Program proiectare mobila

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • RaduCA
    Living Legend
    • 09.oct.2005
    • 6451

    #31
    Postat în original de mester traian
    Daca ma puteti ajuta cu un program sau orice altceva ptr. ca la mine in oras firmele care comercializeaza pal cer o schita ptr. debitarea palului or eu nu am gasit nimic inca sa ma ajute.
    Daca doriti sa nu va complicati cu download, instalare, invatare etc., postati lista reperelor si va pot face eu incadrarea lor in coala (colile) de pal.
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

    Comentariu

    • shtorm
      Incepator
      • 01.sep.2007
      • 1

      #32
      pentru cei care doresc sa proecteze usor si rapid calitate buna .... PRO 100

      Program do projektowania wnętrz PRO100. Program do aranżacji wnętrz. Program do optymalizacji rozkroju płyt Nowy Rozkrój.
      cc

      Comentariu

      • ProMobi
        Incepator
        • 29.oct.2007
        • 1

        #33
        ProMobi

        ProMobi este un program profesional de proiectare mobila.

        Mesaj modiifcat de PowerMC.
        Cititi regulile Forumului, la urmatoarul mesaj publicitar veti fi exclus.
        Fișiere Atașate

        Comentariu

        • ChiBo
          Membru Marcant
          • 26.iul.2010
          • 494

          #34
          Re: hmnn ...

          Postat în original de PunKy
          lucrez de ceva timp in domeniul tamplariei .. mai exact in pal melaminat .. am vazut pe net o gramada de programe de proiectat mobila . mi-am luat 3dmax 8 .. da sincer mi se pare nasol .. nu neaparat ca e greu .. dar ca sa faci o mobila in el .. dureaza enorm .. poate mai repede o faci in realitate deci .. clientu vine la mine "vreau aia aia .. etc.. " fac un desen impreuna cu el .. ii calculez toate .. ..apoi cand ii duc pretzul sa ii arat asa in mare un model 3d .. cum o sa arate mobila ..daca stitzi ceva program mai simplu ..in care sa pot lucra la cote normale .. dimensiuni alea alea .. si sa pot pune si cant .. (ex: daca materialu e stejar .. eu sa ii pot pune folie ciocolata .. ).. sa pot face o rotunjire ... ceva simplu in mare .. dar sa nu ia ore in sir pentru un proiect
          ai incercat PRO100 ? poti sa ii arati direct corpurile la om asta daca mergi cu un laptop la el acasa si ai programul, are librarie cu corpuri standard asta mai mult pentru bucatarii deasemenea poti face tu corpuri pe care sa le salvezi in librarii ca sa le arati la om
          totul se face din mouse mai mult ceea ce e un mare avantaj la timpul de lucru.
          am vazut pe aici zicea cineva ca ii ia 8 ore sa faca nush ce ........exagerat.
          daca e sa faci o bucatarie destul de mare in PRO o faci in 20 de minute schitata asta daca nu stai sa pui tot felul de texturi si chestii.
          Dupa mine PRO e al doilea soft ca performanta dupa AUTOCAD din cate am vazut versiunea noua are si sectiune de luminozitate,transparenta si asa mai departe mult mai buna
          Dupa mine programul asta PRO e facut bine raportat la timpul de lucru/proiect si deasemenea la capacitatea de invatare a fiecarei persoane in parte adica nu tre sa fii geniu sa il inveti din 2 -3 tutoriale stii cam tot ce tre, restul e imaginatie
          NUMA BINE.
          Fișiere Atașate

          Comentariu

          • papusa
            Incepator
            • 05.mar.2007
            • 3

            #35
            soft usor de proiectare bucatarii

            am vazut cam tot ce s-a scris la acest subiect, dar eu vreau un program concret si usor sa-mi proiectez o bucatarie in 3D, s-o vad eu, sa-mi calculez distantele si sa ma hotarasc odata pt ce imi trebuie in bucatarie. am fost la o firma si mai rau m-a zapacit, nu mi-a dat solutii unde aveam nelamuriri. asa ca m-am hotarat sa-mi calculez si sa-mi aleg modelele singura.
            ce program imi puteti recomanda , ca sa-l gasesc si pe net, free-pt ca nu vreau sa fac o afacere din asta, si usor de folosit, sau macar sa aiba un demo ceva, sau un ghid in romana.
            am incercat programul de la ikea, dar au anumite modele de dulapuri, cu anumite dimensiuni si nu se incadreaza in bucataria mea.adica, vreau sa-mi aleg eu dulapul( daca sa fie cu usa sau cu sertare, cu picioare sau fara, nr de sertare si inaltimea fiecaruia)

