Umezeala pe pereti

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Laur88
    Incepator
    • 25.iun.2018
    • 5

    Umezeala pe pereti

    Va rog sa ma ajutati si pe mn cu un raspuns am facut camera am dat tencuiala cu plasa de fibra de sticla si dupa am tras glet si dupa aia varu lavabil si in unele locuri nu sa uscat a ramaz umed cum pot rezolva problema stau la casa . Va multumesc o zi buna .
    Fișiere Atașate
    Ultima editare de Laur88; 27.iun.2018, 20:04.
  • Gemini
    Moderator
    • 06.iun.2006
    • 15119

    #2
    Răspuns la: Umezeala pe pereti

    Straturile de tencuiala, glet si lavabila,la ce perioada de timp au fost aplicate unul fata de altul?

    Comentariu

    • Laur88
      Incepator
      • 25.iun.2018
      • 5

      #3
      Buna ziua tencuiala am lasato 2 zile si dupa aia am dat doua maini de glet unu dupa altu am lasat sa se usuce primu strat si am lasat sa se usuce 2 zile si dupa aia am dat amorsa ptr var am lasat amorsa sa traga 7 ore si dupa aia varu
      Unde este umezeala este perete intre camere
      Ultima editare de Gemini; 28.iun.2018, 19:21.

      Comentariu

      • Gemini
        Moderator
        • 06.iun.2006
        • 15119

        #4
        Răspuns la: Umezeala pe pereti

        Ati grabit lucrarea, tencuiala trebuia sa se lase mai mult la uscat, cel putin 1 saptamana, daca era mai groasa si mai mult. Teoretic, o tencuiala trebuie lasata la maturare 28zile, sa se consume toate tensiunile si sa evitam posibile fisuri ulterioare ale straturilor de acoperire, sa fie bine uscata etc. Ar trebui sa se usuce si acum insa mult mai greu,mai ales ca lavabila impiedica acest lucru. Aerisiti periodic si lasati sa se usuce peretii.

        Comentariu

        Procesare...