Inchiriere scule si unelte

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2210

    Inchiriere scule si unelte

    Cumpararea unor scule, unelte sau utilaje poate fi o problema pentru multi amatori de bricolaj sau de lucrari efectuate in regie proprie. O parte din acestea se pot achizitiona, o alta necesita inchiriere. Mai mult ca sigur fiecare din noi ne-am confruntam cu probleme legate de inchirierea sculelor, uneltelor sau diverselor utilaje, mai ales a celor semiprofesionale.

    Ar fi util pentru toti membrii forumului sa vedem ce putem inchiria, de unde si mai ales la ce costuri. Putem discuta si de probleme legate de clauzele impuse sau experienta placute/neplacute petrecute in aceste cazuri.
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    Răspuns la: Inchiriere scule si unelte

    Mie mi se par cam exagerate preturile la inchiriere. Daca stai si calculezi, pentru o chirie de cateva zile platesti destul de mult, nu mi se pare sanatos sa scoti banii in cateva zile de chirie la unele scule.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • Temelye
      Living Legend
      • 23.apr.2014
      • 1395

      #3
      Răspuns la: Inchiriere scule si unelte

      In Timisoara de ex. pretul de inchiririere pe o zi a unei freze de canal Bosch cu discuri de 150mm( discurile nu sunt incluse, normal) se situeaza undeva la 100 lei. Eu zic ca e un pret decent avind in vedere pretul sculei si al aspiratorului. Pt folosire ocazionala, merita avind in vedere ca intr-o zi intreaga de lucru sustinut(iarna, vara exista riscul s-o arzi daca lucrezi prea sustinut) aproape ca iti tai canalele in toata casa pt partea electrica.
      Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

      Comentariu

      Procesare...