Prindere in gaura caramida

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • cerapin
    Incepator
    • 09.oct.2012
    • 3

    Prindere in gaura caramida

    Ce sistem de prindere imi recomandati pentru a prinde doua corpuri de mobila din pal( de 1 de un perete de caramida pusa invers adica cu gaurile pe orizontala.Eu ma gandeam la ancore chimice dar mi sa spus ca nu ar tine avand ca sprijin la smulgere doar tencuiala de pe perete.Corpurile au asa: unu aprox 35 kg 1400mm inaltime cu 1100mm latime si adancime de 300mm si celalalt are 770mm inaltime cu 1246mm latime si adancime de 600,acesta din urma vine cu jumatate din latime sprijinit pe alt corp.Multumesc!
  • Mircea G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12085

    #2
    Răspuns la: Prindere in gaura caramida

    Cauta un prospect de ancore chimice si vei intelege . Nu sta in tencuiala ci in caramida .
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • cerapin
      Incepator
      • 09.oct.2012
      • 3

      #3
      Răspuns la: Prindere in gaura caramida

      Așa mă gândeam și eu.Plus că la primul corp ținând cont de adâncime greutatea o să-l tragă mai mult în jos și mai puțin spre fata iar al doilea e sprijinit.Tinand cont că găurile din cărămidă sunt de 3x3 cm și adânci de peste 20 cm credeți că sunt de ajuns niste dibluri tip plasa de 100 sau ar trebui mai lungi?

      Comentariu

      • cerapin
        Incepator
        • 09.oct.2012
        • 3

        #4
        Răspuns la: Prindere in gaura caramida

        Am rezolvat,am luat dibluri plasa de 16x130 cu tija filetata de 10 taiata la dimensiune si trei tuburi de 300ml de mortar,stau ca si cum ar fi sudate acolo.Foarte multumit

        Comentariu

        Procesare...