Bancuri - de la lume adunate!

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • coby
    Living Legend
    • 21.feb.2012
    • 6865

    Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

    O pereche de pensionari s-au dus la restaurantul unde au avut prima lor intalnire:
    - Iti aduci aminte cum ne-am cunoscut acum 50 de ani? Seara am iesit din restaurant fericiti si am luat-o pe straduta aia intunecoasa si...
    - Bineinteles ca-mi aduc aminte- zice batrana si-i face cu ochiul chicotind.
    - In amintirea vremurilor trecute, hai sa mai incercam odata, sa repetam figura aia care-ti placea tie!

    Platesc ei nota si se indreapta sprinteni spre straduta intunecoasa. O pereche de tineri de la o masa vecina auzind conversatia isi propun sa-i urmareasca. Ies dupa cei doi bunici si-i urmaresc de la un colt. Ajunsi langa un gard de plasa batrana si-a ridicat rochia, batranul jos pantalonii, o indoaie pe batrana de mijloc in timp ce ea se tinea de plasa de la gard. Au urmat 40 de minute de nebunie. Tinerii urmaritori au ramas masca, de jur imprejur zburau picioare si maini mai ceva ca la circ ; asa sex atletic nu vazusera niciodata! La urma, batranii picara lati in iarba.

    Tanarul repeta singur cu voce tare : "nemaipomenit! nici in film, nici prietenii n-au avut asa experienta" ; el nici atat. Hotarat sa afle cum fac astia de rezista asa la 70 de ani, s-a apropiat sfios sa-i intrebe:
    - Domnule, in viata mea n-am vazut asa ceva ; sunteti extraordinari. Cum ati facut de sunteti si la batranete atat de activi ?! La tinerete cum erati ?!

    Lungit in iarba, cu parul valvoi in timp ce ii iesea fum din urechi, batranul raspunde gafaind:
    - ...acum 50 de ani in imputitul asta de gard nu era curent electric...
    Si din nimicuri poti face ceva bun .

    Comentariu

    • gmtiby
      Living Legend
      • 24.oct.2008
      • 1192

      Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

      Un mos se duce la Victoria's Secret si ii spune vanzatoarei de dupa tejghea ca e in cautarea unui cadou pentru nevasta-sa.
      - Vezi tu, domnita, explica mosul. Aniversam 50 de ani de casatorie si veau sa iau ceva dragut sa o surprind pe baba mea, daca intelegi ce vreau sa zic, continua mosul clipind insistent cu un ochi.
      Vanzatoarea ii prezinta ceva, mosul alege un cadou mai deocheat si merge acasa. Nici nu ajunge bine si baba il ia la rost:
      - Unde ai fost? Stau aici si te astept cu masa pusa, nu zici nimic?
      - Supriza! ii spune mosul ignorand tonul artagos si ii ofera cadoul - o desu sexy.
      Baba i-l smulge din maini cu ceva remuscari si fuge in baie sa il incerce. Se chinuie sa intre in obiectul de lenjerie, insa e cam maruntel asa ca nicio sansa.
      Nevasta ramane o vreme in baie, sperand ca mosul sa adoarma intre timp sau macar sa isi piarda interesul.
      Intr-un final, iese din baie complet goala, dar cu toate luminile stins. Se preface ca prezinta camasuta sexy, plimbandu-se prin camera in fata mosului ca la o parada de moda.
      Mosul isi mijeste ochii, incercand sa vada ceva in tot intunericul ala, si intr-un final ii spune:
      - La cat a costat, ar fi putut si ei macar sa il calce ca sa nu aiba riduri.

      Comentariu

      • georgel
        Membru
        • 12.sep.2009
        • 280

        Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

        Boul si magarul

        Boul si magarul, buni prieteni, termina facultatea si hotarasc sa se intalneasca peste 10 ani , sa vada ce a resusit fiecare sa faca in viata.
        Trec zece ani, se intalnesc.
        Boul – mare om de afaceri, familie, case, masini.
        Magarul – vai mama lui, bugetar, fara familie etc.
        Boul il invita pe magar acasa sa mai discute.
        La un moment dat, boul primeste un telefon, se scuza si pleaca, nu inainte de a-i spune sotiei sale sa aiba grija de magar.
        Magarul , vazandu-se singur cu sotia boului , se da la ea, reuseste s-o convinga sa se culce cu el, dupa care fura ce gaseste prin casa boului si fug amandoi in lume.
        Morala:
        1. Nu fi bou.
        2. Daca totusi esti bou, ai grija sa nu iei de nevasta o vaca.
        3. Dar daca esti si bou si ai si o nevasta vaca, atunci nu-ti fa prieteni magari !

