Distanta minima necesara intre priza si teava de apa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • mitzadragan
    Incepator
    • 26.mar.2018
    • 1

    Distanta minima necesara intre priza si teava de apa

    Buna ziua.
    Recent am achizitionat un apartament si am sesizat ca o priza este la o distata mai mica de 10 cm de alimentarea cu apa a chiuvetei. Este in regula?
    Dansii au spus ca priza aia este acolo pentru alimentarea masinei de spalat vase si ca nu are importata ca este asa aproape.
    Mie unul nu mi se pare foarte sigur acest lucru. Care ar fi distanta minima intre alimentarea bateriei chiuvetei si priza?
    Va multumesc anticipat.
  • Consultant electrice
    Moderator
    • 08.nov.2005
    • 3240

    #2
    Răspuns la: Distanta minima necesara intre priza si teava de apa

    Puteti sa postati o poza exact cu situatia dvs. in care sa se vada clar priza bateria si chiuveta in acelasi cadru?
    Curentul nu iarta!

    Comentariu

    • GeorgeTrisina
      Membru marcant
      • 27.sep.2012
      • 748

      #3
      Răspuns la: Distanta minima necesara intre priza si teava de apa

      Postat în original de mitzadragan
      Buna ziua.
      Recent am achizitionat un apartament si am sesizat ca o priza este la o distata mai mica de 10 cm de alimentarea cu apa a chiuvetei. Este in regula?
      Dansii au spus ca priza aia este acolo pentru alimentarea masinei de spalat vase si ca nu are importata ca este asa aproape.
      Mie unul nu mi se pare foarte sigur acest lucru. Care ar fi distanta minima intre alimentarea bateriei chiuvetei si priza?
      Va multumesc anticipat.
      Nu conteaza distanta, daca priza este amplasata deasupra tevii de apa. Sub teava de apa este interzis a se amplasa prize sau alte echipamente electrice.

      Comentariu

      Procesare...