pret euro/mp?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • cioko80
    Membru
    • 05.iun.2006
    • 233

    pret euro/mp?

    Cam la ce pret face o echipa de meseriasi o casa la rosu?
    Eu am 300 mp desfasurat si caut.
    Merci!
    Nu ce e scump e si bun!
  • lucianraducanu
    Membru
    • 27.iun.2006
    • 138

    #2
    Eu m-am inteles anul asta cu 30 euro/mp pentru o casa la rosu de 250 mp construiti. Toate bune si frumoase, doar ca dupa ce am turnat placa peste parter au spus ca trebuie sa le mai dau inca 2.000 euro peste ceea ce ne-am inteles ca altfel nu mai continua.

    Din discutii si cu altii o echipa de "meseriasi" ia cam 30 - 50 euro/mp construit, dar am intalnit care mi-au cerut si 250 euro/mp doar manopera.

    Comentariu

    • cioko80
      Membru
      • 05.iun.2006
      • 233

      #3
      sal

      Eu am gasit la 35/mp si nu stiu sa mai caut cau sa l accept pe asta.
      merci.
      Nu ce e scump e si bun!

      Comentariu

      • lucianraducanu
        Membru
        • 27.iun.2006
        • 138

        #4
        Parerea mea este ca pretul e bun, dar incearca sa nu le dai avans, iar pretul total sa-l imparti pe faze ale constructiei, adica: fundatie, placa peste fundatie, zidarie+stalpi parter, placa peste parter, zidarie+stalpi etaj, placa peste etaj, acoperis si cel mai avantajos pentru tine, inca o parte din suma la final. Ideea este sa imparti suma in cel putin 8 parti, astfel incat daca se hotarasc sa plece macar sa nu plece cu banii tai.

        Incearca atunci cand discuti despre impartirea banilor pe etape sa nu ai sume mari la inceput si sume mici la sfarsit. Ori sa fie egale, ori sa incepi cu sume mici si sa termini cu sume mai mari.

        Comentariu

        • cioko80
          Membru
          • 05.iun.2006
          • 233

          #5
          salut

          merci mult asa o sa fac.
          Nu ce e scump e si bun!

          Comentariu

          • Bogdan_D
            Incepator
            • 12.mar.2006
            • 2

            #6
            Domnilor,

            Ca sa-mi fac si eu un calcul realist puteti estima un pret la rosu/m2 si unul finit/m2?

            merci,
            Bogdan

            Comentariu

            Procesare...