Mobilier de comanda sau de "gata"?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • coretweaker
    Membru Marcant
    • 16.iul.2010
    • 889

    #16
    Răspuns la: Mobilier de comanda sau de "gata"?

    Tocmai asta incercam sa-ti explic prin termenul pe care l-am folosit: "cumparator avizat". Noi romanii n-am fost nicodata buni la altceva decat la carpeli iar situatiile in care suntem capabili sa facem un lucru de calitate si de bun gust sunt foarte rare, asa ca daca vrei mai mult decat niste "scanduri imbinate cu suruburi", trebuie sa faci ceva mai mult decat sa scoti portofelul si sa spui ca vrei mobila. Desi intalnesti de destule ori si rea-vointa, de cele mai multe ori este vorba doar de prostie in forma pura si trebuie sa intelegi ca pe oamenii respectivi nu-i duce capul suficient cat sa-ti faca tie un lucru de calitate. Si daca tot vorbim despre mobila, cea pe care o poti cumpara "de-a gata" in Romania este si ea in cea mai mare parte de slaba calitate, fiindca asa cere piata, ieftin si prost.

    Comentariu

    • IancuMIC
      Membru
      • 27.ian.2013
      • 276

      #17
      Răspuns la: Mobilier de comanda sau de "gata"?

      Mda; as dori sa continui.
      Eu sunt dintre aceia care studiaza mult inainte de a se hotari sa ia o decizie in privinta achizitiei unui lucru; pana in prezent chiar ma mandresc oarecum cu acest fel al meu.
      Ideea era ca eu am hotarat, atunci cand mi s-au prezentat anumite variante de accesorii, sa cer suficiente date despre provenienta, fiabilitate; eram constient de faptul ca lucrurile bune aproape intotdeauna sunt si scumpe, asa ca, in speta de fata, am optat pentru materiale si accesorii de calitate; sistemul de glisare, pal-ul melaminat, sistemul de inchidere al acestuia (profilul de aluminiu). In cuvinte scurte am dorit sa nu am emotii si sa nu fac rabat la calitate; dar? Unde e vina cumparatorului, in acest sens? Ca eu unul nu mi-am asumat una.

      Comentariu

      • ChiBo
        Membru Marcant
        • 26.iul.2010
        • 494

        #18
        Răspuns la: cum se ascute o lama de pendular?

        Postat în original de visio
        cum se ascute o lama de pendular?
        hai ca asta e buna=))

        Comentariu

        • maioni
          Incepator
          • 09.mai.2017
          • 8

          #19
          Răspuns la: Mobilier de comanda sau de "gata"?

          Eu recomand mobila la comanda, indiferent de camera. Insa pentru costuri mici trebuie sa gasiti, prin recomandare de preferat, un mester care face asta.. Este destul de simplu acum: mesterul ia masuratorile, comanda la magazinele mari placile direct taiate si o asambleaza la tine acasa. Nu mai pierzi din spatiul si se aseaza altfel in camera. Parerea mea..

          Comentariu

          Procesare...