Probleme intabulare din lipsa canalizarii

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • diana87
    Incepator
    • 27.mar.2018
    • 1

    Probleme intabulare din lipsa canalizarii

    Buna ziua! Am cumparat un teren intravilan, aparent in regula pentru a putea construi. Mi-am scos certificat de urbanism in vederea construirii unei case, am facut proiect+avize, am scos si autorizatia iar acum sa aflu ca la final, cand trebuie sa fac receptia nu voi putea intabula constructia deoarece in PUZ exista desenata o statie de epurare mecano-biologica iar eu in proiect am fosa ecologica, acceptata de cei de la mediu si de la SGA(apele romane). Nu respect Planul urbanistic zonal, oarecum. Dar nu au spus de la inceput ca nu pot intabula...mi-au eliberat autorizatia si acum nu-mi da voie sa intabulez. Tin sa precizez ca in zona nu exista canalizare deloc, fiecare isi face individual cu fose omologate...si mie imi cere sa fac statie de epurare destinata intregului cartier. Vecinii nu doresc sa facem noi acea statie, ca este scumpa iar cei de la primarie nici gand sa vina curand cu canalizarea. Inseamna ca am o constructie care exista doar fizic si juridic nu..
  • fanero
    Living Legend
    • 02.aug.2008
    • 2467

    #2
    Răspuns la: Probleme intabulare din lipsa canalizarii

    Sa intelegem ca pe terenul dvs., in PUZ, era prevazuta a fi realizata o statie de epurare mecano-biologica?
    Ce este specificat in planul de urmanism in baza caruia a fost eliberata autorizatia de construire?
    Este inclusa si statia de epurare mentionata?
    Aveti proces verbal de receptie la finalizarea lucrarilor?

    Din cate stiu eu, pentru intabulare va trebuie, printre altele, si o copie a autorizatiei de construire si a procesului verbal de receptie la finalizarea lucrarilor.
    Intabularea nu are nicio legatura cu PUZ.

    Comentariu

    Procesare...