ce culori se folosesc in living?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • corinutza
    Incepator
    • 06.sep.2006
    • 15

    ce culori se folosesc in living?

    ce culori mai calde si primitoare sunt mai placute intr-un living de maxim 60 mp? am avut un crem cu un frez, care s-a vrut un portocaliu initial, dar nu a iesit...mobilierul este wenge la masa dinner, masuta de cafea . Nu stiu ce culoare sa fie canapeaua, daca din piele sau textil, ce culoare la parchet si usi? Usile merg din stejar iar parchetul un pin ceva sau bambus deschis?

    Multumiri.
  • mihaleaioana
    Membru
    • 20.feb.2006
    • 103

    #2
    intra pe www.policolor.ro, sunt cateva modele de amenajari virtuale.
    Cat despre usile interioare, sa stii ca exista lacuri speciale pe baza de apa, in culoari foarte frumoase, chiar si wenge. Iar parchetul ar fi frumos in culoarea lui naturala.

    Comentariu

    • Ama
      Incepator
      • 24.aug.2006
      • 1

      #3
      Re: ce culori se folosesc in living?

      Postat în original de corinutza
      ce culori mai calde si primitoare sunt mai placute intr-un living de maxim 60 mp? am avut un crem cu un frez, care s-a vrut un portocaliu initial, dar nu a iesit...mobilierul este wenge la masa dinner, masuta de cafea . Nu stiu ce culoare sa fie canapeaua, daca din piele sau textil, ce culoare la parchet si usi? Usile merg din stejar iar parchetul un pin ceva sau bambus deschis?

      Multumiri.
      De obicei culoarea usilor trebuie sa fie ca cea a parchetului si cam de aceeasi calitate (ex.nu poti pune usi din lemn masiv si parchet laminat)
      Pentru a alege corect mobilierul si culorile incaperii persoana care ofera sfaturi trebuie sa vada locatia, conteaza enorm forma incaperii, lumina si aranjamentul din restul casei altfel risti sa iasa o varza si sa plangi si dupa bani, pentru ca nu conteaza atat de mult cati bani ai bagat (pt. ca poti realiza o incapere sic si cu bani mai putini daca cel care te-a sfatuit stie sa le puna in valoare) ci rezultatul.Incearca sa te sfatuiesti cu un decorator.

      Comentariu

      Procesare...