    Incepator
    • 19.oct.2017
    • 1

    Hidroizolatie acoperis tabla la casa

    acoperisul de tabla al casei nu a fost batut bine si apa se infiltreaza pe la imbinari.Am chemat pe cineva care mi-a pus cu pistolul de silicon montajkit.insa dupa vreun an si jumatate a inceput din nou sa curga,parerea mea ,datorita vantului care(casa fiind tip vagon)intra pe o parte care este deschisa si neavand pe unde iesi pentru ca eu am astupat gaurile din zid imi umfla acoperisul iar montajkit-ul a cedat. ce sfaturi imi puteti da,cu ce pot izola acoprisul pt a disparea infiltratiile.In pod voi incerca sa fac un perete despartitor pt. ca vantul sa se opreasca inainte de a intra in zona acoperisului meu ,si voi lasa si usa podului deschisa.
  • Gemini
    Moderator
    • 06.iun.2006
    • 15119

    #2
    Răspuns la: Hidroizolatie acoperis tabla la casa

    Foto cu acoperisul si sageacul aveti? O reparatie locala se poate face doar pe acoleris, o varianta ar fi sa acoperiti imbinarile cu materiale care sa le acopere, fie banda de butil aluminizata, fie alte materiale de etensare dupa cum sunt zonele afectate. Daca este o problema de etansare a sarpantei, probabil trebuie etansata intai aceasta zona si apoi imbinarile tablei zincate. Se mai pot stange imbinarile daca este cazul, dar se ia totul la mana pe exterior.

    Comentariu

    Procesare...