Corp pentru centrala termica

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • segaldia
    Incepator
    • 06.nov.2017
    • 2

    Corp pentru centrala termica

    Buna ziua, sunt noua pe acest forum si m-as bucura sa primesc parerile voastre
    Am atasat o poza din bucatarie unde se poate vedea centrala termica orientata inspre mobila. Mobila o voi face modular deoarece am gasit pretul cel mai bun si materialul care imi place la ei. Insa din pacate ei nu au corpuri de mascat centrala. In partea de jos, sub centrala, caloriferul fiind destul de mare, daca as avea un corp in fata lui nu as avea acces. Astfel intreaga portiune e inutilizabila (cred). Un corp turn de sus pana jos, chiar langa geam, mi s-ar parea ca arata urat si ia din lumina de la nivelul interior al mobilei. Sunt constienta si de faptul ca la montarea corpurilor superioare trebuie sa tin cont de situatiile in care e nevoie de interventie sau revizie la centrala si ma intreb cat spatiu trebuie lasat in fata accesibila a acesteia. Sper ca am reusit sa ma fac inteleasa, astept parerile voastre.
    Daca va intrebati de ce nu apelez la cei care fac mobila la comanda e simplu! Fiind foarte solicitati nu se complica cu lucrari asa mici
    Fișiere Atașate
  • PROfan
    Moderator
    • 10.apr.2011
    • 662

    #2
    Răspuns la: corp pentru centrala termica

    Se poate construi ceva de genul desenului din atasate, cu o ușiță în dreptul panoului cu comenzi ale centralei.
    Fișiere Atașate

    Comentariu

    • segaldia
      Incepator
      • 06.nov.2017
      • 2

      #3
      Răspuns la: Răspuns la: corp pentru centrala termica

      Multumesc pentru raspunsul prompt, schita e buna..ideea cu etajerele chiar de folos. Insa in fata centralei banuiesc ca ar trebui lasat un spatiu suficient cat sa permita accesul. Nu-mi dau seama din schita ce e intre masca de centrala si corpul cu polite.

      Comentariu

      Procesare...