Usa termopan cu oglinda si geam

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Oana_Mihaela
    Incepator
    • 08.mai.2018
    • 3

    Usa termopan cu oglinda si geam

    Buna ziua,
    Am o usa tip termopan la baie: partea din interior este cu oglinda, partea din exterior cu geam mat. Am spart geamul si as vrea sa schimb doar geamul cu un alt material (usa si oglinda sa ramana). Ce imi recomandati sa fac si catre cine sa ma indrept cu o astfel de manopera?
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    Răspuns la: Usa termopan cu oglinda si geam - geamul s-a spart

    Este geam termoizolant de 24mm grosime?
    Daca da, comanzi alt geam si se schimba, ti-l face orice furnizor de tampalrie iar de schimbat se poate face si in regim propriu daca aveti indemanare sau un ajutor priceput.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • Oana_Mihaela
      Incepator
      • 08.mai.2018
      • 3

      #3
      Răspuns la: Usa termopan cu oglinda si geam - geamul s-a spart

      Nu stiu ce grosime are geamul, din pacate. As vrea sa nu mai pun geam pentru ca am copil si e pericolul asta, sa se sparga. Cu ce material pot inlocui?

      Comentariu

      • VYS
        Living Legend
        • 19.aug.2005
        • 12977

        #4
        Răspuns la: Usa termopan cu oglinda si geam - geamul s-a spart

        Poti sa faci un geam securizat, cu folie. Intreaba la un atelier de termopane si te ajuta. Pune o poza cu fereastra sparta, sa vedem zona baghetei.
        VYS Blog DIY

        Comentariu

        • Oana_Mihaela
          Incepator
          • 08.mai.2018
          • 3

          #5
          Răspuns la: Usa termopan cu oglinda si geam - geamul s-a spart

          Am rezolvat, am gasit pe net o echipa de reparatii termopane si au venit in aceeasi zi pentru masuratori. Nu se poate inlocui doar geamul pentru ca e lipit de oglinda si nu se poate pune alt material pentru ca nu se mai poate lipi oglinda. In concluzie, vor inlocui intreg setul de geam cu oglinda.

          Comentariu

          • Pastel
            Incepator
            • 17.oct.2018
            • 1

            #6
            Oana, poti sa-mi spui si mie la ce echipa ai apelat si cat a costat? Am si eu o problema asemanatoare pe care vreau sa o rezolv. Mersi

            Comentariu

            Procesare...