Tencuiala a casei pe exterior

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Vizitator

    Tencuiala a casei pe exterior

    Am tencuit casa cu clei pentru polestiren si tencuiala ramane pe perete dar plasa se dezlipeste tot cu tencuiala aplicata deasupra ei.Tencuiala aplicata pe plasa are grosimea de 1,5mm
    Ultima editare de Vizitator; 02.feb.2018, 19:27.
  • bambucea
    Membru marcant
    • 13.iun.2014
    • 319

    #2
    Răspuns la: Tencuiala a casei pe exterior

    Postat în original de ionutvolinschi
    Am tencuit casa cu clei pentru polestiren si tencuiala ramane pe perete dar plasa se dezlipeste tot cu tencuiala aplicata deasupra ei.Tencuiala aplicata pe plasa are grosimea de 1,5mm
    Clei pt polistiren?
    nu am auzit de el.
    Cum se numeste?

    Comentariu

    • Gemini
      Moderator
      • 06.iun.2006
      • 15141

      #3
      Răspuns la: Tencuiala a casei pe exterior

      Va referiti la masa de spaclu armata aplicata peste stratul de polistiren?
      S-a aplicat cumva plasa pe perete si peste ea s-a tras masa de spaclu?

      Comentariu

      • Vizitator

        #4
        Răspuns la: Tencuiala a casei pe exterior

        Da s-a aplicat plasa de spaclu pe perete si apoi s-a spacluit si acum prima mana de spaclu ramane dar cea de a doua se desprinde tot cu plasa.Din ce motiv?

        Comentariu

        • Gemini
          Moderator
          • 06.iun.2006
          • 15141

          #5
          Răspuns la: Tencuiala a casei pe exterior

          Sincer, exprimarea dvs. nu este una foarte clara si ne este greu sa intelegem exact ce s-a facut acolo. Din ce spuneti inclin sa cred ca cel care a executat lucrarea a gresit dar pana nu intelegem mai clar mesajul dvs., ne este greu sa va spunem cauza certa.
          Ce adeziv de polistiren s-a utilizat? Ce tip de plasa de fibra? Cum s-a procedat efectiv? Ne puteti povesti mai exact cum s-a lucrat efectiv?

          Comentariu

          Procesare...