Cămin apometru

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • alin.c
    Incepator
    • 07.aug.2013
    • 2

    Cămin apometru

    Buna seara

    Îmi cer scuze ca va deranjez dar am si eu câteva întrebări despre montarea unui cămin pentru apa.
    De doua luni instalația de apa a comunei a fost data la apa canal pitești si as dori sa fiu racordat la aceasta. Întrebarea mea la dumneavoastră este daca am voie sa montez căminul in interiorul curții la o distanta de aproximativ 50-70 cm de gard si un total de 2 m fata de conducta principala? Sau este obligatoriu sa fie montata in exteriorul curții? Apometrul il pot cumpăra dintr-un magazin de bricolaj având certificatul ca este omologat? Ce țeavă de ppr ar trebui sa cumpăr pentru distanta dintre primul robinet si conducta principala?
    Întreb deoarece primarul comunei i-a "obligat" pe vecini sa facă construcția cu o anumită firma la un cost de 2000 Ron.

    Va Mulțumesc anticipat si îmi cer scuze pentru deranj
  • Consultant sanitare
    Moderator
    • 16.oct.2006
    • 1553

    #2
    Răspuns la: Cămin apometru

    Nu ne deranjati. Bransamentele se executa de firma respectiva, in exteriorul proprietatii de regula. Mai sunt localitati unde se executa caminele cu apometre in curte dar aceasta tine de autoritatile locale. Nu ar trebui sa cumparati dvs. nimic, pana la apometru inclusiv este patromoniul (sau ar trebui sa fie) distribuitorului de apa si de aici incepe instalatia dvs.

    Comentariu

    Procesare...