cada de baie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ghita madalina
    Incepator
    • 12.aug.2006
    • 7

    cada de baie

    nu mai stiu ce sa mai zic. zilele trecute am deschis un subiect pe forum in care ceream sfaturi privitor la ce fel de cada ar trebui sa montez.am renuntat la o cada din fonta veche si iremediabil de curatat si m-am decis sa iau o alta cada.
    intrebarea mea este: sa fie o cada din tabla emailata, la care am inteles ca sare emailul destul de repede, sa fie o cada din acril sau una din fibra de sticla. in speranta ca voi primi unele sfaturi care sa ma faca sa iau o decizie corecta, va multumesc anticipat.
  • Maestrul Max
    Living Legend
    • 28.iul.2006
    • 6920

    #2
    In opinia mea cea mai buna ca rezistenta este cada de baie din fonta. Urmatoarea ca rezistenta este cada de baie din tabla emailata. urmeaza cada de baie din acril si apoi cea din fibra de sticla.
    Dintre cele enumerate de dumneavoastra a-si alege cada de baie din acril pe suport.
    Cu stima.

    Comentariu

    • AirWolf
      Incepator
      • 15.aug.2006
      • 37

      #3
      Din cate stiu eu nu exista cazi din acryl si cazi din fibra de sticla .
      - Fibra de sticla este stratul de rezistenta iar peste acesta se aplica acrylul ca strat final de finisaj
      - normal ca trbuie respectate unele norme in exploatare pentru a-si pastra aspectul timp indelungat . Se folosesc doar anunite produse pentru curatare care nu zgarie , sa nu cada obiecte ascutite ......
      - Mai comod pt. montare este sa aiba si suportul metalic pt. montaj ., care are picioare reglabile .......

      Comentariu

      Procesare...