Cum sa izolez tavanul ?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • sovignon
    Membru
    • 22.oct.2014
    • 126

    Răspuns la: Cum sa izolez tavanul ?

    Va mulțumesc mult de ajutor! Doar dacă îmi mai spuneți ce grosimi sa aibă vata (de sticla sau bazaltica) și polistirenul, și ma apuc de treaba!

    Comentariu

    • Gemini
      Moderator
      • 06.iun.2006
      • 15126

      Răspuns la: Cum sa izolez tavanul ?

      Grosimea lor trebuie corelata cu spatiul disponibil in structura planseului si peste acesta. In total, minimul celor doua straturi este de 20cm.

      Comentariu

      • MASSARO
        Incepator
        • 03.nov.2017
        • 3

        Salut am o casa compusa din parter despartita de etaj cu planseu de beton . Vreau sa izolez tavanul din rigips de la etaj. Cu ce sa izolez ?. Ce materiale imi trebuie pentru izolare și cum se procedează ? Menționez că podul nu este izolat este acoperit cu tablă ondulată și folie anticondens montată peste scândură. Între pod și tavanul de la etaj este distanță , pleacă de la margine cu 0,5m și ajunge la mijloc de 2,5m.
        Ultima editare de Gemini; 26.dec.2017, 10:42.

        Comentariu

        • Gemini
          Moderator
          • 06.iun.2006
          • 15126

          Răspuns la: Cum sa izolez tavanul ?

          Sa recapitulez: aveti o casa cu etaj, planseu de beton intre parter si etaj. Peste etaj exista un pod.
          Intrebari:
          1. planseul dintre etaj si pod din ce este realizat
          2. ce este cu acea distanta variabila (0.5-2.5m) "intre pod si tavanul de la etaj"? Este o exprimare confuza.

          Va rog sa postati foto, sa faceti o schita simpla si sa ne oferiti mai multe detalii pentru a putea intelege situatia exacta si sa va oferim o varianta corecta.

          Comentariu

          Procesare...