+ Răspuns la subiect
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 16 din 16

Subiect: Corect sau incorect?

Răspuns la: Corect sau incorect?

Pacat,deci noi nu trebuie sa invatam nimic, decat daca altul a gresit atunci ne dam atotstiutori.
    Asa cu niste poze fictive nu are nici un farmec sa discutam.
    Daca erau ale lui x sau y era bine.
    E ca in matematica - aia cu bomboane nu e la fel ca aia cu caramele.

Pozele cu siguranta sunt ale lui X sau Y,se vede clar ca sunt facute in locatie la cineva.Toti avem de invatat cu siguranta,eu nu cred ca am afirmat ca sunt atotstiutor si nici nu am fost la fel de acid cum au fost alti colegi de forum,dar sa trecem peste.Eu altfel vad problema,din moment ce stiati solutia corecta de executie a acestor pereti,nu era mai simplu sa faceti un tutorial cu pasii,materialele necesare si cu greselile de executie din fotografiile postate ??? Sau sa spuneti ca fotografiile sunt luate de pe net,sau de unde or fi ele luate si nu aveti legatura cu lucrarea respectiva dar doriti sa discutati pe marginea acestui subiect si fiecare sa isi spuna parerea vis-a-vis de greseli si sa dea o solutie...

Citat Postat în original de Ervin Vezi post
    Sau sa spuneti ca nu aveti legatura cu lucrarea respectiva dar doriti sa discutati pe marginea acestui subiect si fiecare sa isi spuna parerea vis-a-vis de greseli si sa dea o solutie...
    Aici aveti dreptate.
    Asta doream de fapt, sa vad- vedem cu ce pareri, sugestii si idei vine fiecare.

Si nu era mai simplu sa spuneti asa ??? Era un topic constructiv si ati fi evitat eticheta de "Dorel" ...

Citat Postat în original de Ervin Vezi post
    O alta problema care nu a fost punctata este imbinarea gresita a tevilor de scurgere,pozitia piesei "Y" este gresita,la fel si teava care urca spre tavanul incaperii.
    Acel "Y" este pt aerisirea instalatiei de scurgere, continua cu teava pana undeva afara banuiesc.
    Imbinarile sunt in regula daca pe acolo va circula doar aer.

Si nu era mai simplu sa spuneti asa ??? Era un topic constructiv si ati fi evitat eticheta de "Dorel" ...
    "Dorel" nu este pronuntat de mine, toti au dreptul la pareri.
    Miniaturi atașate Miniaturi atașate Dă click pe imagine pentru versiunea extinsă.

Nume:	perete 33.jpg‎ 
Afișări:	42 
Mărime:	471,6 KB
ID:		98945  
    Ultima modificare făcută de mirceaknap; 28.12.2017 la 18:42.

Răspuns la: Răspuns la: Corect sau incorect?

Citat Postat în original de mirceaknap Vezi post
    Imbinarile sunt in regula daca pe acolo va circula doar aer.
    Imbinarile nu sunt deloc in regula deoarece unde circula aer exista si apa din condens. In rest "no comment" deoarece ar fi prea mult de comentat, incepand cu peretii placati in interior cu OSB si terminand cu acel perete/paravan sau ce o fi.

+ Răspuns la subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii