exista diferente intre piese pt. inst. sanitare-termice ?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • IONUTZ_CJV5
    Incepator
    • 10.mai.2006
    • 75

    exista diferente intre piese pt. inst. sanitare-termice ?

    Am nevoie sa cumpar materialele necesare realizarii instalatiei sanitare si de incalzire. Doresc sa cumpar materiale de calitate intrucat nu vreau sa am probleme o perioada lunga de timp cu ea, plus ca va fi total ingropata in pereti (si termica si sanitara).

    Care firme produc materiale bune (sau care distribuie)?

    Ma refer la coturi, nipluri, conectori pentru henco, teu, teava henco (asta am aflat ca cea pe care scrie made in germany e buna), robineti coltari, robineti calorifer, cot cu talpa, etc...
  • mx81
    Membru Marcant
    • 21.ian.2006
    • 322

    #2
    Problema este pusa gresit . Nu esti in bransa si vei lua teapa . Firma producatoare are importamta dar mai important sa iei produsul in conformitate cu aplicatia (exemplu robinet PN3 de la cea mai buna firma nu va fi bun de nimic in aplicatii PN6 )

    Comentariu

    • IONUTZ_CJV5
      Incepator
      • 10.mai.2006
      • 75

      #3
      am inteles. Lucrarea de instalatii sanitare si termice mi -i le va face o cunostinta. Initial mi-a facut necesarul de materiale pe T-uri, coturi, pe henco cu insurubare (scuze termenii). Ne-am razgandit si o facm cu distribuitor. Asa e mai sigura instalatia, tinand cont ca o vom duce prin pereti.

      Comentariu

      Procesare...