        Comentariu

        • coby
          Living Legend
          • 21.feb.2012
          • 6865

          Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

          Dintr-un avion cuprins de flăcări, sar pe rând pasagerii cu paraşuta, exact peste un trib de canibali.
          Primul care îi vede este fiul căpeteniei canibalilor, care fuge repede la tatăl său:
          - Taticule, aterizează unul gras!
          - Gras? Cu varză!
          După două minute:
          - Taticule, aterizează unul slab!
          - Slab? La grătar!
          După alte două minute:
          - Taticule, tăticuţule! Aterizează o blondă sexy!
          Doamne, ce picioare are!
          - Blondă, sexyi? În colibă!
          - Şi mama?
          - ……. cu orez!
          Si din nimicuri poti face ceva bun .

          Comentariu

          • georgel
            Membru
            • 12.sep.2009
            • 280

            Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

            2 români în Anglia

            2 români în Anglia , în camera din hotel …
            Deschid ei șifonierul și văd un șoricel .
            – Bă tu știi cum se zice la șoricel în engleză să dăm telefon la recepție să le spunem că am găsit unu ?
            – Nu bă …
            – Bine lasă că dau telefon și mă înțeleg eu cu ei …
            – Hello reception ?
            – Yes , tell me .
            – Do you know Tom and Jerry ?
            – Yes of course …
            – Jerry îs here …

            Comentariu

            • gmtiby
              Living Legend
              • 24.oct.2008
              • 1192

              Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

              Un inspector de la Criminalistica raporteaza prin statie: - Sefu, am ajuns la locul faptei.
              - Si care este situatia?...
              - O femeie si-a injunghiat sotul cu 10 lovituri de cutit, l-a impuscat in cap si apoi l-a decapitat si i-a ars trup.
              - Pai, care a fost explicatia ei pentru aceasta crima oribila?
              - Spune ca sotul a intrat incaltat in timp ce ea spala holul.
              - Ati reusit sa o arestati?
              Inca asteptam sa se usuce holul....

              Comentariu

              • coby
                Living Legend
                • 21.feb.2012
                • 6865

                Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                O pereche pleaca in vacanta pe un lac unde se putea pescui.Lui ii placea sa pescuiasca in zori , ea adora lectura.
                Intr-o dimineata el se intoarse dupa citeva ore de pescuit si hotari sa traga un pui de somn. Desi lacul nu-i era familiar ea se hotari sa iasa cu barca. Visli putin,apoi relua lectura. Dupa putin apare paznicul in barca lui:

                -Buna ziua, ce faceti aici?

                -Citesc, raspunse ea desi gindea ca e evident .

                -Sunteti intr-o zona unde pescuitul este interzis!

                -Dar nu pescuiesc, nu se vede?

                -Da, dar aveti tot ce va trebuie. Trebuie sa ma urmati si va trebui sa va amendez.

                -Daca o faceti va denunt pentru viol.

                -Dar nici macar nu v-am atins !

                -Dar aveti cu dvs. tot ce va trebuie !”
                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                Comentariu

                • gmtiby
                  Living Legend
                  • 24.oct.2008
                  • 1192

                  Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                  In avion, un domn si o fetita. Domnul zice:
                  - Ce-ar fi sa stam de vorba? Se pare ca timpul trece mai repede conversand.
                  - Bine, zice fetita inchizand cartea pe care abia o deschisese, despre ce ati dori sa vorbim?
                  - Pai, zice domnul, o tema interesanta ar fi despre fizica atomica, nu crezi? si surade superior.
                  - De acord, dar intai vreau sa va intreb ceva: O vaca, un cal si o oaie mananca acelasi lucru - iarba,dar oaia excreta niste bilute, vaca o placinta, iar calul niste mingi uscate.
                  Cum va explicati fenomenul?
                  - Habar n-am, zice domnul, minunandu-se de inteligenta fetitei.
                  - Atunci cum vreti sa vorbim de fizica atomica daca nici despre rahat nu stiti nimic???!!!!!

                  Comentariu

                  • gmtiby
                    Living Legend
                    • 24.oct.2008
                    • 1192

                    Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                    Un barbat vine acasa si o gaseste pe nevasta-sa in mijlocul holului, cu valiza gata facuta, pe picior de plecare.
                    - Unde crezi ca pleci?
                    - Plec in Las Vegas. Am auzit ca acolo poti sa castigi 400 de dolari pentru un sex oral, si m-am gandit ca, daca tot e sa o fac, macar sa scot bani pe asta.
                    Barbatul se gandeste un moment, se duce repede in dormitor si incepe sa arunce niste haine intr-o valiza.
                    - Tu unde crezi ca te duci?, intreaba sotia.
                    - Vin cu tine. Vreau sa vad cum supravietuiesti cu 800 de dolari pe an!!!

