Izolare casa P+M pe exterior

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Danut1984
    Incepator
    • 10.mai.2018
    • 10

    Izolare casa P+M pe exterior

    Buna seara,

    Ma numesc Daniel , sunt din judetul Iasi si as avea o intrebare daca se poate si nu va deranjez(mentionez ca din pacate nu lucrez in domeniul constructiilor , poate daca as fi lucrat as fi stiut mai multe).
    As dori sa izolez pe exterior casa recent construita(fatada casei,peretii laterali si spatele casei) cu polistiren expandat grafitat sau nu, am inteles ca trebuie sa aibe o anumita densitate,ignifugat,detensionat ..in fine nu cunosc asa de multe,ci doar am citit de pe internet, as dori sa imi spuneti grosimea polistirenului(am inteles ca 12,14,15cm ar fi accpetabil , mentionez :casa are peretii din bca marcat prefab, are p+m,acoperisul este lindab)..va rog sa ma ajutati cu orice sfat.
    Va multumesc in avans.

    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	31948697_1744616362265374_2142615594627760128_n.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	302,6 KB 
ID:	642453
  • Gemini
    Moderator
    • 06.iun.2006
    • 15126

    #2
    Răspuns la: Izolare casa P+M pe exterior

    Polistirenul grafitat, tip EPS 80 este polistirenul destinat termosistemului de care aveti nevoie. fa fel de bine puteti utiliza vata bazaltica de fatada, daca doriti un sistem de termoizolare superior. Legat de grosimea izolatiei, minumul recomandat este de 10cm dar puteti opta pentru cel de 15cm daca doriti o izolare mai buna.

    Comentariu

    Procesare...