            Comentariu

            • PROfan
              Moderator
              • 10.apr.2011
              • 662

              #36
              Re: soft usor de proiectare bucatarii

              Postat în original de papusa
              am vazut cam tot ce s-a scris la acest subiect, dar eu vreau un program concret si usor sa-mi proiectez o bucatarie in 3D, s-o vad eu, sa-mi calculez distantele si sa ma hotarasc odata pt ce imi trebuie in bucatarie.
              Mai usor ca PRO100 greu sa gasesti.
              Fișiere Atașate

              Comentariu

              • geo_mob
                Incepator
                • 24.oct.2013
                • 2

                #37
                program mobila..???

                salutare...am si eu o intrbare de unde pot downloada.un program de proiectare mobila..ceva simplu ???

                Comentariu

                • ChiBo
                  Membru Marcant
                  • 26.iul.2010
                  • 494

                  #38
                  Răspuns la: program mobila..???

                  cauti pe Google Pro100 si o sa gasesti sigur versiuni mai vechi ale programului.

                  Comentariu

                  • geo_mob
                    Incepator
                    • 24.oct.2013
                    • 2

                    #39
                    Răspuns la: program mobila..???

                    cred ca este demo..pro100 am incercat si nu am reusit

                    Comentariu

                    • adrianos
                      Incepator
                      • 19.ian.2018
                      • 42

                      #40
                      Răspuns la: program mobila..???

                      Postat în original de geo_mob
                      cred ca este demo..pro100 am incercat si nu am reusit
                      in ultima vreme a aparut infowood.gr sau 1992 enterprise face tot ce vrei sau tot nici macar nu te gandesti plus are tooate cataloagele cu tot ce circula pe piata in materie de pal si este pe romaneste.

                      Comentariu

                      • adrianos
                        Incepator
                        • 19.ian.2018
                        • 42

                        #41
                        Răspuns la: Răspuns la: program mobila..???

                        programul acesta 1992 este tot ce si doreste un producator de mobila adica usor de folosit sii pe limba romana

                        Comentariu

                        • PROfan
                          Moderator
                          • 10.apr.2011
                          • 662

                          #42
                          Răspuns la: Program proiectare mobila

                          Dacă tot faci reclamă produsului, promovează-l! Arată-ne ce știe să facă. Convinge-ne!

                          Comentariu

                          • adrianos
                            Incepator
                            • 19.ian.2018
                            • 42

                            #43
                            Răspuns la: Program proiectare mobila

                            au cam trecut ani dar cel mai nou in domeniu este infowood.gr tradus in romana

                            Comentariu

                            • adrianos
                              Incepator
                              • 19.ian.2018
                              • 42

                              #44
                              Răspuns la: Program proiectare mobila

                              daca ati auzit de 1992 enterprise de la infowood technologies tradus in romana si face toootttt prin optiunea de proiectare automata faci o bucatarie in 10 minute cu analiza cu optimizare taieri cu necesar de materiale... ce mai..

                              Comentariu

                              • adrianos
                                Incepator
                                • 19.ian.2018
                                • 42

                                #45
                                Răspuns la: Program proiectare mobila

                                Postat în original de PROfan
                                Dacă tot faci reclamă produsului, promovează-l! Arată-ne ce știe să facă. Convinge-ne!
                                Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Gallery5.jpg 
Afișări:	2 
Mărime:	12,6 KB 
ID:	629970
                                da am niste proiecte care sigur fac diferentaClick pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Gallery12-1.jpg 
Afișări:	2 
Mărime:	149,6 KB 
ID:	629971

                                Comentariu

                                Procesare...