                    Comentariu

                    • gmtiby
                      Living Legend
                      • 24.oct.2008
                      • 1192

                      Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                      Un preot se despartea de parohia sa dupa multi ani de slujire. Pe linga masa de adio, enoriasii s-au gindit sa-i faca si un cadou. Ca peste tot, a fost invitat si primarul sa spuna citeva cuvinte si sa-i inmineze cadoul. Dar, ca toti politicienii, a intirziat si atunci parintele s-a gindit sa umple timpul cu un discurs.

                      - Prima mea impresie despre parohia aceasta mi-am facut-o cu ocazia primei spovedanii. M-am gindit ca am fost trimis intr-un loc teribil deoarece primul care s-a spovedit mi-a marturisit ca furase un televizor, ca le-a furat banii parintilor, ca a mai furat si la locul de munca, pe linga faptul ca avea o aventura sexuala cu sotia sefului.

                      In unele ocazii facea trafic si vinzare de droguri si la urma a zis ca i-a transmis o boala venerica verisoarei sale. Am ramas inmarmurit. Stupefiat. si foarte speriat! Dar dupa aceea am cunoscut lumea care nu semana deloc cu acest individ. Mai mult, pot sa spun ca a fost o parohie de oameni responsabili, cu valori morale, credinciosi si ca am trait aici ani minunati!

                      In acest moment soseste primarul, asa ca l-au chemat repede sa ia cuvintul. Dupa ce s-a scuzat pentru intirziere a inceput astfel:
                      - Niciodata n-am sa uit cind a venit parintele in parohie. De fapt, am avut onoarea sa fiu primul care s-a spovedit la el.

                      Comentariu

                      • gmtiby
                        Living Legend
                        • 24.oct.2008
                        • 1192

                        Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                        SMS 1: "Buna, pisi! Ce faci? Ce zici daca ne vedem in seara asta? Iau acum o sticla de vin... Apartamentul este al nostru!

                        SMS 2: "Hmmm, pare o propunere interesanta, doar ca pisi nu e acasa. Sunt sotul ei. Mai bine ia un bax de bere... Vin imediat. Miaaaauuu!"

                        Comentariu

                        • Seni
                          Living Legend
                          • 05.mar.2006
                          • 3526

                          Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                          Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala

                          Comentariu

                          • gmtiby
                            Living Legend
                            • 24.oct.2008
                            • 1192

                            Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                            Un roman aflat la lucru in strainatate sufera un infarct in timp ce se afla la serviciu. Colegii barbatului cheama imediat ambulanta, iar acesta este dus de urgenta la cel mai apropiat spital, un spital catolic. Medicii il opereaza pe cord deschis, dupa care este dus la terapie intensiva. Dupa ce se trezeste din anestezie, barbatul vede langa el o calugarita care tinea in mana niste formulare. Vazand ca barbatul si-a revenit, calugarita incepe sa-i puna intrebari pentru a completa formularele:
                            -Domnule, aveti asigurare de sanatate?
                            -Nu, nu am asa ceva, raspunde barbatul.
                            -Dar cont bancar aveti?
                            -Nu, nu am nici cont.
                            -Dar o ruda care va poate plati spitalizarea aveti?
                            Barbatul se uita foarte atent la calugarita si raspunde:
                            -Singura mea ruda este soramea, fata batrana, care este calugarita.
                            Foarte enervata de raspunsul barbatului, calugarita ii raspunde pe un ton artagos:
                            -Domnule, calugaritele nu sunt fete batrane, ele sunt casatorite cu bunul Dumnezeu.
                            -Perfect, raspunde barbatul. Atunci ii puteti trimite factura cumnatului meu.

                            Comentariu

                            • gmtiby
                              Living Legend
                              • 24.oct.2008
                              • 1192

                              Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                              Un terorist intra intr-un petshop si striga:
                              - Am o bomba, in 30 de secunde sa fiti toti afara! Din fundul magazinului, o broasca testoasa:
                              - Sa mori tu!

                              Comentariu

                              • georgel
                                Membru
                                • 12.sep.2009
                                • 280

                                Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                                Doi frati se intorc de la joaca:
                                - I-ai dat si surioarei saniuta? intreaba mama.
                                - Sigur, raspunde Gigel.
                                Ea a folosit-o la urcat, iar eu la coborat.

                                Comentariu

                                Procesare...