+ Răspuns la subiect
Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 38

Subiect: Totusi, care usi de interior sunt bune? Ca nu mai inteleg...

multumesc ptr raspunsuri. Cele de lemn masiv, din pacate, imi depasesc cu mult bugetul.

Arunca o privire si AICI

Sa ai si alta comparatie.

Re: Usi si ferestre

Citat Postat în original de tibi4you
    Buna ziua,
    Am ridicat casa si trebuie sa cumpar usi si ferestre.
    Am cateva intrebari pentru dumneavoastra.
    E mai bine sa lucrez cu aceeasi firma pentru usi ferestre in speranta unui discount mai mare, sau cu firme separate, fiecare specializata pe un produs anume.
    Am citit celelalte mesaje dar majoritatea sunt despre problemele aparute.
    As vrea produse de calitate si montate de meseriasi. Stiu ca cer prea mult dar astept sugestii.
    Astept sugestii de la oameni foarte multumiti de calitate si montaj.
    Sunt ceva cerinte la usile de interior? Usa de la baie sau bucatarie trebuie sa fie dintr-un material anume din cauza umiditatii?
    Se pot monta usile fara pragul de jos. Este recomandat sau e mai bine sa existe si pragul?
    Tocul usii cum trebuie sa fie (pentru o protectie antifonica, etc).
    Detalii despre finisaje, auxiliare, etc.
    Va multumesc.
    Pentru casa particulara noua sau vila recomand usile din lemn masiv, sau lemn stratificat. Ca este brad, tei sau esenta tare (stejar) asta este in functie de buget.
    Usile din lemn sunt foarte durabile daca lemnul este uscat si lacurile sunt de calitate. Dar si felul cum vor fi intretinute este esential.
    Puteti controla aceste lucruri daca faceti la comanda usile Angajind un timplar cu experienta care sa le monteze si sa le finiseze cu un lac de buna calitate si intr-o nuanta potrivita cu interiorul.
    Astfel veti rezolva o problema dificila pe termen lung

mercic viorel. o sa dau o fuga sa vad ce modele de usi mai au si la ce preturi.

eu zic sa arunci o privire si la cei de la www.usata.ro...faci o comparatie....eu am mers pe mina lor
    Octav

da nu cumpara ce este mai eftin
    Octav

Citat Postat în original de Octavius
    eu zic sa arunci o privire si la cei de la www.usata.ro...faci o comparatie....eu am mers pe mina lor
    Te rog poti sa-mi dai o referinta despre ce preturi au?
    Multumesc.

EU as putea sa recomand usi termopan eu asa am interior la baie bucatarie si dormitor ..

O usa a costat 450 ron

Am ales acest mod pentru ca de exmplu la baie mi se ducea usa .. de la apa condens

Usa plina costa 155 euro+tva si au pervaze pe ambele parti si cu toc de o grasime de 15 cm...au si tocuri pina la 72 cm asta ma uimit.....sunt buni si au si marfa de calitate
    Octav

Nu cred ca se preteaza usa de PVC la interior....totusi este o casa, nu birou.

Citat Postat în original de Lord
    EU as putea sa recomand usi termopan eu asa am interior la baie bucatarie si dormitor ..

O usa a costat 450 ron

Am ales acest mod pentru ca de exmplu la baie mi se ducea usa .. de la apa condens
    Octav

+ Răspuns la subiect

Subiecte similare

1. Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 20.08.2008, 15:41
  2. Care calorifere din otel ar fi mai bune?
    De xena în forumul Instalatii de incalzire, ventilatie si conditionare a aerului
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 16.03.2008, 12:59
  3. Care sunt cele mai bune calorifere?
    De tdanicing în forumul Instalatii de incalzire, ventilatie si conditionare a aerului
    Ultimul post: 25.12.2007, 19:16
  4. sunt bune centralele ARISTON?
    De robertzel_82 în forumul Instalatii de incalzire, ventilatie si conditionare a aerului
    Ultimul post: 29.11.2007, 04:44
  5. carotele?care sunt mai bune?fiabile?sigure?NU SI IEFTINE!
    De rudy2007 în forumul Amenajari interioare
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 12.11.2007, 11:30

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii